Newsletter

Bjóro

 

Bjóro

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Marcin Grota

Obsada: Wojciech Jaworski, Agata Mieniuk, Bartłomiej Sudak

Muzyka: Antoni Wojnar

    

Życie jest jak elektroniczny sklep

Kabel, kontakt, wtyczka tylko liczą się

Gdy rośnie napięcie, ty pilnuj kontaktów

Byś nie stanął w obliczu bardzo przykrych faktów!

     Bjóro to cykl zabawnych, surrealistycznych skeczy inspirowanych realiami pracy w biurze. Sytuacje, które każdy pracujący w biurze z pewnością nie raz przeżył, pełne humoru puenty, ciągłe gry słów, dowcipne piosenki – wszystko to składa się na wieczór w teatrze, który niełatwo będzie zapomnieć. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego Fotel ma plecy, a Kaloryferowi wystają wszystkie żebra – a poza tym chcesz na chwilę zastanowić się nad otaczającą Cię rzeczywistością – przyjdź do Teatru Gdynia Główna.
 

     Reżyser o spektaklu: „Bjóro” zrodziło się z mojej potrzeby wypowiedzi na temat pracy w biurze. Sam już wiele lat pracuję w takim miejscu, jest to temat bliski wielu ludziom i chciałem wspólnie z nimi pośmiać się z pracy, która nazywana jest wielokrotnie nudną – a tymczasem stanowi wdzięczne pole do zabawnych obserwacji. Uwielbiam poczucie humoru, tradycję surrealistycznych kabaretów i chciałem stworzyć spektakl lekki i dający do myślenia jednocześnie.

     Spektakl Bjóro stanowi zupełnie nową formę sceniczną w repertuarze Teatru Gdynia Główna. Reżyser Marcin Grota wraz z trójką młodych aktorów zaangażowali całą swoją pasję, pomysłowość oraz energię twórczą w pracę, w efekcie której powstało dzieło zaskakujące i nieoczywiste. Zapraszamy wszystkich widzów, którym nieobce są realia pracy wśród segregatorów, spinaczy i zszywaczy do wzięcia udziału w ekscentrycznej przygodzie biurowej – mocne wrażenia i salwy śmiechu gwarantowane!

Bilety: 25/ 35 zł