Teatr Gdynia Głowna

Akcja/ Regeneracja - Warsztaty wytchnieniowe 2022 - ostanie spotkania w tym roku

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do ostatnich spotkań w ramach projektu "Warsztaty wytchnieniowe 2022"!

Warsztaty Wytchnieniowe

Pomyśl o sobie, aby lepiej pomagać innym!

  • złap oddech na naszych warsztatach
  • poświęć chwilę tylko dla siebie
  • znajdź czas, aby wypocząć
  • wyzwól swoją kreatywną energię

Teatr Gdynia Główna zaprasza nauczycieli, pracowników oświaty, kultury i ochrony zdrowia, osoby pracujące z uchodźcami, wolontariuszy oraz każdą osobę, która w jakiś sposób poświęca się dla innych do udziału w drugiej edycji bezpłatnych Warsztatów Wytchnieniowych opartych na technikach teatralnych i kreatywnych.

Nasze zajęcia podpowiadają skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, pobudzają kreatywności i umożliwiają spojrzenie na problemy świeżym okiem.

Tegoroczne Warsztaty Wytchnieniowe to kontynuacja ubiegłorocznych zajęć, które prowadziliśmy w ramach projektu Akcja/Regeneracja 2021.

Wielu naszych odbiorców wychodziło z warsztatów z nową energią, podkreślając również, że zajęcia przypominały im o konieczności dbania o siebie i częstszej regeneracji własnych zasobów.

Finał projektu Akcja/Regeneracja zbliża się wielkimi krokami, dlatego zapraszamy do zapisów na ostatnie w tym roku Warsztaty, które będą prowadzone przez współpracujących z teatrem pedagogów teatru i artystów w siedzibie TGG (Dworzec PKP Gdynia Główna, poziom -1).

Ostatnie zajęcia jednorazowe:

11 października (wtorek) godz. 17:00-20:00 – TRWAJĄ ZAPISY!

25 października (wtorek) godz. 17:00-20:00 – TRWAJĄ ZAPISY!

Zgłoś się już dziś na bezpłatne warsztaty!

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy w internetowym formularzu – https://bit.ly/warsztatytgg

Osoby zainteresowane warsztatem mogą także wysyłać swoje zgłoszenie e-mailem (z danymi osobowymi, e-mailem i telefonem kontaktowym oraz datą zajęć, w tytule wpiszcie „Warsztaty Wytchnieniowe”), na adres: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Dlaczego warto?

Nowa sytuacja, nowe wyzwania

Zajęcia kierujemy do przedstawicieli zawodów, dla których obecna sytuacja na świecie była i jest szczególnie trudnym wyzwaniem. Do udziału zapraszamy więc: nauczycieli i pracowników oświaty, lekarzy, pielęgniarki, ratowników i pozostałych przedstawicieli zawodów medycznych, osoby pracujące z uchodźcami oraz osoby pracujące w szeroko rozumianej kulturze.

Sprawdzone metody

W warsztatach wykorzystamy sprawdzone i skuteczne techniki, które wcześniej używaliśmy m.in. podczas pracy z aktorami nad rolą, zastosujemy również wybrane metody pedagogiki teatru. Celem jest tutaj ułatwienie głębokiego relaksu, przyjrzenie się własnym odczuciom i neutralizacja negatywnych emocji. Innym i ważnym efektem wspomnianych metod jest uruchomienie własnego potencjału kreatywnego.

Bezpieczne rozwiązania

Zajęcia będą realizowane w małych grupach (do 8 osób), co gwarantuje skupienie się na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach odbiorców. Zadbamy o bezpieczną atmosferę wzajemnego zaufania i wydajne metody pracy, które zagwarantują intymność oraz komfort.

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/502267791537262

POZNAJ NASZYCH PROWADZĄCYCH

Zajęcia poprowadzą:

Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. W roku 2013, wraz z Ewą Ignaczak założyła w Gdyni Teatr Gdynia Główna, którego jest dyrektorem. Nagrodzona w konkursie „Eurotalent” TVP Poznań, w dziedzinie kultury, w 2003 roku. Nominowana do Sztormów Roku 2014 w dziedzinie kultury oraz do Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2014. Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdynia „Galion Gdyński 2015” w dziedzinie animacji kultury.

Barbara Piórkowska – pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Współtwórczyni spektakli poetyckich, spacerów literackich i spacerów z twórczym pisaniem. Prowadziła pracownię kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz warsztaty twórczego pisania. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010, Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za całokształt pracy twórczej (2017), Nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego (2017). Wielokrotna stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. W 2021 roku jej powieść „Kraboszki” zdobyła I miejsce w kategorii „proza” w 23. Konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina.

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Gdyni.

Aktualności

PREMIERA: OFELIAKONTRAHAMLET

OFELIAkontraHAMLET to spektakl, który pokazuje, że walka płci i walka o równouprawnienie zawsze będą rządzić naszym światem. Ten konflikt jest nierozstrzygalny, ale paradoksalnie nadaje sens istnieniu człowieka, utrzymuje go w działaniu i napięciu. Nieważne, kto wygra, za chwilę i tak role się odmienią. Wszystko jest tym samym – na scenie mamy więc czasem Ofelię i Hamleta, czasem dwóch Hamletów, niekiedy dwie Ofelie. Pojedynek trwa, zmienia tylko formę.

Czytaj dalej

ZRÓB SOBIE WEEKEND W TEATRZE!

Gramy podwójnie już w ten weekend. Bo my lubimy transformować emocje – i nie pozwalamy, byście trzymali/trzymały je w sobie! I powiadamy Wam, warto zrobić sobie prezent i zobaczyć dwa spektakle o kobietach. W pierwszym opowiadamy o gniewie, w drugim o pasji, sztuce i… medycynie.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA 2024 – STACJA ARTYST/K/A”- KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

Po raz dziesiąty, jubileuszowy, Teatr Gdynia Główna organizuje Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta. Tym razem – bo przecież pełna dekada działalności zobowiązuje i chcemy uhonorować wysiłki wszystkich osób tworzących – nabór spektakli ogłaszamy pod hasłem STACJA ARTYST/K/A! Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia!

Czytaj dalej

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Doświadczenie teatralne – Ukojenie.

Teatr Gdynia Głowna zaprasza młodzież, również z rodzicami do akcji teatralnej, która otworzy drzwi do krainy ukojenia, wspólnoty, krainy dobrostanu i dobromyślności. Wykorzystamy techniki teatralne i kreatywne. Twórcami akcji teatralnych będą współpracujący z naszym teatrem pisarka, poetka Barbara Piórkowska i reżyser teatralny Rafał Makusz oraz sami gdynianie. Dwie trzygodzinne akcje teatralne to czas, który spędzimy w twórczej i bezpiecznej atmosferze.

Czytaj dalej

PREMIERA: KARDIOSYSTEM

Serce Akademii bije schowane gdzieś w piwnicach budynku. Na powierzchni działa tylko bezduszny system maszyn podtrzymujących życie i widać rurki kroplówek. W szpitalnej scenerii rozgrywa się straszny i śmieszny jednocześnie sparing o życie, w którym biorą udział ledwo trzymająca się na nogach, lecz zdeterminowana, by wyzdrowieć, pacjentka oraz naznaczona widokiem wnętrza wielu już ludzkich ciał pani chirurg. Między kobietami jest wielka przepaść, a składają się na nią: wykształcenie, wiek, zasobność portfela, wrażliwość oraz sposób patrzenia na świat, sytuacja osobista i rodzinna i na koniec – najważniejsze – stan zdrowia.

Czytaj dalej

PREMIERA: WIECZNA KOMEDIA

Przeplatając komedię z głębokimi przemyśleniami nad kobiecym losem, spektakl ukazuje różnorodność doświadczeń współczesnych Polek, które stają się symbolem walki o równość, prawa i zdolność do decydowania o własnym życiu.
Spektakl inspirowany komediami Arystofanesa oraz esejami Rebekki Solnit przynosi na scenę humor, ironię i absurd ukazując nam, że choć czas płynie, niektóre tematy pozostają niezmienne.

Czytaj dalej