Newsletter

Śpiąca Królewna

 

 

Śpiąca Królewna

na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta

adaptacja i reżyseria: Luba Zarembińska

obsada: Luba Zarembińska, Piotr Srebrowski

projekt i wykonanie lalek: Grażyna Rigall

Teatr Stacja Szamocin

Czas trwania: 45 min; spektakl dla widzów od lat 3

Bilety: 20 zł

        Spektakl, który rozbudzi najbardziej wybrednego smakosza małych form teatralnych!

     Znana wszystkim doskonale baśń opowiada o królewnie, na którą zła wiedźma rzuca urok. W dniu jej 15 urodzin, tuż przed zachodem słońca, królewna ukłuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Czar może zdjąć jedynie pocałunek przystojnego księcia… Luba Zarembińska i Piotr Srebrowski przybliżą dzieciom urokliwy świat baśni w przystępnej formie teatralnej.

     Za pomocą wyrafinowanych i ręcznie robionych lalek na małej scence, dwójka aktorów przenosi widzów nie tylko w świat baśni o zaklętym królestwie, ale odkrywa przed nimi także tajemne przestrzenie snu, który przynosi inspirację i działa oczyszczająco. Zakończenie daje  nadzieję i wiarę w wiecznie spełniającą się miłość.

 

Informacje o artystach:

     Teatr Stacja Szamocin to twórcze i inspirujące miejsce założone w 1997 roku na nieczynnej stacji kolejowej w Szamocinie. Teatr i zarazem ośrodek edukacyjno–teatralny. znany jest w Polsce ze swej pożytecznej działalności na rzecz kultury lokalnej jak i całej Wielkopolski. Uhonorowany wieloma nagrodami i pozytywnymi opiniami widzów, krytyki i mediów. Założycielka i reżyserka Luba Zarembińska przykłada dużą rolę do dobrej jakości przedstawień. Jej spektakle są kameralne, przyjazne i bliskie dziecku, bez natrętnej formy estradowej. Uważne traktowanie małego widza, tematyka wybierana z namysłem oraz różnorodność proponowanych form lalkowych sprawia, że propozycje Stacji Szamocin są okazją do spotkania z teatrem niebanalnym, dalekim od efekciarstwa.