Teatr Gdynia Głowna

Akcja/ Regeneracja - Warsztaty wytchnieniowe 2022 - ostanie spotkania w tym roku

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do ostatnich spotkań w ramach projektu "Warsztaty wytchnieniowe 2022"!

Warsztaty Wytchnieniowe

Pomyśl o sobie, aby lepiej pomagać innym!

  • złap oddech na naszych warsztatach
  • poświęć chwilę tylko dla siebie
  • znajdź czas, aby wypocząć
  • wyzwól swoją kreatywną energię

Teatr Gdynia Główna zaprasza nauczycieli, pracowników oświaty, kultury i ochrony zdrowia, osoby pracujące z uchodźcami, wolontariuszy oraz każdą osobę, która w jakiś sposób poświęca się dla innych do udziału w drugiej edycji bezpłatnych Warsztatów Wytchnieniowych opartych na technikach teatralnych i kreatywnych.

Nasze zajęcia podpowiadają skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, pobudzają kreatywności i umożliwiają spojrzenie na problemy świeżym okiem.

Tegoroczne Warsztaty Wytchnieniowe to kontynuacja ubiegłorocznych zajęć, które prowadziliśmy w ramach projektu Akcja/Regeneracja 2021.

Wielu naszych odbiorców wychodziło z warsztatów z nową energią, podkreślając również, że zajęcia przypominały im o konieczności dbania o siebie i częstszej regeneracji własnych zasobów.

Finał projektu Akcja/Regeneracja zbliża się wielkimi krokami, dlatego zapraszamy do zapisów na ostatnie w tym roku Warsztaty, które będą prowadzone przez współpracujących z teatrem pedagogów teatru i artystów w siedzibie TGG (Dworzec PKP Gdynia Główna, poziom -1).

Ostatnie zajęcia jednorazowe:

11 października (wtorek) godz. 17:00-20:00 – TRWAJĄ ZAPISY!

25 października (wtorek) godz. 17:00-20:00 – TRWAJĄ ZAPISY!

Zgłoś się już dziś na bezpłatne warsztaty!

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy w internetowym formularzu – https://bit.ly/warsztatytgg

Osoby zainteresowane warsztatem mogą także wysyłać swoje zgłoszenie e-mailem (z danymi osobowymi, e-mailem i telefonem kontaktowym oraz datą zajęć, w tytule wpiszcie „Warsztaty Wytchnieniowe”), na adres: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Dlaczego warto?

Nowa sytuacja, nowe wyzwania

Zajęcia kierujemy do przedstawicieli zawodów, dla których obecna sytuacja na świecie była i jest szczególnie trudnym wyzwaniem. Do udziału zapraszamy więc: nauczycieli i pracowników oświaty, lekarzy, pielęgniarki, ratowników i pozostałych przedstawicieli zawodów medycznych, osoby pracujące z uchodźcami oraz osoby pracujące w szeroko rozumianej kulturze.

Sprawdzone metody

W warsztatach wykorzystamy sprawdzone i skuteczne techniki, które wcześniej używaliśmy m.in. podczas pracy z aktorami nad rolą, zastosujemy również wybrane metody pedagogiki teatru. Celem jest tutaj ułatwienie głębokiego relaksu, przyjrzenie się własnym odczuciom i neutralizacja negatywnych emocji. Innym i ważnym efektem wspomnianych metod jest uruchomienie własnego potencjału kreatywnego.

Bezpieczne rozwiązania

Zajęcia będą realizowane w małych grupach (do 8 osób), co gwarantuje skupienie się na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach odbiorców. Zadbamy o bezpieczną atmosferę wzajemnego zaufania i wydajne metody pracy, które zagwarantują intymność oraz komfort.

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/502267791537262

POZNAJ NASZYCH PROWADZĄCYCH

Zajęcia poprowadzą:

Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. W roku 2013, wraz z Ewą Ignaczak założyła w Gdyni Teatr Gdynia Główna, którego jest dyrektorem. Nagrodzona w konkursie „Eurotalent” TVP Poznań, w dziedzinie kultury, w 2003 roku. Nominowana do Sztormów Roku 2014 w dziedzinie kultury oraz do Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2014. Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdynia „Galion Gdyński 2015” w dziedzinie animacji kultury.

Barbara Piórkowska – pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Współtwórczyni spektakli poetyckich, spacerów literackich i spacerów z twórczym pisaniem. Prowadziła pracownię kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz warsztaty twórczego pisania. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010, Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za całokształt pracy twórczej (2017), Nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego (2017). Wielokrotna stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. W 2021 roku jej powieść „Kraboszki” zdobyła I miejsce w kategorii „proza” w 23. Konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina.

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Gdyni.

Aktualności

ROZPOCZĘCIE SEZONU: TAJEMNICA CZARNO ZŁOTEGO JEZIORA

Zapraszamy na wyjątkowe, magicznie i iście baśniowe otwarcie sezonu teatralnego!

Tajemnica czarno złotego jeziora” to fascynująca podróż przez świat pełen dziwów i czarów, podczas której jednego dnia zaprezentujemy, nie jedną, ale aż dwie zachwycające opowieści – spektakl „Rybak i geniusz” oraz „Tajemnica Króla Wysp Hebanowych”, które stanowią dwie części bajki o Rybaku, Geniuszu i dzielnym Sułtanie. Na deskach teatru ożyją baśnie ze słynnego zbioru „Klechd sezamowych” autorstwa Bolesława Leśmiana. W tym wyjątkowym dniu wyjaśni się cała tajemnica czarno-złotego jeziora, zrozumiemy znaczenie czterech lilii, czterech fal oraz ryb czterech kolorów. Bądźcie w tym dniu z nami!

Czytaj dalej

ÓSMY. TRZECI NA FESTIWALU SOPOT – NON FICTION 2023

Z wielką ekscytacją zapraszamy Was na widownię sceny kameralnej Teatru Wybrzeże. (ul. Bohaterów Monte Cassino 30, Sopot), gdzie w niedzielę 27 sierpnia o godz. 19:00, spektaklem „Ósmy. Trzeci” w reżyserii Kuby Zubrzyckiego rozpoczniemy tegoroczną 12. edycję SOPOT NON-FICTION 2023.

Czytaj dalej

9 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA -STACJA WiejskoMiejska – PODZIĘKOWANIA

TEGOROCZNA, IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRALNEGO – POCIĄG DO MIASTA „STACJA WiejskoMiejska” DOBIEGŁA KOŃCA. NADSZEDŁ WIĘC MOMENT NA PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, BEZ KTÓRYCH TEN PROJEKT NIE MÓGŁBY SIĘ ODBYĆ.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY – POCIĄG DO MIASTA – EDYCJA 9 – STACJA WIEJSKOMIEJSKA

Ponownie w nietuzinkowych zakamarkach Gdyni zagości wyjątkowy Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta”. Przez siedem dni w najlepszym teatralnym towarzystwie, przy morskim klimacie zaprezentujemy najciekawsze propozycje offowe z całego kraju. Tematem przewodnim IX edycji Festiwalu jest WiejskoMiejskość. Jesteśmy przekonani, że teatrem, kierując się ku ludyczności, możemy rozpocząć poszukiwania korzeni i zastanowić się nad bogatą historią naszego pochodzenia. Tegoroczne spektakle łącząc w sobie nowoczesność i uwzględniając pewną formułę obrzędu, staną się punktem wyjściowym naszych poszukiwań. Podczas Festiwalu będziemy mieli okazję zobaczyć teatralne propozycje, które poruszają aktualne tematy, ale nie rezygnują przy tym ze słowiańskiego ducha. Skłonią nas one do refleksji nad naszą tożsamością i jej wpływem na aktualne aspekty życia. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania – jak daleko sięgają nasze korzenie we współczesnym świecie? Czy w nowoczesnym teatrze istnieje miejsce dla elementów tradycyjności? Czy „wiejskość” i „miejskość” mogą czerpać wzajemnie od siebie, uczyć się i inspirować?

SZUKAJCIE NAS W GDYNI!

Czytaj dalej

KONKURS NA RECENZJĘ- MŁODA KRYTYKA NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA 2023

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów 9 edycji Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja SWiejskoMiejska” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

Czytaj dalej

WOLONTARIUSZE POTRZEBNI OD ZARAZ! DOŁĄCZ DO NAS!

To propozycja dla aktywnych osób zainteresowanych kulturą, które lubią pracować w zespole! Współpraca w ramach wolontariatu może być szansą na zdobycie cennych doświadczeń, nawiązania interesujących znajomości, poznacie również organizację wydarzenia kulturalnego “od kuchni” Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Pociąg do Miasta – Stacja WiejskoMiejska 2023” w terminie. 7-13 sierpnia. Zgłoś się już dziś.

Czytaj dalej