Teatr Gdynia Głowna

Aktualności

KONKURS NA RECENZJĘ- MŁODA KRYTYKA NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA 2024

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów X edycji Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja ARTYST/K/A” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

Czytaj dalej

FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA SZUKA WOLONTARIUSZY! DOŁĄCZ DO NAS!

To propozycja dla aktywnych osób zainteresowanych kulturą, które lubią pracować w zespole! Współpraca w ramach wolontariatu może być szansą na zdobycie cennych doświadczeń, nawiązania interesujących znajomości, poznacie również organizację wydarzenia kulturalnego “od kuchni” Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Pociąg do Miasta – Stacja Artyst/k/a 2024” w terminie. 5-11 sierpnia. Zgłoś się już dziś.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY – POCIĄG DO MIASTA – EDYCJA X – STACJA ARTYST/K/A

Na tegorocznym wydarzeniu, odbywającym się pod hasłem Artyst/k/a, obejrzymy siedem offowych spektakli z różnych stron kraju. Przedstawienia wybrane zostały w drodze konkursu – będą to zatem sztuki na najwyższym poziomie, mówiące o różnych problemach zawodu, bez istnienia którego ludzkość nie może inspirować się i rozwijać, a który jednocześnie często jest spychany na margines społecznego i ekonomicznego zainteresowania.

W prezentowanych spektaklach zwrócimy uwagę na rolę, jaka sztuka odegrała w pandemii, poznamy artystów i artystki w chwilach wzlotu i upadku, na scenie i po godzinach pracy, poznamy ich problemy finansowe i emocjonalne, sprawdzimy, jaka stawkę trzeba dziś zapłacić, by wykonywać tak niepewne zajęcie. Właśnie – czy będzie mowa o zajęciu czy też o misji, jaką każdy tworzący i tworząca niesie swoim działaniem w świat? Wrażliwość i marzenia są nadal potrzebne w tej pracy i bez nich nie byłoby żadnej sztuki, o czym też porozmawiamy na scenie.

SZUKAJCIE NAS W GDYNI!

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA- edycja 10- STACJA ARTYST/K/A 2024” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta 2024″.

Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA W TGG!

Magiczna przygoda dla małych i dużych! Zanurz się w wodach czarno – złotego jeziora i odkryj jego tajemnice podczas dwóch wyjątkowych spektakli składających się na opowieść o Królu, Czarownicy, dzielnym Rybaku, Wróbelku, Sułtanie i Geniuszu.

Czytaj dalej

TEATRALNY MARATON – WEEKEND KOBIET (i nie tylko) W TGG

Zapraszamy na maj – to w symbolice miesiąc Wenus, więc i u nas znajdziecie tematy związane z kobiecym oglądem spraw. Planujemy dla Was turbo weekend z matronatem bogini Wenus. Ale raczej nie spodziewajcie się pastelowych kolorków i romantycznych fraz, będziemy mieć dla Was raczej same konkretne tematy: walkę o własne prawa, wygrane starcie z chorobą, moc siostrzeństwa, pytania o tożsamość i rozrachunki z przeszłością. Pasję tworzenia także.

Czytaj dalej

PREMIERA: OFELIAKONTRAHAMLET

OFELIAkontraHAMLET to spektakl, który pokazuje, że walka płci i walka o równouprawnienie zawsze będą rządzić naszym światem. Ten konflikt jest nierozstrzygalny, ale paradoksalnie nadaje sens istnieniu człowieka, utrzymuje go w działaniu i napięciu. Nieważne, kto wygra, za chwilę i tak role się odmienią. Wszystko jest tym samym – na scenie mamy więc czasem Ofelię i Hamleta, czasem dwóch Hamletów, niekiedy dwie Ofelie. Pojedynek trwa, zmienia tylko formę.

Czytaj dalej

ZRÓB SOBIE WEEKEND W TEATRZE!

Gramy podwójnie już w ten weekend. Bo my lubimy transformować emocje – i nie pozwalamy, byście trzymali/trzymały je w sobie! I powiadamy Wam, warto zrobić sobie prezent i zobaczyć dwa spektakle o kobietach. W pierwszym opowiadamy o gniewie, w drugim o pasji, sztuce i… medycynie.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA 2024 – STACJA ARTYST/K/A”- KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

Po raz dziesiąty, jubileuszowy, Teatr Gdynia Główna organizuje Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta. Tym razem – bo przecież pełna dekada działalności zobowiązuje i chcemy uhonorować wysiłki wszystkich osób tworzących – nabór spektakli ogłaszamy pod hasłem STACJA ARTYST/K/A! Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia!

Czytaj dalej

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Doświadczenie teatralne – Ukojenie.

Teatr Gdynia Głowna zaprasza młodzież, również z rodzicami do akcji teatralnej, która otworzy drzwi do krainy ukojenia, wspólnoty, krainy dobrostanu i dobromyślności. Wykorzystamy techniki teatralne i kreatywne. Twórcami akcji teatralnych będą współpracujący z naszym teatrem pisarka, poetka Barbara Piórkowska i reżyser teatralny Rafał Makusz oraz sami gdynianie. Dwie trzygodzinne akcje teatralne to czas, który spędzimy w twórczej i bezpiecznej atmosferze.

Czytaj dalej

PREMIERA: KARDIOSYSTEM

Serce Akademii bije schowane gdzieś w piwnicach budynku. Na powierzchni działa tylko bezduszny system maszyn podtrzymujących życie i widać rurki kroplówek. W szpitalnej scenerii rozgrywa się straszny i śmieszny jednocześnie sparing o życie, w którym biorą udział ledwo trzymająca się na nogach, lecz zdeterminowana, by wyzdrowieć, pacjentka oraz naznaczona widokiem wnętrza wielu już ludzkich ciał pani chirurg. Między kobietami jest wielka przepaść, a składają się na nią: wykształcenie, wiek, zasobność portfela, wrażliwość oraz sposób patrzenia na świat, sytuacja osobista i rodzinna i na koniec – najważniejsze – stan zdrowia.

Czytaj dalej

PREMIERA: WIECZNA KOMEDIA

Przeplatając komedię z głębokimi przemyśleniami nad kobiecym losem, spektakl ukazuje różnorodność doświadczeń współczesnych Polek, które stają się symbolem walki o równość, prawa i zdolność do decydowania o własnym życiu.
Spektakl inspirowany komediami Arystofanesa oraz esejami Rebekki Solnit przynosi na scenę humor, ironię i absurd ukazując nam, że choć czas płynie, niektóre tematy pozostają niezmienne.

Czytaj dalej

REPERTUAR: LUTY – MARZEC 2024!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spektaklowymi dla dzieci i dorosłych od lutego do marca 2024.

 

 

 

 

Czytaj dalej

FERIE W TEATRZE GDYNIA GŁÓWNA

3, 4, 10 oraz 11 lutego 2024

Czytaj dalej

WSZYSTKO JEST FILOZOFIĄ – Hej, robocie – umysł i inteligencja to nie wszystko

dr PAWEŁ FORTUNA – 20 GRUDNIA GODZ. 17:00

Czytaj dalej

PO SŁOŃCU – koncert Akademii Głosów Tradycji

16 GRUDNIA GODZ. 18:00

Czytaj dalej

SEMINARIUM – Ewa Ignaczak i Zdzisław Górski

30 LISTOPADA GODZ. 15:00 UNIWERSYTET GDAŃSKI

Czytaj dalej

DZIADY – rytuał literacki Barbary Piórkowskiej

24 LISTOPADA GODZ. 19:00

Czytaj dalej

WSZYSTKO JEST FILOZOFIĄ – Stoicyzm jako odpowiedź na trudne czasy

dr PIOTR STANKIEWICZ – 23 LISTOPADA GODZ. 18:00

Czytaj dalej

ZUCHWAŁA HISTORIA Z ZAKURZONEJ PÓŁKI – POŻEGNANIE Z TYTUŁEM

OSTATNIA SZANSA BY ODWIEDZIĆ KRAINĘ POCZYTNOŚCI – 12 LISTOPADA O GODZ. 12:00!!!

Czytaj dalej

PREMIERA 2024: WIECZNA KOMEDIA

Przeplatając komedię z głębokimi przemyśleniami nad kobiecym losem, spektakl ukazuje różnorodność doświadczeń współczesnych Polek, które stają się symbolem walki o równość, prawa i zdolność do decydowania o własnym życiu.
Spektakl inspirowany komediami Arystofanesa oraz esejami Rebekki Solnit przynosi na scenę humor, ironię i absurd ukazując nam, że choć czas płynie, niektóre tematy pozostają niezmienne.

Czytaj dalej

TEATR OKOŁODOROSŁYCH: KROK W DOROSŁOŚĆ

Teatr Okołodorosłych to nowy cykl spotkań, powstały z inicjatywy twórców Teatru Gdynia Główna jako odpowiedź na rzeczywiste potrzeby społeczeństwa. Celem jest dostarczenie narzędzia, które umożliwi oddziaływanie na rzeczywistość, ukazując jej lustrzane odbicie. Teatr Okołodorosłych to zaproszenie do uczestnictwa w twórczym i dogłębnym dialogu, otwierającego drogę do zrozumienia naszej rzeczywistości oraz aktywnego wpływu na nią.

Czytaj dalej

ROZPOCZĘCIE SEZONU: TAJEMNICA CZARNO ZŁOTEGO JEZIORA

Zapraszamy na wyjątkowe, magicznie i iście baśniowe otwarcie sezonu teatralnego!

Tajemnica czarno złotego jeziora” to fascynująca podróż przez świat pełen dziwów i czarów, podczas której jednego dnia zaprezentujemy, nie jedną, ale aż dwie zachwycające opowieści – spektakl „Rybak i geniusz” oraz „Tajemnica Króla Wysp Hebanowych”, które stanowią dwie części bajki o Rybaku, Geniuszu i dzielnym Sułtanie. Na deskach teatru ożyją baśnie ze słynnego zbioru „Klechd sezamowych” autorstwa Bolesława Leśmiana. W tym wyjątkowym dniu wyjaśni się cała tajemnica czarno-złotego jeziora, zrozumiemy znaczenie czterech lilii, czterech fal oraz ryb czterech kolorów. Bądźcie w tym dniu z nami!

Czytaj dalej

ÓSMY. TRZECI NA FESTIWALU SOPOT – NON FICTION 2023

Z wielką ekscytacją zapraszamy Was na widownię sceny kameralnej Teatru Wybrzeże. (ul. Bohaterów Monte Cassino 30, Sopot), gdzie w niedzielę 27 sierpnia o godz. 19:00, spektaklem „Ósmy. Trzeci” w reżyserii Kuby Zubrzyckiego rozpoczniemy tegoroczną 12. edycję SOPOT NON-FICTION 2023.

Czytaj dalej

9 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA -STACJA WiejskoMiejska – PODZIĘKOWANIA

TEGOROCZNA, IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRALNEGO – POCIĄG DO MIASTA „STACJA WiejskoMiejska” DOBIEGŁA KOŃCA. NADSZEDŁ WIĘC MOMENT NA PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, BEZ KTÓRYCH TEN PROJEKT NIE MÓGŁBY SIĘ ODBYĆ.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY – POCIĄG DO MIASTA – EDYCJA 9 – STACJA WIEJSKOMIEJSKA

Ponownie w nietuzinkowych zakamarkach Gdyni zagości wyjątkowy Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta”. Przez siedem dni w najlepszym teatralnym towarzystwie, przy morskim klimacie zaprezentujemy najciekawsze propozycje offowe z całego kraju. Tematem przewodnim IX edycji Festiwalu jest WiejskoMiejskość. Jesteśmy przekonani, że teatrem, kierując się ku ludyczności, możemy rozpocząć poszukiwania korzeni i zastanowić się nad bogatą historią naszego pochodzenia. Tegoroczne spektakle łącząc w sobie nowoczesność i uwzględniając pewną formułę obrzędu, staną się punktem wyjściowym naszych poszukiwań. Podczas Festiwalu będziemy mieli okazję zobaczyć teatralne propozycje, które poruszają aktualne tematy, ale nie rezygnują przy tym ze słowiańskiego ducha. Skłonią nas one do refleksji nad naszą tożsamością i jej wpływem na aktualne aspekty życia. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania – jak daleko sięgają nasze korzenie we współczesnym świecie? Czy w nowoczesnym teatrze istnieje miejsce dla elementów tradycyjności? Czy „wiejskość” i „miejskość” mogą czerpać wzajemnie od siebie, uczyć się i inspirować?

SZUKAJCIE NAS W GDYNI!

Czytaj dalej

KONKURS NA RECENZJĘ- MŁODA KRYTYKA NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA 2023

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów 9 edycji Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja SWiejskoMiejska” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

Czytaj dalej

WOLONTARIUSZE POTRZEBNI OD ZARAZ! DOŁĄCZ DO NAS!

To propozycja dla aktywnych osób zainteresowanych kulturą, które lubią pracować w zespole! Współpraca w ramach wolontariatu może być szansą na zdobycie cennych doświadczeń, nawiązania interesujących znajomości, poznacie również organizację wydarzenia kulturalnego “od kuchni” Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Pociąg do Miasta – Stacja WiejskoMiejska 2023” w terminie. 7-13 sierpnia. Zgłoś się już dziś.

Czytaj dalej

CONTRATAK! – REKRUTACJA!

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do projektu “CONTRATAK!”.

Czytaj dalej

PREMIERA: KROK W DOROSŁOŚĆ

Dojrzewanie ma swój rytm, porządek i czas, a co, jeżeli ten proces zostaje zachwiany i trzeba stać się dorosłym wcześniej niż rówieśnicy? „Krok w dorosłość” to czytanie performatywne oparte na doświadczeniach młodych ludzi, stojących u progu pełnoletności.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA- edycja 9- STACJA WIEJSKOMIEJSKA 2023” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta 2023″.

Czytaj dalej

PREMIERA: ÓSMY. TRZECI

Ósmy Trzeci to historia walki z ludźmi, którzy do pewnego momentu czuli się omnipotentni. To historia o odwadze kobiet, które dały początek potężnym zmianom w trójmieście.

Czytaj dalej

PREMIERA: TAJEMNICA KRÓLA WYSP HEBANOWYCH

Zapraszamy do świata pełnego dziwów i czarów, gdzie czarno-złote jezioro oraz pływające w nim kolorowe ryby skrywają tajemnice, o jakich słyszeliście tylko w baśniach.

Czytaj dalej

PRZEDŁUŻONY NABÓR – OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA 2023 – STACJA WIEJSKOMIEJSKA” KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

Jeszcze do 16 kwietnia można zgłosić swój spektakl do IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta – Stacja WiejskoMiejska, który odbędzie się w dniach 7-13 sierpnia 2023 r. W związku z dużym zainteresowaniem postanowiliśmy wydłużyć termin naboru. Ostatnia szansa, aby zgłosić swój spektakl do tegorocznej edycji festiwalu upływa 16 kwietnia. Nie traćcie czasu i wyślijcie swoje zgłoszenie już dzisiaj!

 

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA 2023 – STACJA WIEJSKOMIEJSKA” KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

To propozycja dla odważnych i nieszablonowych ludzi teatru! Teatr Gdynia Główna rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do dziewiątej edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja WiejskoMiejska”, która będzie miała miejsce w dniach 7-13 sierpnia 2023 roku.

Czytaj dalej

ZDERZENIE TEATRALNE “ABOLICJA CZASU”. DWA SPEKTAKLE: TEOHIPHIP I SANATORIUM

W ramach tego Zderzenia Teatralnego zaprezentujemy dwa spektakle grane jeden po drugim, które połączy motyw czasu. Pierwszym spektaklem będzie “TEOHIPHIP” wg “Podróży 20” z “Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema, drugim “SANATORIUM” wg prozy B. Schulza. Obowiązuje jeden bilet na całe wydarzenie.

Czytaj dalej

NAJNOWSZA OFERTA EDUKACYJNA NA LUTY I MARZEC JUŻ DOSTĘPNA!

Stacja Bajek to oferta stworzona z myślą o najmłodszych widzach w wieku od 3 do 10 lat. Spektakle dla dzieci dedykowane grupom zorganizowanym wzbogacone są o specjalnie przygotowane warsztaty, które pozwolą najmłodszym rozwinąć umiejętności kreatywnego odbioru sztuki, a nauczycieli i opiekunów wesprą w kształtowaniu dziecięcej wyobraźni i wrażliwości. W zależności od tytułu spektaklu, uczestnicy wcielą się w postaci astronautów, dzielnych marynarzy, rybaków czy królewskich posłanników. Dużą rolę przy wykonywaniu zadań odegra praca w grupie oraz zaangażowanie każdego uczestnika.

Czytaj dalej

ZDERZENIE TEATRALNE “KOBIETA PROJEKT”. DWA SPEKTAKLE: RODZANICE I MASKA

W ramach tego wydarzenia zaprezentujemy dwa spektakle grane jeden po drugim, które połączy postać kobiety. Pierwszym spektaklem będą “Rodzanice” wg fragmentów “Kraboszek” Barbary Piórkowskiej, drugim “Maska” Stanisława Lema. Oba spektakle w reżyserii Ewy Ignaczak. Obowiązuje jeden bilet na całe wydarzenie.

Czytaj dalej

REPERTUAR: LUTY – MARZEC 2023!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spektaklowymi dla dzieci i dorosłych od lutego do marca 2023.

 

 

 

 

Czytaj dalej

VOUCHER DO TEATRU GDYNIA GŁÓWNA JAKO PREZENT

Coraz bliżej Święta! Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupu Świątecznego Vouchera, który jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowych upominków na święta.

Czytaj dalej

Ósmy. Trzeci – ZBIÓRKA NA REALIZACJĘ SPEKTAKLU

Jest to tekst interwencyjny wywodzący się z nurtu teatru społecznie zaangażowanego, ale w obecnej sytuacji nie wierzę, abyśmy uzyskali jakąkolwiek subwencję lub dotację ministerialną umożliwiająca nam stworzenie tego przedstawienia. Dlatego właśnie zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie naszego projektu.

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA: RYBAK I GENIUSZ

Opowieść o Rybaku i Geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku.

Czytaj dalej

STACJA BAJEK: PAŹDZIERNIK – GRUDZIEŃ 2022!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami dla najmłodszych widzów od października do grudnia 2022.

 

 

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA: RODZANICE

W spektaklu na pierwszym planie jest KOBIETA i jej życie wypełnione powinnościami, wdrukowaną od pokoleń świadomością o jej społecznej roli.
Co musi się wydarzyć w jej życiu, by zaczęła zastanawiać się nad zmianą?
Czy spotkanie głównej bohaterki z pramatką i zajrzenie w oczy Rzece odmieni życie przyszłych pokoleń kobiet? Czy zerwą one z odwieczną tradycją „wekowania ogórków”?

Czytaj dalej

Akcja/ Regeneracja – Warsztaty wytchnieniowe 2022 – ostanie spotkania w tym roku

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do ostatnich spotkań w ramach projektu “Warsztaty wytchnieniowe 2022”!

Czytaj dalej

REPERTUAR: PAŹDZIERNIK – GRUDZIEŃ 2022!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spektaklowymi dla dzieci i dorosłych od października do grudnia 2022.

 

 

 

 

Czytaj dalej

8 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA -STACJA SANATORIUM – PODZIĘKOWANIA

TEGOROCZNA, VIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRALNEGO – POCIĄG DO MIASTA „STACJA SANATORIUM” DOBIEGŁA KOŃCA. NADSZEDŁ WIĘC MOMENT NA PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, BEZ KTÓRYCH TEN PROJEKT NIE MÓGŁBY SIĘ ODBYĆ.

Czytaj dalej

KONKURS NA RECENZJĘ- MŁODA KRYTYKA NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów 8 edycji Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Sanatorium” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY – POCIĄG DO MIASTA – EDYCJA 8 – STACJA SANATORIUM

Już po raz ósmy Gdynia stanie się sceną, na której przedstawimy najciekawsze i najodważniejsze niezależne spektakle teatrów offowych. Tegorocznym tematem Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta” stało się “Sanatorium”, festiwalowe prezentacje pokazują więc autorskie recepty na choroby rzeczywistości, zapraszają do podróży do światów, które wymagają poluzowania cugli wyobraźni i stanowią nieoczywisty komentarz do rzeczywistości. Liczymy, że nasze teatralne uzdrowisko zapewni Wam wytchnienie po trudnych chwilach.

Dokąd w tym roku zawiezie nas Pociąg do Miasta? Zaprezentujemy wzruszającą historie o światach poety z zespołem Downa, performance koncertowo wprowadzający widzów w ciasny świat więziennej celi, pozbawioną słów impresję o Kresach Wschodnich i baśniową opowieść bajarzy i opowiadaczy. W programie Festiwalu znalazła się także historia zainspirowana tekstami z ulicznych murów oraz wyprawa do światów nastoletnich migrantów/uchodźców, którzy uczą się w gdyńskiej szkole.

SZUKAJCIE NAS W GDYNI!

Czytaj dalej

VIII ЗАГАЛЬНОПОЛЬСЬКИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ – ПОТЯГ ДО МІСТА- СТАНЦІЯ -САНАТОРІЙ

Вже у восьме Гдиня стане сценою, де ми представимо найцікавіші та найсміливіші незалежні проекти поза сценічним простором. Цьогорічною темою VIII Загальнопольського театрального фестивалю «Потяг до міста» став «Санаторій», тож фестивальні презентації демонструють авторські рецепти від хвороб реальності, запрошують у подорож світами, які потребують розширення вашої уяви і які водночас є неочевидним коментарем до реальності. Сподіваємось, що наш театральний курорт подарує вам перепочинок після важких часів.

Куди цього року повезе нас «Потяг до міста»? Ми представимо зворушливу розповідь про світи поета з синдромом Дауна, перформанси, що за допомогою концерту вводять глядачів у тісний світ тюремної камери, безсловесне враження про східне пограниччя та казкову історію оповідачів і казкарів. У програмі фестивалю також є історія натхненна текстами з вуличних стін та подорож до світів підлітків-мігрантів/біженців, які навчаються у школі в Гдині.

8 – 13 СЕРПНЯ 2022

ШУКАЙТЕ НАС У ГДИНІ!

Czytaj dalej

ODYSEJA SCHULZOWSKA 2022

Teatralna podróż do źródeł

Gdyńskie zakamarki, podwórka i boiska staną się sceną intrygujących spektakli teatralnych według prozy Brunona Schulza. Teatr Gdynia Główna zaprasza do wspólnego odkrywania bogatych sensów i znaczeń prozy pisarza z Drohobycza w ramach projektu teatralnego “Odyseja Schulzowska 2022”.

Czytaj dalej

Akcja/ Regeneracja – Warsztaty wytchnieniowe 2022 – ostanie spotkanie 27 czerwca

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do projektu “Warsztaty wytchnieniowe 2022”!

Czytaj dalej

WOLONTARIUSZE POTRZEBNI OD ZARAZ! DOŁĄCZ DO NAS!

To propozycja dla aktywnych osób zainteresowanych kulturą, które lubią pracować w zespole! Współpraca w ramach wolontariatu może być szansą na zdobycie cennych doświadczeń, nawiązania interesujących znajomości, poznacie również organizację wydarzenia kulturalnego “od kuchni” Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji następujących wydarzeń: projektu “Odyseja Schulzowska 2022” (4 wydarzenia w terminie od 25 czerwca do 19 sierpnia) oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Pociąg do Miasta – Stacja Sanatorium 2022” w terminie. 8-13 sierpnia. Zgłoś się już dziś.

Czytaj dalej

SENSORIKO

Ciało to unikalne „sensorium˝, będące siedliskiem doznań, umożliwiające doświadczenie i interpretację środowiska, w którym żyjemy. To całość wszystkich zmysłów oraz dróg, które powiadamiają nas o istnieniu czegokolwiek.

Czytaj dalej

PREMIERA: PAMIĘĆ CIAŁA

87,6 % Polek po 15. roku życia doświadczyło molestowania. Nieznane są statystyki przemocy seksualnej wobec mężczyzn, na pewno jednak do takiej przemocy dochodzi. Skoro problem jest tak ogromny, dlaczego tak mało się o tym mówi? Dlaczego brakuje systemowych rozwiązań? Edukacji antyprzemocowej? Specjalistycznych szkoleń dla policji zapobiegających powtórnej wiktymizacji? Wierzymy, że zmiana zaczyna się od rozmowy. A więc rozmawiajmy.

Czytaj dalej

PREMIERA: SANATORIUM

Widzowie, wraz z Jakubem wybiorą się w podróż do tego osobliwego i położonego na uboczu rzeczywistości przybytku, w którym pobyt stanie się wędrówką po własnej pamięci i wyobraźni. Tutaj granica między rzeczywistością a urojeniem nie ma żadnego znaczenia; wszystko jest potencjalnością, która umożliwia ucieczkę od rutyny i szarości.

Czytaj dalej

PREMIERA: DOJRZEĆ DO DZIECIŃSTWA

Historia Józefa, który „dojrzewa do dzieciństwa” budując własną mitologię z obrazów wczesnych lat dziecięcych, zawieszonych między jawą a snem, tworząc nadświaty, przestrzeń magiczną i wierząc, że wszechmoc marzenia pozwoli kreować świat od nowa, dokonywać nowe jego stworzenie. Są to obrazy dane człowiekowi tylko na wczesnym etapie życia, znikają, bądź przeobrażają się w momencie, gdy zaczyna wchodzić on w wiek dojrzały, zawsze jednak pozostają jako wspomnienia.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA- edycja 8- STACJA SANATORIUM 2022” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta 2022″.

Czytaj dalej

NIE/ZNAJOMI – przejmująca lekcja tolerancji w Teatrze Gdynia Główna

Celem przedstawienia było przybliżenie rówieśnikom prawdziwej historii migrantów/uchodźców (kim są, skąd pochodzą, dlaczego przyjechali do Polski, jak się czują w nowym miejscu), pokazanie różnic kulturowych i tego, co jest wspólne u obu grup, apelujemy tam również o wzajemną komunikację.

Wojna w Ukrainie sprawiła, że nasza sztuka oparta na autentycznych wspomnieniach stała się wyjątkowo aktualna, bo mieszkańcy tego kraju stają się i będą stawać się coraz częściej naszymi najnowszymi znajomymi. Będziemy z nimi pracować, współpracować, sąsiadować i po prostu żyć.

Czytaj dalej

PRZEDŁUŻONY NABÓR -OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA 2022 – STACJA SANATORIUM” KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

To propozycja dla odważnych i nieszablonowych ludzi teatru! Teatr Gdynia Główna rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do ósmej edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Sanatorium”, która będzie miała miejsce w dniach 8-13 sierpnia 2022 roku.

Czytaj dalej

Akcja/ Regeneracja – Warsztaty wytchnieniowe 2022 – rekrutacja

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do projektu “Warsztaty wytchnieniowe 2022”!

Czytaj dalej

WSZYSTKIE WYDARZENIA DO 13.02.2022 ODWOŁANE!

Szanowni Widzowie, Przyjaciele!
W odpowiedzi na niepokojącą sytuację epidemiologiczną w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo Widzów zadecydowaliśmy o odwołaniu wszystkich spektakli zaplanowanych na dwa pierwsze weekendy lutego.
Mowa o następujących przedstawieniach: “Kongres Futurologiczny” (sobota 5 lutego, godz. 19.00), “Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” (niedziela 6 lutego, godz. 12.00), “Teohiphip” (niedziela 6 lutego godz. 18.00), “Harce kupidynowe, czyli niecne morsztyny” (sobota 12 lutego, godz. 19.00) i “Śpiąca Królewna” (niedziela 13 lutego, godz. 12.00).
Widzowie, którzy kupili bilety internetowe, wkrótce otrzymają zwrot wpłaconych środków (procedura zwrotu środków ruszy automatycznie). Z osobami, które rezerwowały bilety będziemy się kontaktować telefonicznie lub e-mailowo.

 

 

 

 

Czytaj dalej

CzteryRazyPe czyli Pierwsza Przyjacielska Pomoc Psychologiczna w Debrznie

Wyjazd do Debrzna miał miejsce w ramach projektu “Teatralna Wieś(ć)”, który został zrealizowany ze środków Województwa Pomorskiego.

Czytaj dalej

Akcja/ Regeneracja – Rekrutacja na warsztaty wytchnieniowe

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników na warsztaty wytchnieniowe do projektu „Akcja/ Regeneracja”.

Czytaj dalej

REPERTUAR: WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2021!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spektaklowymi dla dzieci i dorosłych od września do grudnia 2021.

 

 

 

 

Czytaj dalej

MASKA I CZY PAN ISTNIEJE, PANIE JOHNS? STANISŁAWA LEMA W TGG!

Po plenerowych graniach w dzielnicach Gdyni spektakle oparte na prozie Stanisława Lema ponownie zagoszczą na deskach Teatru Gdynia Główna.

Czytaj dalej

2021: ODYSEJA LEMOWSKA

Zapraszamy na… przyszłość!

To będzie teatralna podróż w czasie, przestrzeni i rzeczywistości. Teatr Gdynia Główna zaprasza do namacalnego kontaktu z futurystycznymi światami Stanisława Lema. W ramach projektu “2021: Odyseja Lemowska” Gdynia stanie się sceną czterech teatralnych adaptacji prozy słynnego polskiego pisarza i futurologa.

Czytaj dalej

LEM NA KARWINACH!

Teatr Gdynia Główna oraz Rada Dzielnicy Karwiny zaprasza na prezentacje dwóch spektakli teatralnych opartych o prozę Stanisława Lema.

Bezpłatne i plenerowe spektakle grane w twojej dzielnicy!

22 sierpnia godz. 18:00 – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2, Ul. Leopolda Staffa 10

Czytaj dalej

7 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – PODZIĘKOWANIA

TEGOROCZNA, SIÓDMA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRU GDYNIA GŁÓWNA POCIĄG DO MIASTA  DOBIEGŁA KOŃCA. NADSZEDŁ WIĘC MOMENT NA PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, BEZ KTÓRYCH TEN PROJEKT NIE MÓGŁBY SIĘ ODBYĆ.

Czytaj dalej

WAŻNE INFORMACJE: OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA edycja 7″”

WSZYSTKIE WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE FESTIWALU W JEDNYM MIEJSCU!

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY – POCIĄG DO MIASTA – EDYCJA 7

Legendy z Wysp Owczych. Eksperymentalna opowieść o budowlach, które służyły zagładom. Minimalizm jako recepta na szaleństwo nowoczesnego świata. Spektakl o bezdomności, którego aktorzy doświadczyli jej piętna. To wybrane prezentacje festiwalu Pociąg do Miasta 2021. Siódma edycja zaprezentuje najciekawsze spektakle teatrów offowych i w sposób unikalny ujawni tematy zainteresowań i formy wypowiedzi twórców, którzy zmierzali się z sytuacją pandemiczną. Niemal wszystkie festiwalowe prezentacje powstawały bowiem w 2020 roku, a wybrane odnoszą się do tej rzeczywistości w sposób bezpośredni. Efektem pracy artystów stanie się więc mocny i bezkompromisowy teatr społeczny skupiony na tematach, które wyjątkowo rzadko trafiały na teatralne sceny.

Czytaj dalej

MŁODA KRYTYKA – KONKURS NA RECENZJĘ z POCIĄGU DO MIASTA

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów Festiwalu „Pociąg do Miasta – edycja 7” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

Czytaj dalej

PREMIERA: CZY PAN ISTNIEJE, PANIE JOHNS?

Gdzie kończy się żywy człowiek, a zaczyna bezduszna maszyna? Co jest ważniejsze – prawo czy etyka?
Na te pytania spróbuje odpowiedzieć rozprawa sądowa przeciwko kierowcy rajdowemu Mr. Johnsowi, którego wszystkie fragmenty ciała wymieniono po wypadkach na nowoczesne protezy. Ich producent przekonuje, że Johns jest tak naprawdę zbiorem protez i domaga się ich zwrotu. Adwokat pozwanego będzie natomiast bronił człowieczeństwa kierowcy.

Czytaj dalej

WOLONTARIUSZE POTRZEBNI OD ZARAZ! DOŁĄCZ DO NAS!

To propozycja dla żywiołowych i ambitnych osób, które lubią pracować w zespole!
Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji:
*projektu “2021: Odyseja Lemowska” (8 terminów spektakli plenerowych na terenie Gdyni oraz działania promocyjne przed wydarzeniem w terminie od 12 lipca do 20 września)
*Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Pociąg do Miasta 2021” (9-14 sierpnia 2021, łącznie dwanaście spektakli na terenie Gdyni, wszystkie zaczynają się o 21.00)
Czytaj dalej

PODWÓJNA PREMIERA: KONGRES FUTUROLOGICZNY I TEOHIPHIP

To będzie teatralna podróż w czasie, przestrzeni i rzeczywistości. Teatr Gdynia Główna zaprasza do namacalnego kontaktu z futurystycznymi światami Stanisława Lema. W ramach projektu “2021: Odyseja Lemowska” zaprezentujemy dwie premiery, dwa spektakle grane jeden po drugim, których akcja rozgrywać się będzie podczas Kongresu Futurologicznego.

Czytaj dalej

PREMIERA: MASKA

To fascynujące odkrycie zgromadzi niemal wszystkich naukowców i dziennikarzy z każdego cywilizowanego zakątka kosmosu! Atrakcją Kongresu Futurologicznego będzie prezentacja zrekonstruowanego androida, u którego pierwszy raz w historii mogła pojawić się sztuczna inteligencja.

Czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA STACJĘ BAJEK!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami dla najmłodszych widzów.

 

 

 

 

Czytaj dalej

Teatr jako kulturotechnika w socjoterapii. Promocja książki

Zapraszamy na promocję książki „Teatr jako kulturotechnika w socjoterapii” dr Barbary Forysiewicz i Małgorzaty Polakowskiej.
Książka, będąca wynikiem warsztatów teatralnych przeprowadzonych w Zakładzie Karnym w Gdańsku-Przeróbce oraz zajęć wychowawczych skierowanych do nastoletniej młodzieży, koncentruje się na zagadnieniach z obszaru resocjalizacji, socjoterapii i profilaktyki oraz teatroterapii.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA- edycja 7- 2021” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta 2021″.

Czytaj dalej

IZOracje – PUBLIKACJA

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Teatru Gdynia Główna na temat realizacji projektu “IZOracje”.

 

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA KOSMOS 2021” KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

To propozycja dla odważnych i nieszablonowych ludzi teatru! Teatr Gdynia Główna rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do siódmej edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Kosmos”, która będzie miała miejsce w dniach 9-14 sierpnia 2021 roku.

Czytaj dalej

REPERTUAR NA MARZEC!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spektaklowymi dla dzieci i dorosłych w marcu.

 

 

 

 

Czytaj dalej

DZIELNY KAPITAN AHAB PONOWNIE W TGG!

Awanturnicza podróż morska!  Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz.

Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter.

DOŁĄCZCIE DO NASZEJ ZAŁOGI!

 

 

 

 

Czytaj dalej

I… JAKOŚ TO BĘDZIE – DODATKOWY SPEKTAKL

Udało się!
Wprowadziliśmy dodatkowy termin spektaklu “i… jakoś to będzie!” w reżyserii Idy Bocian. Do Soplicowa zaprosimy więc Was już w najbliższą sobotę, 20 lutego o godzinie 18.00.
Zdecydowaliśmy się na kolejne granie naszej interpretacji epopei narodowej Mickiewicza w odpowiedzi na Wasze prośby i pytania, to również próba zaspokojenia tęsknoty za Teatrem.

 

 

 

 

Czytaj dalej

Dwa projekty TGG z dofinansowaniem od Gdyni!

Stało się!
Otrzymaliśmy dwa miejskie granty.
Już niedługo rozpoczniemy więc realizację intrygujących projektów – 2021: Odyseja Lemowska i Akcja/Regeneracja 2021.
Zachęcamy do lektury tekstu na temat gdyńskich grantów kulturalnych i zapraszamy do regularnych odwiedzin naszej strony. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów na temat naszych działań.

 

 

 

 

Czytaj dalej

TGG ONLINE!!!

Zobacz naszą ofertę online! Wszystkie propozycje do obejrzenia bezpłatnie!

 

 

Czytaj dalej

ZWROTY BILETÓW ONLINE

Teatr Gdynia Główna sprzedaje bilety internetowe w ramach współpracy z systemem Interticket, który zapewnia, że zwróci wszystkie należności w terminie maksymalnie 180 dni od daty odwołania/zmiany daty wydarzenia. Zmiana terminu zwrotu należności to efekt decyzji Parlamentu, który postanowił przedłużyć ustawowo termin na zwrot środków na zakup biletów na wydarzenia artystyczne do 180 dni od rozwiązania umowy poprzez wprowadzenie art. 15 zp tzw. tarczy antykryzysowej (tj. ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw).
Zwroty realizowane są automatycznie, Widzowie nie muszą więc podejmować żadnych dodatkowych działań.

 

 

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA ONLINE: MIASTO Z MARZEŃ

Koncert „Miasto z marzeń” to muzyczna podróż po historii Gdyni, gdzie przewodnikami zostali mieszkańcy miasta, którzy podzielili się z nami swoimi opowieściami. Odbiorcy koncertu dowiedzą się, z czego spowiadała się Piękna Mariola z Ulicy Widnej, zachwycą fascynującymi losami Bojki z gdyńskiego Meksyku i otrzymają solidną porcję głębokich wzruszeń podczas słuchania ballady o Dziadku Zenobiuszu. To nie wszystko – odwiedzimy też salę sądową i odważnie usiądziemy na fotelu dentystycznym. Muzycznym i topograficznym zwieńczeniem koncertu stanie się ballada wskazująca drogę do Teatru Gdynia Główna.

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA ONLINE: TAK BYŁO. NAPRAWDĘ!

„Dzień dobry! Realizujemy projekt teatralny i szukamy autentycznych historii i opowieści mieszkańców. Czy chciałby się Pan/Pani podzielić swoją?”.
Właśnie w taki sposób pisarka Salcia Hałas zaczepiała mieszkańców gdyńskiego ZOH-u (rejon ulic Zamenhofa i Opata Hackiego na Chyloni) w kwietniu 2020 roku. Unikalna atmosfera tamtych dni i zmagania związane z realizacją projektu kulturalnego w trakcie sytuacji pandemicznej zostały przywołane w spektaklu „Tak było. Naprawdę!” wg scenariusza Salci Hałas i w reżyserii Ewy Ignaczak.

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA ONLINE: MASKA

Bohaterka „Maski” poznaje najbardziej ludzkie z uczuć – miłość, by zaraz ulec nakazowi swojego konstruktora i stać się morderczym narzędziem jego nienawiści i zemsty. Czy podczas swojego pościgu za byłym kochankiem zwycięży wgrany jej program, czy też uczucie i empatia?

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA ONLINE: KONGRES FUTUROLOGICZNY

Zamieszki przerywają Ósmy Kongres Futurologiczny organizowany w republice Costaricany. Ukryty pod gruzami hotelu w kanale ściekowym gwiezdny podróżnik Ijon Tichy zostaje oszołomiony silnymi środkami halucynogennymi, którymi siły rządowe walczą z demonstrantami. Po obudzeniu trafia do szpitala, gdzie zostaje uznany za psychicznie chorego i zahibernowany. Później budzi się w dalekiej przyszłości w złowieszczym świecie zdominowanym przez masowe stosowanie silnych substancji chemicznych. Tichy zaczyna kwestionować jego prawdziwość i rozpaczliwie szukać skutecznego sposobu odróżnienia ułudy od rzeczywistości.

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA ONLINE: Czy Pan istnieje, Mr. Johns?

Ten proces sądowy będzie wyjątkowo trudny!
Ciało kierowcy wyścigowego Harry’ego Johnsa, w wyniku wielu wypadków samochodowych zostało sukcesywnie wymienione na protezy. Nie został z niego nawet skrawek miękkiej tkanki, jest w pełni zgenializowany. Mr. Donovan, Prezes Cybernetics Company uważa zatem, że pozwany jest zespołem protez, maszyną, którą może rozebrać na części, albo zrobić z niej makietę reklamową.
Czy Harry Johns zdoła przekonać nas o swoim człowieczeństwie? W którym zakątku ciała mieszkają cechy stanowiące o tym, że jesteśmy ludźmi? Czy da się je usunąć mechanicznie, czy może są one wartością niezbywalną?
Wspólnie z Lemem spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA ONLINE: TEOHIPHIP

Ijon Tichy – kapitan żeglugi galaktycznej, podróżnik, odkrywca, nieprzeciętnie utalentowany oraz niezwykle uparty, indywidualista, racjonalista, sceptyk i niedowiarek. Tolerancyjny, otwarty i ciekawy Wszechświata, którego atrakcje poznaje często z narażeniem własnego zdrowia i życia. Tym razem staje przed szansą podróży w czasie i objęcia funkcji szefa Programu: “TEOHIPHIP, czyli Telechronicznej Optymalizacji Historii Powszechnej Hyperputerem”, który zajmie się poprawianiem przeszłości. Czy przyszłość w roku 2661 okaże się dla niego idyllą, czy też będzie musiał zmierzyć się z bardziej teraźniejszymi problemami? Czy uda mu się dokonać wielkich czynów, opanować chaos związany z manipulacją czasem i poprowadzić ludzkość w nową, lepszą przyszłość? Właśnie na te pytania odpowie ten zabawny, błyskotliwy i zmuszający do refleksji spektakl. Jedno jest pewne – nie ma do tego zadania człowieka bardziej odpowiedniego niż Ijon Tichy!

Czytaj dalej

WESOŁYCH ŚWIĄT – ŻYCZENIA

Drodzy Widzowie, Szanowni Przyjaciele!

W tym trudnym czasie słowa “Wesołych Świąt” lub “Radosnych Świąt” wydają się nieprzystające do otaczającej nas sytuacji. Święta Bożego Narodzenia spędzimy bowiem w rzeczywistości, której wcześniej nie znaliśmy. Takiej, gdzie wcześniej podstawowe i niezbędne pojęcia i wartości-zdrowie, rodzina, bezpieczeństwo i stabilność, stały się kruche, nieuchwytne i przez to, jeszcze bardziej istotne. Pozwalamy więc sobie życzyć Wam Świąt spędzonych w rodzinnym cieple, nawet jeśli nie uda się spotkać osobiście ze wszystkimi bliskimi osobami. Niech będzie to czas wypełniony jakże potrzebnym spokojem i zasłużonym wypoczynkiem, który pozwoli na nabranie sił.

Życzymy także zdrowych Świąt, rozumianych także jako bezpiecznych i pełnych nadziei na lepszy przyszły Nowy Rok.

Do rychłego i osobistego zobaczenia!

Czytaj dalej

BALLADY OSIEDLOWE – PUBLIKACJA

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Teatru Gdynia Główna na temat realizacji projektu teatralno-społecznego “Ballady osiedlowe”.

Celem naszych tegorocznych działań była wyprawa we wciąż nieodkryte zakamarki Gdyni i zebranie fascynujących historii mieszkańców. Na kanwie opowieści mieszkańców Witomina, Oksywia, ZOH-u, Meksyku, Cisowej oraz Fikakowa stworzyliśmy koncert “Miasto z marzeń”, teatralnym efektem spacerów po gdyńskim ZOH-u (rejon ulic Zamenhofa i Opata Hackiego) stał się natomiast spektakl “Tak było. Naprawdę!”. Przygotowaliśmy również warsztaty literackie, aby pomóc mieszkańcom w samodzielnych próbach literackiego uwiecznienia osiedlowych historii i opowieści.

Czytaj dalej

IZOracje – Teatr Forum online

Udało się!
Otrzymaliśmy dofinansowanie Fundacji PZU na projekt „IZOracje – Teatr Forum online” i przygotujemy dwadzieścia edukacyjnych, interaktywnych i dostosowanych do wymogów społecznej kwarantanny spektakli dla młodzieży.

 

 

 

 

Czytaj dalej

WSZYSTKIE WYDARZENIA DO 29.11 ODWOŁANE!

Szanowni Przyjaciele, Drodzy Widzowie!
Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował dzisiaj o czasowym zamknięciu dla publiczności instytucji kultury do 29 listopada.
Zamknięcie naszego teatru oznacza więc konieczność odwołania repertuarowych spektakli – “Bajka o Księżniczce Popi i Smoku Tarabistraku” 8 listopada, “Potop. Pieśń o Końcu Świata” 14 i 27 listopada oraz “Zuchwała historia z zakurzonej półki” 29 listopada.
Widzowie, którzy kupili internetowe bilety na powyższe spektakle, wkrótce otrzymają zwrot wpłaconych środków.
Licząc na Państwa wyrozumiałość, przepraszamy za niedogodności.
Do zobaczenia, miejmy nadzieję, w grudniu!
Życzymy dużo zdrowia.
Bądźcie z nami!

 

 

 

 

Czytaj dalej

BALLADY OSIEDLOWE. WARSZTATY LITERACKIE – REKRUTACJA

Projekt wchodzi w kolejną fazę.

Najpierw gromadziliśmy Wasze opowiadania.

Potem tworzyliśmy z nich piosenki.

Jeszcze później wróciliśmy do Waszych dzielnic z koncertami o Was samych.

Teraz proponujemy spotkania, na których możecie… sami nauczyć się tworzyć własne formy literackie.

Czytaj dalej

GRAMY W CZERWONEJ STREFIE!

Szanowni Widzowie, Przyjaciele!
W wyniku ostatniej decyzji Ministerstwa Zdrowia Gdynia trafi do czerwonej strefy, w której będą obowiązywały nowe obostrzenia lokalne. Jedno z nich mówi o tym, że od najbliższej soboty (17 października) będziemy mogli udostępnić naszej publiczności tylko 25 procent miejsc na widowni.

 

 

 

Czytaj dalej

ODWOŁANY SPEKTAKL 25.10

Szanowni Widzowie, Drodzy Przyjaciele!
Z powodu wykrycia koronawirusa wśród załogi Teatru Gdynia Główna zmuszeni jesteśmy odwołać najbliższy spektakl (niedziela, 25 października, godzina 12.00) “Zuchwała historia z zakurzonej półki”. Widzowie, którzy kupili bilety internetowe, wkrótce otrzymają zwrot wpłaconych środków. O innych, ewentualnych zmianach w repertuarze będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

 

Czytaj dalej

GRAMY W ŻÓŁTEJ STREFIE!

Szanowni Widzowie, Przyjaciele!
W wyniku dzisiejszej decyzji Ministerstwa Zdrowia Gdynia trafi do żółtej strefy, w której będą obowiązywały nowe obostrzenia lokalne. Jedno z nich mówi o tym, że od najbliższej soboty (3 października) będziemy mogli udostępnić naszej publiczności tylko 25 procent miejsc na widowni.

 

 

 

Czytaj dalej

BALLADY OSIEDLOWE. MIASTO Z MARZEŃ

Wzruszające, fascynujące i autentyczne! Właśnie takie są historie zebrane podczas spacerów i rozmów z mieszkańcami gdyńskiego Witomina, Meksyku, Oksywia, Cisowej, ZOH-u oraz Fikakowa. Teraz wrócą one do ich autorów na koncertach osiedlowych ballad, które zorganizujemy właśnie w tych gdyńskich dzielnicach. Ballady zebrał i napisał aktor i tekściarz Kuba Kornacki. Zaśpiewa je na scenie razem z aktorką Barbarą Lamprecht, towarzyszyć im będą: Grzegorz Nadolny (kontrabas), Jan Jarecki (klawisze), Ireneusz Kaczmar (instrumenty perkusyjne). Koncerty są częścią teatralno-społecznego projektu „Ballady Osiedlowe” realizowanego przez Teatr Gdynia Główna.

Czytaj dalej

65. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Konkurs recytatorski z wyjątkowo długą tradycją, którego organizatorem jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Już po raz 65. uczestnicy z całej Polski zmierzą się z tą trudną materią w pięciu kategoriach: recytacja młodzieżowa i dorosłych, poezja śpiewana, teatr jednego aktora, wywiedzione ze słowa. Udo­wod­nią tym samym, jak wielka jest ich wrażli­wość, jak ważna jest sztuka żywego słowa i tro­ska o ojczy­sty język. 

Czytaj dalej

POTOP. PIEŚŃ O KOŃCU ŚWIATA – Nagroda Literacka Gdynia

24 sierpnia godz. 21:00 przy Gdyńskim Centrum Filmowym

Czytaj dalej

MŁODA KRYTYKA – KONKURS NA RECENZJĘ – WYNIKI

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto 2020” na recenzję spektaklu.

WYNIKI

 

 

Czytaj dalej

6 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – PODZIĘKOWANIA

TEGOROCZNA, SZÓSTA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRU GDYNIA GŁÓWNA POCIĄG DO MIASTA – STACJA MIASTO DOBIEGŁA KOŃCA. NADSZEDŁ WIĘC MOMENT NA PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, BEZ KTÓRYCH TEN PROJEKT NIE MÓGŁBY SIĘ ODBYĆ.

Czytaj dalej

WAŻNE INFORMACJE: OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA MIASTO 2020”

WSZYSTKIE WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE FESTIWALU W JEDNYM MIEJSCU!

Czytaj dalej

MŁODA KRYTYKA – KONKURS NA RECENZJĘ z POCIĄGU DO MIASTA

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto 2020” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

 

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA 2020- STACJA MIASTO

3 – 8 SIERPNIA 2020. WSTĘP BEZPŁATNY. SZUKAJCIE NAS W GDYNI!

Czytaj dalej

STACJA BAJEK NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA – STACJA MIASTO

3-8 SIERPNIA GODZ. 17:00

BEZPŁATNE SPEKTAKLE DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW

Czytaj dalej

WOLONTARIUSZE POTRZEBNI OD ZARAZ! DOŁĄCZ DO EKIPY POCIĄGU DO MIASTA!

Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Pociąg do Miasta – Stacja Miasto 2020” w dniach 3-8 sierpnia 2020 roku w Gdyni. To propozycja dla aktywnych i ambitnych osób zainteresowanych kulturą, które lubią pracować w zespole! Współpraca w ramach wolontariatu może być szansą na poznanie organizacji wydarzenia kulturalnego “od kuchni”, zdobycia cennych doświadczeń i nawiązania interesujących znajomości. Dołącz do nas już dziś! Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca 2020 roku!

Czytaj dalej

PREMIERA: I… JAKOŚ TO BĘDZIE!

Telimena chce zdobyć męża, Tadeusz pragnie Zosi, ale nie potrafi odrzucić amorów doświadczonej kobiety, Gerwazy myśli tylko o zemście, a Księdza Robaka dręczy ciężar wielkiej tajemnicy. W spektaklu „i… jakoś to będzie!” Idy Bocian, który jest interpretacją epopei narodowej Mickiewicza, każdy z bohaterów dostanie możliwość ukazania swoich pragnień i tęsknot, a także szczere obnażenie grzechów, błędów i przywar. Czy znajdą szansę na rozgrzeszenie? Esencjonalny i rozpisany na dwoje aktorów spektakl Teatru Gdynia Główna odważnie bawi się konwencjami i wypełnia scenę inteligentnym humorem oryginału, jednocześnie szanując piękny język epopei i jej fascynującą fabułę. W tej intrygującej mozaice można znaleźć i wyjątkowo dobrze rozszyfrowany kod polskości i niepokojąco celną diagnozę współczesności.

Czytaj dalej

Do 14 czerwca wszystkie spektakle odwołane!

Drodzy Widzowie, Przyjaciele!

W odpowiedzi na decyzję i apel Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha
Szczurka ws. zagrożenia koronawirusem zdecydowaliśmy się odwołać wszystkie nasze wydarzenia zaplanowane do 14 czerwca. Będziemy Państwa regularnie informować o nowych informacjach w tej sprawie, poinformujemy także o aktualnych terminach spektakli.

Czytaj dalej

Salcia Hałas szuka opowieści z ZOH-u

Tu Salcia Hałas . Zwracam się do Was z prośbą. Proszę o opowieści.

Wraz z Teatrem Gdynia Główna od kilku lat odwiedzamy dzielnice Gdyni i zbieramy opowieści, których bohaterami jesteście Wy, mieszkańcy dzielnicy. Zbieramy po to, żebym mogła przetworzyć je na scenariusze, a Teatr zagrać w dzielnicy, z której pochodzą. Byliśmy już na Meksyku, na Oksywiu, na Pekinie.

W tym roku przyszła kolej na ZOH.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA MIASTO 2020” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy w gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto 2020″

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Teatru – życzenia!

Drodzy Widzowie! Szanowni Przyjaciele!

Rzeczywistość pozasceniczna w tym roku sprawiła, że dzisiejsze święto, czyli Międzynarodowy Dzień Teatru po raz pierwszy w naszej sześcioletniej historii musimy spędzić poza sceną i bez, jakże cennego, kontaktu bezpośredniego z widownią.

W tym trudnym czasie, wszystkim miłośnikom teatru życzymy więc zdrowia, bezpiecznej codzienności i mądrości. Licząc na to, że czujecie głód teatru, zachęcamy także do jego częściowego zaspokojenia poprzez oglądanie interesujących i intrygujących nagrań wydarzeń teatralnych i transmisji online.

Naszym Kolegom, Twórcom życzymy natomiast kreatywności i nietuzinkowych pomysłów i (miejmy nadzieję, że już wkrótce) artystycznego spełnienia.

Do rychłego zobaczenia w teatrze!

 

Czytaj dalej

BALLADY OSIEDLOWE

Teatr Gdynia Główna znowu wgryza się w tkankę miasta, by odnaleźć mało znane historie z gdyńskich dzielnic. Nasz najnowszy projekt „Ballady osiedlowe” to kolejna wyprawa we wciąż nieodkryte zakamarki miasta i historie jego mieszkańców. Teatr, czyli to, co potrafimy robić najlepiej, zostanie narzędziem, dzięki któremu gdyńskie dzielnice staną się nam jeszcze bliższe.

Czytaj dalej

PREMIERA: I… JAKOŚ TO BĘDZIE!

Telimena chce zdobyć męża, Tadeusz pragnie Zosi, ale nie potrafi odrzucić amorów doświadczonej kobiety, Gerwazy myśli tylko o zemście, a Księdza Robaka dręczy ciężar wielkiej tajemnicy. W spektaklu „i… jakoś to będzie!” Idy Bocian, który jest interpretacją epopei narodowej Mickiewicza, każdy z bohaterów dostanie możliwość ukazania swoich pragnień i tęsknot, a także szczere obnażenie grzechów, błędów i przywar. Czy znajdą szansę na rozgrzeszenie? Esencjonalny i rozpisany na dwoje aktorów spektakl Teatru Gdynia Główna odważnie bawi się konwencjami i wypełnia scenę inteligentnym humorem oryginału, jednocześnie szanując piękny język epopei i jej fascynującą fabułę. W tej intrygującej mozaice można znaleźć i wyjątkowo dobrze rozszyfrowany kod polskości i niepokojąco celną diagnozę współczesności.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA MIASTO 2020” KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

To propozycja dla odważnych i nieszablonowych ludzi teatru! Teatr Gdynia Główna rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do szóstej edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto”, która będzie miała miejsce w dniach 3-8 sierpnia 2020 roku.

Czytaj dalej

KRÓL DAVID – LIVE!

TEATR DRUGIEJ STRONY Z KRAKOWA W TGG! 31 stycznia i 1 lutego godz. 19:00

Czytaj dalej

Teatr na Święta

spektakle dla małych i dużych z okazji Świąt

Czytaj dalej

VOUCHER DO TEATRU GDYNIA GŁÓWNA JAKO PREZENT

Coraz bliżej Święta! Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupu Świątecznego Vouchera, który jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowych upominków na święta.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA OBRZEŻA 2019” – wspomnienia

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA OBRZEŻA 2019” – wspomnienia

Czytaj dalej

TEATR STUDENCKI – finał projektu

15 grudnia GODZ. 14:00 – WSTĘP BEZPŁATNY

Czytaj dalej

Mikołajki na Zamenhofa

Spotkajmy się na odmienionym osiedlu Zamehofa-Opata Hackiego (ZOH) w Chyloni!

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA: POTOP. PIEŚŃ O KOŃCU ŚWIATA

WG “POTOPU” SALCI HAŁAS

Czytaj dalej

PRAPREMIERA: ZUCHWAŁA HISTORIA Z ZAKURZONEJ PÓŁKI

NOWY SPEKTAKL OD TWÓRCÓW “DZIELNEGO KAPITANA AHABA”

Czytaj dalej

SPEKTAKL OD WESELA DO WESELA NA 101. GDYŃSKIE URODZINY NIEPODLEGŁEJ

Spektakl będzie częścią gdyńskich obchodów odzyskania niepodległości pod nazwą “101. Gdyńskie Urodziny Niepodległej”.
WSTĘP – 5 ZŁ, zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Czytaj dalej

POPREMIEROWO: PRÓBY JÓZEFA K.

wg “Procesu” Franza Kafki

19 PAŹDZIERNIKA GODZ. 19

Czytaj dalej

PREMIERA: BAJKA O BAJCE. SZCZĘŚLIWY KONIEC

WG  PIERRE’A GRIPARIEGO

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

Czytaj dalej

MOVE DEM UP – WARSZTATY I ZAWODY TANECZNE

“Zbliża się taneczne święto w Gdyni – czwarta edycja ogólnopolskich zawodów “Move Dem Up”. W dniu 26 października pasjonaci dancehallu oraz profesjonalni tancerze zmierzą się ze sobą na scenie Teatru Gdynia Główna.

 

 

 

Czytaj dalej

„Muzyczna opowieść o rzeczach ostatecznych” – koncert Akademii Głosów Tradycji

Koncert  tworzą polskie pieśni tradycyjne o śmierci, w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa.

Pieśni o rzeczach ostatecznych to przede wszystkim pieśni żałobne, po przez które najbliżsi zmarłego wyrażają  swój ból  po stracie, ale i dopełniają obrządku, by człowiek przenoszony w inny stan nie pozostał  w zawieszeniu, gdzieś pomiędzy…

2 listopada godz. 19:00

 

Czytaj dalej

NOWY REPERTUAR JUŻ DOSTĘPNY!

Czas ujawnić nasze plany repertuarowe na najbliższe miesiące! Do końca 2019 roku czekają na Was ciekawe i intrygujące spektakle, zaplanowaliśmy 3 premiery, będziemy mieli propozycje zarówno dla małego, jak i dużego widza.

Czytaj dalej

TOTALNY KOSMOS – TGG NA OTWARCIU SZKOŁY CHWARZNO – WICZLINO

Teatralna odyseja Teatru Gdynia Główna
W auli XVII LO zobaczymy flagowe produkcje gdyńskiego teatru
18:00 – Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku wg P. Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak – spektakl dla całych rodzin
20:00 – Od Wesela do wesela wg S. Wyspiańskiego, w reż. Ewy Ignaczak – spektakl dla widzów dorosłych i młodzieży

 

 

Czytaj dalej

POCIĄG DO MIASTA – KONKURS NA RECENZJĘ TEATRALNĄ – WYNIKI

Poznaliśmy wyniki konkursu na recenzję teatralną.
Nagrodę główną otrzymała Agata Zaręba-Jankowska – za wyróżniający się styl, erudycję i konsekwencję w ocenie festiwalowych spektakli, wyróżnienia trafiły natomiast do: Jagody Jojczyk – za niezwykłą wrażliwość w odbiorze przedstawień i trafność ocen i Martyny Szoi – za oryginalne, inspirujące propozycje odczytań teatralnych metafor.

 

 

Czytaj dalej

5 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – PODZIĘKOWANIA

TEGOROCZNA, PIĄTA I JUBILEUSZOWA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRU GDYNIA GŁÓWNA POCIĄG DO MIASTA – STACJA OBRZEŻA DOBIEGŁA KOŃCA. NADSZEDŁ WIĘC MOMENT NA PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, BEZ KTÓRYCH TEN PROJEKT NIE MÓGŁBY SIĘ ODBYĆ.

Czytaj dalej

WAŻNE INFORMACJE: OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA OBRZEŻA 2019”

WSZYSTKIE WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE FESTIWALU W JEDNYM MIEJSCU!

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA OBRZEŻA 2019”

5 – 10 SIERPNIA 2019. WSTĘP BEZPŁATNY. SZUKAJCIE NAS W GDYNI!

Czytaj dalej

PREMIERA: PRÓBY JÓZEFA K.

wg “Procesu” Franza Kafki

5-6 SIERPNIA GODZ. 21:00 na festiwalu POCIĄG DO MIASTA

Czytaj dalej

STACJA BAJEK NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA

5, 7 ORAZ 9 SIERPNIA GODZ. 17:00

BEZPŁATNE SPEKTAKLE DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW

Czytaj dalej

INTERAKTYWNA ZABAWA TEATRALNA DLA DZIECI I DOROSŁYCH NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA

6, 8 ORAZ 10 SIERPNIA GODZ. 15:00 i 17:00

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA DZIECI I RODZICÓW

Czytaj dalej

TEATR PEDAGOGÓW

warsztaty pedagogiczno-teatralne “Dramaturgia działań z widzem”

Czytaj dalej

WOLONTARIUSZE POTRZEBNI OD ZARAZ! DOŁĄCZ DO EKIPY POCIĄGU DO MIASTA!

Jesteś ambitny, odpowiedzialny, potrafisz pracować w zespole i interesujesz się działaniami artystycznymi? Koniecznie zgłoś się do nas i pomóż w stworzeniu Ogólnopolskiego Festiwalu “Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019” (5-10 sierpnia 2019, Gdynia).
Sześć dni w festiwalowej ekipie może być pełną wyzwań i pozytywnych emocji przygodą, gdzie poznasz swoje silne strony i wykorzystasz je do przygotowania intrygującego wydarzenia kulturalnego.

Czytaj dalej

WARSZTATY KRYTYKI TEATRALNEJ – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, kto weźmie udział w Warsztatach Krytyki Teatralnej!
Po zakończeniu burzliwych narad Komisji Konkursowej oceniającej nadesłane próbki tekstów zadecydowano o zaproszeniu do udziału w warsztatach 5 osób:

 

 

Czytaj dalej

W SIECI – MIEJSKA AKCJA W PRZESTRZENI DWORCA PKP

16 CZERWCA GODZ. 17:00 – WSTĘP BEZPŁATNY

Czytaj dalej

ESCAPE WORLD

spektakl zrealizowany w ramach projektu „FreeDOM – ku aktywności osób zagrożonych bezdomnością”

19 CZERWCA GODZ. 13:00

Czytaj dalej

WARSZTATY KRYTYKI TEATRALNEJ – REKRUTACJA

Chcesz pisać recenzje teatralne? Nie wiesz, jak doskonalić swój warsztat? Brakuje Ci podpowiedzi doświadczonych redaktorów? To propozycja właśnie dla Ciebie.

Z myślą o pasjonatach teatru (uczniach, studentach i nie tylko) przygotowaliśmy warsztaty krytyki teatralnej i konkurs na najlepszą recenzję. Opiekę nad uczestnikami obejmie doświadczony i ceniony w środowisku dziennikarz i recenzent teatralny, Mirosław Baran.

 

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA OBRZEŻA 2019” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy w gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019″

Czytaj dalej

Port wielki jak świat – KONCERT

Koncert o godz. 17:30 został odwołany zapraszamy na 19:30

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA OBRZEŻA 2019” KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

To propozycja dla odważnych i nieszablonowych ludzi teatru! Teatr Gdynia Główna rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do piątej, jubileuszowej edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża”, która będzie miała miejsce w dniach 5-10 sierpnia 2019 roku.

Czytaj dalej

Port wielki jak świat – KONCERT

“Port wielki jak świat” – to wyjątkowy koncert piosenki aktorskiej, przygotowany jako egzamin II roku słuchaczy Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni.

Czytaj dalej

Transhumanizm czy antyhumanizm – WSZYSTKO JEST FILOZOFIĄ

Wykład poświęcony będzie usprawnianiu poprzez technologię “ludzkich” zdolności takich jak: wzmacnianie funkcji poznawczych- uwagi, pamięci, wyostrzanie zmysłów i następnie konsekwencjom tego stanu. Podczas prezentacji audiowizualnej wykorzystamy fragmenty filmów:
“The Entire History of You” (Black Mirror – sezon 1) oraz
“Arkangel” (Black Mirror – sezon 4)

Czytaj dalej

64 OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Konkurs recytatorski z wyjątkowo długą tradycją, którego organizatorem jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Już po raz 64. uczestnicy z całej Polski zmierzą się z tą trudną materią w pięciu kategoriach: recytacja młodzieżowa i dorosłych, poezja śpiewana, teatr jednego aktora, wywiedzione ze słowa. Udo­wod­nią tym samym, jak wielka jest ich wrażli­wość, jak ważna jest sztuka żywego słowa i tro­ska o ojczy­sty język. 

Czytaj dalej

GDYNIA BREAKS 2019

Gdynia Breaks to nie tylko międzynarodowe zawody tańca breakdance. Od czterech edycji pielęgnujemy wyjątkowy klimat, dobrą muzykę, najtrudniejsze umiejętności taneczne i wymianę wiedzy w środowisku tanecznym. W tym roku postawiliśmy na Great 8- zaprosiliśmy 8 najlepszych tancerzy z Polski, którzy rozstawieni są w ćwierćfinale. Bboye z Polski, ale także innych krajów Europy będą udowadniać swoje umiejętności, muzykalność, dynamikę i płynność.

Czytaj dalej

Salcia Hałas – Potop – Wygraj książkę

Wygraj najnowszą książkę Salci Hałas pt “Potop” .

Czytaj dalej

DODATKOWY SPEKTAKL !!! TCHÓRZ! … ODWAŻNA TRAGIKOMEDIA

W związku z dużym zainteresowaniem spektaklem, na prośbę naszych widzów zapraszamy na dodatkowy spektakl naszej najnowszej premiery w dniu 15 marca o godz. 19:00.

Czytaj dalej

SPEKTAKL CHŁOPEM I BABĄ … 16.02 ODBĘDZIE SIĘ PLANOWO!

W związku z terminem najbliższego spektaklu zbiegającym się z końcem żałoby narodowej informujemy iż koncert “Chłopem i babą stworzył nas Bóg: odbędzie się planowo: 16 lutego o godz. 18:00.

Czytaj dalej

PREMIERA!!! TCHÓRZ! … ODWAŻNA TRAGIKOMEDIA

Najnowsza premiera!!! Mądry i zabawny spektakl w reżyserii Jacka Bały.

Czytaj dalej

Rusza nowy newsletter Teatru Gdynia Główna!

Po zmianach związanych z RODO i chwilowym zastoju z wysyłką naszego newslettera -WRACAMY!!!  Chcecie być na bieżąco? Otrzymywać regularne i aktualne informacje na temat naszych spektakli, wydarzeń kulturalnych i teatralnych akcji?  Nie przegapić żadnych promocji i wydarzeń specjalnych? Zapisujcie się do naszego newslettera już teraz!

Czytaj dalej

WALENTYNKI W TEATRZE GDYNIA GŁÓWNA!

Karnawał trwa!  Dla TGG to również radosny czas gdyż luty to miesiąc rozpoczynający obchody pięciolecia naszego teatru. Nasze lutowe propozycje dla dorosłych będą miały jeden wspólny mianownik – uczucia.  Walentynkowe skojarzenia są uzasadnione, tematy uczuć, miłości, związków i namiętności pojawią się jednak u nas w odważnym i nieoczywistym wydaniu.

Czytaj dalej

WIELKIE CIASTO – 5 LAT OD PREMIERY!

1 lutego 2014 roku to ogromnie ważna data w historii Teatru Gdynia Główna. Właśnie wtedy miała miejsce pierwsza premiera w naszej pięcioletniej historii. Zaczęliśmy nietypowo – spektaklem dla dzieci „Wielkie Ciasto” Piotra Srebrowskiego inspirowanym opowiadaniem J. R.R. Tolkiena „Kowal z Podlesia Wielkiego”.

Czytaj dalej

Indywidualne bilety na spektakle przedpołudniowe – teraz to możliwe!

Czas ujawnić nasze plany repertuarowe na najbliższe miesiące! W Nowym Roku czekają na Was ciekawe i intrygujące spektakle, będziemy mieli propozycje zarówno dla małego, jak i dużego widza.

Czytaj dalej

NOWY REPERTUAR JUŻ DOSTĘPNY!

Czas ujawnić nasze plany repertuarowe na najbliższe miesiące! W Nowym Roku czekają na Was ciekawe i intrygujące spektakle, będziemy mieli propozycje zarówno dla małego, jak i dużego widza.

Czytaj dalej

VOUCHER DO TEATRU GDYNIA GŁÓWNA JAKO PREZENT

Coraz bliżej Święta! Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupu Świątecznego Vouchera, który jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowych upominków na święta.

Czytaj dalej

TEATR STUDENCKI TRWA W NAJLEPSZE

Teatr Studencki działa w TGG od września. Naukę rozpoczęło u nas przeszło 120 osób. Większość z naszych studentów wciąż się nie poddaje i uczestniczy w kolejnych zajęciach.
 

Czytaj dalej

PREMIERA: HARCE KUPIDYNOWE czyli niecne morsztyny

Ten najbardziej pikantny w repertuarze gdyńskiego teatru spektakl odważnie balansuje na granicy teatru i happeningu, bada granice strefy komfortu widza, jednocześnie prezentując fascynującą mozaikę poezji barokowej w nieoczywistej i nowoczesnej interpretacji. Monodram przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.
 

Czytaj dalej

PREMIERA: BAJKA O KSIĘŻNICZCE POPI I SMOKU TARABISTRAKU

Adaptacja „Bajki o księciu Pipo, o koniu Pipo i księżniczce Popi” Pierre’a Gripariego opowiedziana jest z perspektywy księżniczki Popi, która przemierza świat w poszukiwaniu księcia Pipo i miłości do niego, objawionej we śnie. Będziemy w napięciu obserwować, jak wśród bojowych okrzyków dziewczyna błyskawicznie poznaje smak władzy, odkrywa sens wolności i nieuchronności przemijania. Jest gotowa, by stać się Królową.
 

Czytaj dalej

Zawodowi aktorzy poszukiwani!

Teatr Gdynia Główna serdecznie zaprasza na casting do spektaklu „Tchórz” według tekstu i w reżyserii Jacka Bały.
 

Czytaj dalej

SALCIA HAŁAS – POTOP – CZYTANIE SCENICZNE

9 LISTOPADA o godz. 17:00 zapraszamy na pierwsze czytanie fragmentów nieopublikowanej jeszcze książki Salci Hałas pt. „Potop”. Tę babią piosenkę o końcu świata, zmianach klimatycznych i reprywatyzacji wyreżyseruje Ewa Ignaczak z pomocą aktorów TGG i mieszkańców gdyńskiego Pekinu. Zapraszamy do świata bolesnego realizmu, w niepowtarzalnym stylu laureatki Nagrody Literackiej Gdynia 2017.
 

 

Czytaj dalej

18.10 | (W)INNY. Spektakl dla uczniów z okazji Dnia Solidarności z Uchodźcami

18 października 2018 | godz. 12.00 | Sala Kinowa Muzeum Emigracji w Gdyni | Wstęp wolny

Z okazji Dnia Solidarności z Uchodźcami (15.10) zapraszamy klasy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na spektakl Teatru Gdynia Główna pt. (W)INNY

 

Czytaj dalej

NABÓR DO TEATRU STUDENCKIEGO

Jesteś studentem? Zostań aktorem! Teatr Gdynia Główna otwiera swoje podwoje dla studentów i ogłasza nabór do teatru studenckiego. 

Czytaj dalej

POLSKIE HISTORIE

Rok 2018 jest rokiem stulecia niepodległości. Nie sposób pominąć tej daty i nie można zignorować takiej rocznicy.  W ramach projektu “Polskie historie” proponujemy kulturowe spojrzenie na historię. Przyjrzymy się ciągłości polskich idei, zbiorowej wyobraźni i sprawom nierozwiązanym. Przedyskutujemy z publicznością odwieczne pytanie Polaków o bierność i czynność wobec Historii, zapytamy o miejsce mniejszości narodowych- szczególnie Kaszubów, przyjrzymy się, dlaczego kobiety otrzymały prawa wyborcze w roku 1918, zapytamy o rolę sztuki i mody w kreowaniu ówczesnej świadomości i przynależności narodowej.

Czytaj dalej

ZACZYNAMY KOLEJNY SEZON! CO NOWEGO?

Czas ujawnić nasze plany repertuarowe na najbliższe 3 miesiące! W nowy sezon wejdziemy z nowymi tytułami. Szykujemy 3 premiery, a przy tym zadbamy o małego, jak i dużego widza,

Czytaj dalej

CASTING NA AKTORÓW DO TEATRU GDYNIA GŁÓWNA

Teatr Gdynia Główna serdecznie zaprasza na casting do stałej współpracy przy realizacji spektakli i projektów teatralnych.

Czytaj dalej

SŁOWO DO KONTROLI – NAGRODA LITERACKA GDYNIA

Aktorzy TGG po raz kolejni zaskoczyli akcją SŁOWO DO KONTROLI podróżnych w ramach tegorocznej edycji Nagrody Literackiej Gdynia.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – PODZIĘKOWANIA

Tegoroczna, czwarta już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Gdynia Główna POCIĄG DO MIASTA – STACJA NIEPODLEGŁA dobiegła końca. Nadszedł więc moment na podziękowania dla wszystkich, bez których ten projekt nie mógłby się odbyć.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – PODSUMOWANIE MIROSŁAWA BARANA

Czwarta, bardzo udana edycja plenerowego Festiwalu Pociąg Do Miasta przywraca wiarę w to, co przez dekady było największą siłą polskiego teatru niezależnego – jego bezkompromisowość i zaangażowanie. Widzowie gdyńskiej imprezy obejrzeli siedem spektakli przygotowanych przez pięć grup.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – RECENZJE, GALERIE

Zapraszamy do czytania recenzji  i oglądania galerii z Festiwalu POCIĄG DO MIASTA!

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – KONKURS NA RECENZJĘ WYNIKI

Z przyjemnością informujemy, że towarzyszący Festiwalowi “Pociąg do Miasta” Konkurs na Recenzję Teatralną został rozstrzygnięty!

Czytaj dalej

SPEKTAKL BRACISZEK I SIOSTRZYCZKA NA GLOBALTICE!

Zapraszamy na pokaz spektaklu dla dzieci “Braciszek i Siostrzyczka” wg baśni braci Grimm w reż. Luby Zarembińskiej. Przedstawienie w ramach festiwalu Globaltica odbędzie się w Starej Wozowni w Parku Kolibki 28 lipca o godz. 14:00.

Czytaj dalej

SPEKTAKL OD WESELA DO WESELA w PUCKU!

Teatr Gdynia Główna i Miasto Puck mają zaszczyt zaprosić Państwa na wydarzenie, jakiego w Pucku jeszcze nie było!
Pierwsze puckie Wesele odbędzie się 14 lipca o godzinie 21:00 na Starym Rynku!
WSTĘP WOLNY, zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Czytaj dalej

WOLONTARIUSZE POTRZEBNI OD ZARAZ!

Czujesz pociąg do wolontariatu? Dobrze się składa, bo potrzebujemy Twojej pomocy przy dwóch nadchodzących projektach: Ulica Mistrzów (16.06,22.07,18.08) oraz Letni Festiwal “Pociąg do Miasta” (30 lipca – 5 sierpnia).

Czytaj dalej

ULICA MISTRZÓW

Mistrzowie Słowa na Twoim podwórku!

Jak nazywasz drogę, której nie ma na mapie? Jak mówisz na trakt przebiegający przez osiedle, a który nie ma przypisanej nazwy? Teatr Gdynia Główna ogłasza, że na jeden dzień miejsce to zyska tymczasowych patronów i miano prawdziwej ulicy!

Czytaj dalej

Kulturalny Utrecht

Powoli dobiega końca projekt “Kulturalny Utrecht”, którego odbiorcą byli mieszkańcy Ośrodków Opiekuńczych, zagrożonych bezdomnością. Jego zwieńczeniem będzie spektakl pt. “W drodze Q…”, którego scenariusz został stworzony na podstawie improwizacji i historii proponowanych przez zespół.

Czytaj dalej

FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – KONKURS NA RECENZJĘ TEATRALNĄ

Podnoszą się głosy, że rola krytyki teatralnej umiera. Postanowiliśmy to sprawdzić, dlatego w tym roku w ramach Festiwalu “Pociąg do Miasta” po raz pierwszy przygotowaliśmy konkurs na najlepszą recenzję teatralną, połączony z warsztatem krytyki teatralnej. Opiekę merytoryczną i redakcyjną nad konkursem obejmie Mirosław Baran – dziennikarz, recenzent teatralny, a przy tym specjalista Działu Impresariatu Teatru Miniatura.

Czytaj dalej

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH – RODO

Informacja o ochronie danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA W TEATRZE GDYNIA GŁÓWNA

Jeden dzień to zdecydowanie za mało i zbyt krótko, dlatego też w Teatrze Gdynia Główna Dzień Dziecka świętować będziemy przez dwa dni! Czerwony Kapturek wraz z Wilkiem zabiorą Was na ekologiczny spacer po lesie a Kapitan Ahab w zabawny i zawadiacki sposób wypowie się na temat ochrony zagrożonych gatunków.

Czytaj dalej

FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH – WYNIKI

Drodzy Państwo!
Znamy werdykt I Ogólnopolskiego Konkursu Festiwalu Teatru Gdynia Główna „Pociąg do Miasta vol. IV – Stacja Niepodległa”. Spośród 24 nadesłanych zgłoszeń, Komisja Artystyczna wyłoniła następujące teatry, które wystąpią przed gdyńską publicznością:

Teatr Trans-Atlantyk ze spektaklem “Album Karla Hockera”
Układ Formalny ze spektaklem “Matka Courage krzyczy”
Teatr Wiczy ze spektaklem “Dobroć, nasza dobroć”

Czytaj dalej

BILET W PREZENCIE NA DZIEŃ MATKI NA SPEKTAKL PAN KOT

Z okazji Dnia Matki prezent od Teatru Gdynia Główna! Podaruj Mamie wspólny wieczór, spędzony podczas spektaklu “Pan Kot” 26 maja o godz. 19:00.

Czytaj dalej

WYGRANA TGG W PROGRAMIE LECHSTARTER!

Teatr Gdynia Główna drugi rok z rzędu wygrał grant w wysokości 100 000 zł w programie Lechstarter. Nasz projekt „Pociąg do Miasta – IV Letni Festiwal Teatralny w Gdyni” zdeklasował konkurencje i wszedł na pierwsze miejsce na podium z ilością przeszło 40 000 głosów.

Czytaj dalej

GŁOSUJ NA POCIĄG DO MIASTA W PROGRAMIE LECHSTARTER

Teatr Gdynia Główna drugi rok z rzędu w finale LECHSTARTERA! Szansa na 100 000 zł dla Gdyni od Leszka Chmielewskiego. Od 6 kwietnia do 17 maja 2018 głosuj CODZIENNIE na projekt „Pociąg do Miasta – IV Letni Festiwal Teatralny w Gdyni” Teatru Gdynia Główna w programie LECHSTARTER! Gdynia znalazła się wśród finałowej piętnastki! Teatr Gdynia Główna ma szansę zdobyć 100 000 zł na zakup profesjonalnego sprzętu technicznego, niezbędnego do realizacji przedstawień w ramach festiwalu POCIĄG DO MIASTA!

Czytaj dalej

FESTIWAL BETWEEN. POMIĘDZY 2018

W 2018 roku Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy odbywa się w dniach 14-20 maja,
a jego tematem przewodnim są Mapy. Organizowany od dziewięciu lat festiwal szkicuje własną geografię kulturową, która bezwiednie kieruje nas ku nieoczywistym kontekstom, zapomnianym traktom i twórczym rubieżom. Podczas podróży, mapy pobudzają wyobraźnię: zarówno gdy opadamy z Sopotu do Wołowca, jak i kiedy mozolnie wdrapujemy się z Gardzienic, czy z Wrocławia, przez Supraśl, do Trójmiasta. Podczas spotkań z literaturą, teatrem, muzyką – czy też innymi formami sztuki – przytrafiają się przygody o charakterze bardziej lub mniej metaforycznym.

Czytaj dalej

FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA – KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

Festiwal Pociąg Do Miasta otwiera się na gości z innych teatrów offowych i nadaje festiwalowi temat/ hasło przewodnie – „Stacja Niepodległa”. Poza spektaklami z repertuaru Teatru Gdynia Główna, w drodze ogólnopolskiego konkursu wyłonimy 3 przedstawienia grane na deskach teatrów całej Polski, które gościnnie wystąpią przed gdyńską publicznością. Pozwoli to mieszkańcom na zapoznanie się z twórcami, ideami we współczesnym teatrze, poznanie różnych estetyk, a tym samym da lokalnej publiczności możliwość kontaktu z bieżącym życiem teatralnym i trendami nie tylko w Trójmieście.

Czytaj dalej

GDYNIA BREAKS 2018

 Gdynia Breaks 2018 to zawody taneczne realizowane w Gdyni. To przede wszystkim walki taneczne w formule 1 vs 1, a także walki dzieci i młodzieży w formule 1 vs 1. Trzecia edycja zawodów doczekała się odświeżenia formuły. Zaproponujemy w 2018 roku kilka zmian: kategorie, nagrody, miejsce imprezy. Dokładamy Jam taneczny. Przyjadą na zaproszenie goście z zagranicy.. 

Czytaj dalej

63 OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Konkurs recytatorski z wyjątkowo długą tradycją, którego organizatorem jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Już po raz 63. uczestnicy z całej Polski zmierzą się z tą trudną materią w pięciu kategoriach: recytacja młodzieżowa i dorosłych, poezja śpiewana, teatr jednego aktora, wywiedzione ze słowa. Udo­wod­nią tym samym, jak wielka jest ich wrażli­wość, jak ważna jest sztuka żywego słowa i tro­ska o ojczy­sty język. 

Czytaj dalej

TEATR MŁODYCH 2018

Edukacja kulturalna w Teatrze Gdynia Główna

Czytaj dalej

Kulturalny Utrecht

Warsztaty teatralne z podopiecznymi ośrodka MOPS!

Czytaj dalej

DODATKOWY SPEKTAKL OD WESELA DO WESELA!

Z racji bardzo dużego zainteresowania premierą “Od Wesela do Wesela” oraz wyprzedaniem się wszystkich biletów na 2 i 3 marca, wszystkich pozostałych chętnych zapraszamy na dodatkowy spektakl 18 marca o godz. 18 lub 7 kwietnia o godz. 19!

Czytaj dalej

TEATR WICZY POWRACA!

Z małej trupy offowej z podtoruńskiej Brodnicy, w mocny głos sceny niezależnej. Teatr Wiczy ma 25 lat. Od 5 lat milczał, aż mu się wściekłość “wygotowała” i teraz wraca do gry!

Czytaj dalej

PREMIERA: od WESELA do WESELA – znamy już termin!

Szanowni Państwo,

znamy już termin premiery “od Wesela do Wesela” wg Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Będzie to 2 i 3 marca godz. 19:00. Wszystkich którzy wygrali zaproszenia w naszym zeszłorocznym konkursie prosimy o rezerwację miejsc na jeden z dwóch wybranych dni. Na decyzję czekamy najpóźniej do 12 lutego 2018.

Czytaj dalej

Gdynia ReAktywacja – publikacja

Zapraszamy do przeczytania publikacji podsumowującej nasz tegoroczny projekt Gdynia ReAktywacja.

Czytaj dalej

PREMIERA: WESELE Wyspiańskiego przeniesiona na przyszły rok

Szanowni Państwo,

informujemy, że premiera “Wesela” Wyspiańskiego w reż. Ewy Ignaczak planowana na 15 i 16 grudnia 2017 została przeniesiona na przyszły rok. Wszystkie zaproszenia zachowują swoją ważność. O nowym terminie premiery poinformujemy gdy tylko będzie on znany.

Czytaj dalej

14.12 G. 18:00 WSZYSTKO JEST FILOZOFIĄ – DOKTOR IWONA KRUPECKA

„Ciemna strona nowoczesności – o latynoamerykańskiej filozofii wyzwolenia” opowie nam doktor Iwona Krupecka, która specjalizuje się w historii filozofii nowożytnej oraz filozofii kręgu hiszpańskojęzycznego.

Czytaj dalej

VOUCHER DO TEATRU GDYNIA GŁÓWNA JAKO PREZENT

Coraz bliżej Święta! Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupu Świątecznego Vouchera, który jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowych upominków na święta.

Czytaj dalej

DODATKOWY SPEKTAKL PREMIEROWY: DZIELNY KAPITAN AHAB O GODZ. 14

Z powodu dużego zainteresowania spektaklem premierowym “Dzielny Kapitan Ahab” 3 grudnia o godz. 12:00  i wyprzedania się biletów, specjalnie dla Państwa dołożyliśmy dodatkowe przedstawienie o godz. 14:00.

Czytaj dalej

NAGRODA SREBRNY ŚLEDŹ DLA FUNDACJI “KLINIKA KULTURY”

Czytaj dalej

TEATR FORUM – PRZEŁAMARAZM

24 LISTOPADA godz. 17:00 Miejski Klub Seniora “Witomino” . Spektakl o Witominie i jego mieszkańcach!

Czytaj dalej

WYSTAWA: DEMONSTRACJA SZTUKI W MIEŚCIE – TEATR GDYNIA GŁÓWNA

WYSTAWA  TEATRU GDYNIA GŁÓWNA

Czytaj dalej

W DZIEŃ KOŃCA ŚWIATA

10 LISTOPADA godz. 18 W mrocznych zaułkach Pekinu zaludnionego przez dzikie koty, członków tajemnych związków, przybyszów z odległych krain, przesiąkniętego zbrodnią miasta, zaczyna pękać ziemia. Jak przygotować się na koniec świata? Gdze szukać sensu istnienia? Jak wykorzystać pozostały czas?

Czytaj dalej

DZIADY DLA CIECHA

6 listopada godz. 19:00 Pełen guślarstwa obrzęd artystyczny z gadułami i przyśpiewkami, dedykowany pamięci Profesora Jana Ciechowicza.

Czytaj dalej

DŹWIĘCZĄCE WIEŻOWCE – Akcja performatywna z cyklu „Chór Dzielnicowy”

27 października godz. 18 Jak gra cisza? Kiedy telewizor można uznać za ściszony? Kiedy kroki na klatce robią się beźdzwięczne? Czy można żyć ciszej?

Czytaj dalej

DZIELNICE CUDÓW- bezpłatne spektakle

Historie o gdyńskich dzielnicach i ich mieszkańcach na scenie Teatru Gdynia Główna.

Czytaj dalej

rOle! – PREMIERA ODWOŁANA

rOle! – PREMIERA ODWOŁANA

Czytaj dalej

Gdynia ReAktywacja – Rekrutacja do Chóru Dzielnicowego na Chyloni

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do kolejnego etapu projektu „Gdynia-ReAktywacja” w dzielnicy Chylonia.

Czytaj dalej

METAFETA – CHÓR DZIELNICOWY – 7 października godz. 17

W ramach kolejnego etapu projektu Gdynia Reaktywacja, Teatr Gdynia Główna ponownie pracuje z mieszkańcami rewitalizowanych obszarów, którym nie jest obojętny los własnej dzielnicy.

Czytaj dalej

Budżet obywatelski 2017 – głosuj na TGG

Zagłosuj na projekt TGG i dzielnicy Witomino Radiostacja pod nazwą: A może by… spektakl plenerowy na Witominie?

Czytaj dalej

DZIELNICA CUDÓW – bohater dzielnicy 23 września godz. 19

W ramach kolejnego etapu projektu Gdynia Reaktywacja, Teatr Gdynia Główna ponownie pracuje z mieszkańcami rewitalizowanych obszarów, którym nie jest obojętny los własnej dzielnicy.

Czytaj dalej

Teatr Nadaje na Witomino – spektakle TGG na Witominie

BEZPŁATNE POKAZY SPEKTAKLI TGG na Witominie

Czytaj dalej

DACHY NAD PEKINEM – teatr forum 18 września godz. 18

W ramach kolejnego etapu projektu Gdynia Reaktywacja, Teatr Gdynia Główna ponownie pracuje z mieszkańcami rewitalizowanych obszarów, którym nie jest obojętny los własnej dzielnicy.

Czytaj dalej

Narodowe Czytanie 2017 – czytamy WESELE Wyspiańskiego

Narodowe Czytanie 2017 – akcje TGG w gdyńskich trolejbusach

Czytaj dalej

WESELNY KONKURS – Narodowe Czytanie 2017

UWAGA !!! Codziennie do wygrania zaproszenia na premierę!

Czytaj dalej

Gdynia ReAktywacja – Rekrutacja na Babich Dołach

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników projektu „Gdynia-ReAktywacja” w dzielnicy BABIE DOŁY.

Czytaj dalej

POCIĄG DO MIASTA – podziękowania

Zakończyła się 3 edycja festiwalu POCIĄG DO MIASTA dziękujemy wszystkim, bez których festiwal nie miałby szansy zaistnieć.

Czytaj dalej

PARADY NA OKSYWIU I BABICH DOŁACH

Widowisko uliczne łączące w sobie teatr, magię i cyrk. W korowodzie przejdą pierroci, szczudlarze, wróżki, zombiaki, rytm nadadzą tancerze, bębniarze i akordeon. Będzie kolorowo i głośno, tak jak trzeba!  

Czytaj dalej

POCIĄG DO MIASTA edycja 3

LETNI FESTIWAL PLENEROWY TEATRU GDYNIA GŁÓWNA

Czytaj dalej

Gdynia ReAktywacja – Rekrutacja na OKSYWIU

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników projektu „Gdynia-ReAktywacja” w dzielnicy OKSYWIE.

Czytaj dalej

PARADA NA CHYLONI

Widowisko uliczne łączące w sobie teatr, magię i cyrk. W korowodzie przejdą pierroci, szczudlarze, wróżki, zombiaki, rytm nadadzą tancerze, bębniarze i akordeon. Będzie kolorowo i głośno, tak jak trzeba!  

Czytaj dalej

Teatr Nadaje na Witomino – spektakle TGG na Witominie

BEZPŁATNE POKAZY SPEKTAKLI TGG na Witominie

Czytaj dalej

Teatr Nadaje na Witomino – pokaz spektaklów

Spektakl międzypokoleniowy „Była sobie szkoła”

Spektakl Teatru Forum „SPALONY”

Czytaj dalej

Maska – wygrana w konkursie Lechstarter!

100 000 zł dla Gdyni od Leszka Chmielewskiego! Projekt  „Maska – spektakl plenerowy narzędziem rewitalizacji” Teatru Gdynia Główna na 3 miejscu w programie LECHSTARTER!

Czytaj dalej

Gdynia ReAktywacja – Rekrutacja

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników projektu „Gdynia-ReAktywacja” w dzielnicy „Meksyk”.

Czytaj dalej