Teatr Gdynia Głowna

BALLADY OSIEDLOWE - PUBLIKACJA

Ballady osiedlowe. Publikacja

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Teatru Gdynia Główna na temat realizacji projektu teatralno-społecznego “Ballady osiedlowe”.

Celem naszych tegorocznych działań była wyprawa we wciąż nieodkryte zakamarki Gdyni i zebranie fascynujących historii mieszkańców. Na kanwie opowieści mieszkańców Witomina, Oksywia, ZOH-u, Meksyku, Cisowej oraz Fikakowa stworzyliśmy koncert “Miasto z marzeń”, teatralnym efektem spacerów po gdyńskim ZOH-u (rejon ulic Zamenhofa i Opata Hackiego) stał się natomiast spektakl “Tak było. Naprawdę!”. Przygotowaliśmy również warsztaty literackie, aby pomóc mieszkańcom w samodzielnych próbach literackiego uwiecznienia osiedlowych historii i opowieści.

O wszystkich elementach projektu szczegółowo piszemy w naszej publikacji, zamieściliśmy tam także jego genezę i rezultaty. Opracowanie uzupełniają teksty piosenek koncertu “Miasto z Marzeń”, scenariusz “Tak było. Naprawdę!” autorstwa Salci Hałas i wybrane utwory stworzone w ramach warsztatów literackich.
Chcemy, żeby publikacja stała się przydatnym narzędziem dla osób i organizacji pracujących z lokalnymi społecznościami, dużo miejsca poświęcamy tam więc na nasze obserwacje, wnioski i podpowiedzi.

Zapraszamy do lektury!

 

PUBLIKACJA DO PRZECZYTANIA TUTAJ. KLIKNIJ!

 

 

 

Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Gdyni.