Newsletter

Tancereczka i Kominiarczyk

Tancereczka i kominiarczyk

wg baśni H. Ch. Andersena

scenariusz i reżyseria: Luba Zarembińska

obsada: Luba Zarembińska

Teatr Stacja Szamocin

Bilety: 15 zł

 

Niebo ze wszystkimi gwiazdami było wysoko nad nimi, a wszystkie dachy miasta nisko pod nimi.

- To za wiele dla mnie ! – powiedziała Tancereczka. Tego nie zniosę. Świat jest za duży! Poszłam za tobą w daleki świat, więc musisz mnie teraz poprowadzić z powrotem, jeśli choć trochę mnie kochasz...

 

     Na obracającym się stoliku pojawia się teatrzyk w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek, które ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Do tego lalki z parasolek – czy to możliwe ?

     Stacja Szamocin kolejny raz proponuje teatrzyk  przyjazny dziecku. Stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza pomysłami Luby Zarembińskiej i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze. I tak jak w poprzednich spektaklach nie zabraknie piosenek śpiewanych a capella oraz pozytywek, tym razem z muzyką Mozarta. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane techniką decoupage, które oczarowują i zaskakują.

     "Tancereczka i kominiarczyk" stwarza magiczną atmosferę do spotkania poprzez teatr dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu.