Newsletter

Zaczyniania Teatralne
sobota, 26 Lipiec 2014 - 17.00 do piątek, 08 Sierpień 2014 - 22.00

 

 

 " Zaczyniania Teatralne. Peron -1."

 

Co?

Zajęcia mistrzowskie w oparciu o „Mewę” Antona Czechowa

Gdzie?

Gdynia: Teatr Gdynia Główna

Kiedy?

26.07.2014 – 09.08.2014

Z kim?

Ewa Ignaczak – Polska

Loreta Vaskova – Litwa

Anna Johansson – Szwecja

Kto?

Aktorzy, aktorki, tancerze i tancerki z udokumentowanym doświadczeniem scenicznym

Za ile?

200 pln za osobę

 

Zaczyniania Teatralne. Peron -1 to czternastodniowe warsztaty – „Zajęcia mistrzowskie” prowadzone przez trzech reżyserów, w trzech grupach, mające na celu kreację trzech teatralnych wersji „Mewy” Antona Czechowa. Uczestnicy będą mieli okazję pracować z takimi reżyserami jak Ewa Ignaczak (Polska), Loreta Vaskova ( Litwa) oraz Anna Johansson (Szwecja). W ramach projektu odbywają się codzienne pokazy "work-in-progress" oraz dyskusje po obejrzanych fragmentach realizacji sztuki. Całość zostanie zakończona trzema pokazami premierowymi dla trójmiejskiej publiczności w Teatrze Gdynia Główna.

Reżyserzy zaproszeni do projektu:

Ewa Ignaczak – Polska

reżyserka teatralna, scenarzystka, animatorka kultury, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Założycielka Sceny Teatralnej Żak w Gdańsku, Sceny na Piętrze w Elblągu oraz Teatru Stajnia Pegaza, z którym zrealizowała ponad 40 premier. W 2003 roku założyła Sopocką Scenę Off de BICZ. Pomysłodawczyni i organizatorka licznych projektów teatralnych, polskich jak i zagranicznych. Laureatka wielu festiwali w kraju i zagranicą. Dyrektor artystyczna i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Loreta Vaskova – Litwa

Litewska reżyser teatralna. Działalność Lorety obejmuje reżyserię przedstawień teatralnych, oper oraz edukację. Absolwentka reżyserii na Uniwersytecie Kłajpedzkim oraz Moskiewskiej Akademii Sztuki Teatralnej (MChAT). Wykłada biomechanikę na Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. W roku 2010 otrzymała nagrodę Litewskiego Ministerstwa Kultury za debiut teatralny, a w 2011 była nominowana do Litewskiej nagrody „Złoty Krzyż Sceny”.

Anna Johansson – Szwecja

Tancerka tańca współczesnego, ukończyła SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance) w Austrii. Od ukończenia szkoły w 2009 pracuje jako freelancerka na południu Szwecji.

Jej najważniejszym działaniem jest praca w grupie tańca współczesnego Pinamackorna, w ramach której tworzy spektakle site-specific, grupa w swoje działania angażuje tancerzy, muzyków i choreografów. Swoją metodę opisują jako używanie narzędzi teatralnych w niehierarchiczny sposób. Pinamackorna dąży do wzajemnej konfrontacji ekspresji artystycznej różnych twórców.To doświadczenie Anna wnosi do pracy w KLO Productions – grupie tańca współczesnego kierowanej przez Annę Johansson i Rebekę Yates.

 

Rekrutacja zakończona!

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.