Teatr Gdynia Głowna

PREMIERA: BAJKA O BAJCE. SZCZĘŚLIWY KONIEC

WG PIERRE’A GRIPARIEGO

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

Teatr Gdynia Główna oraz Miasto Gdynia zapraszają na premierę

 

BAJKA O BAJCE. SZCZĘŚLIWY KONIEC

WG „HISTOIRE DU PRINCE PIPO, DE PIPO LE CHEVAL ET DE LA PRINCESS” PIERRE’A GRIPARIEGO W PRZEKŁADZIE GRAŻYNY SZADKOWSKIEJ

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

Obsada: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Piotr Mahlik

Światło i opracowanie muzyczne: Marzena Chojnowska

TEATR STAJNIA PEGAZA

 

„Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec” to trzecia i ostatnia część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia.
Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań? Bo dotarcie do swoich ukochanych, których widziało się jedynie we śnie wydaje się zadaniem niemal niemożliwym…
Wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć Pipo i Popi pokażą widzom dojrzewanie tych postaci i podkreślą konieczność podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Ich historia opowie także o wytrwałości, niezbędnej do osiągania celów.

Także w tym przypadku spektakl zada dzieciom całkiem dorosłe pytania i ceniąc ich intuicję, odpowie na nie szczerze i bez infantylnych uproszczeń.
Trzecia część historii Pipo i Popi przyniesie również poetyckie wyjaśnienie braku jednoznacznych zakończeń poprzednich części tryptyku.

Premiera:

12 października 2019 r.  godz. 17:00

13 października 2019 r. godz. 12:00

 

BILETY: 25 ZŁ DO NABYCIA TUTAJ. KLIKNIJ!