Teatr Gdynia Głowna

CONTRATAK! - REKRUTACJA!

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do projektu "CONTRATAK!".

CONTRATAK!

gra parateatralna

w ramach projektu badawczego „Konflikt w procesach transformacji”

Uśmiechnij się i podejmij CONTRATAK!

Jesteś mieszkańcem Gdyni, miasta pełnego możliwości? Kochasz niepowtarzalny nadmorski klimat tego miejsca, ale mimo to znalazłeś się w grupie Polaków, która „rzuca mięsem” nawet 31 razy na dobę?! Masz poczucie, że życie w tym mieście jest pełne paradoksów, które są sprzeczne z Twoją intuicją? Masz pomysły na istotne zmiany, które muszą zostać wypowiedziane głośno? Świetnie się składa! Damy Ci przestrzeń, w której to Ty będziesz mieć wpływ na przyszłość.

Masz okazję wyrazić swoje zdanie i wziąć udział w wyjątkowej grze parateatralnej, opartej na lokalnej historii Gdyni! Wcielisz się w różne postaci, stawisz czoła wyzwaniom, poruszysz problemy miasta i postarasz się znaleźć ich rozwiązanie. W całym procesie, razem z doświadczonymi aktorami, będziesz mógł wyrazić swoje niezadowolenie i przekuć je w skuteczne działanie sceniczne.

Przyjmij nową rolę i przejmij kontrolę nad przyszłością tego miasta!

Terminy gry parateatralnej:

11.07.2023 (wtorek), g. 19.00-21.00

12.07.2023 (środa), g. 19.00-21.00

13.07.2023 (czwartek), g. 19.00-21.00

14.07.2023 (piątek), g. 19.00-21.00

 

 

Wstęp bezpłatny,

obowiązuje rezerwacja wejściówek:

tel. 58 351 15 12; 600 306 634

e–mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Na zaproszenie Miasta Gdynia Teatr Gdynia Główna wraz z Laboratorium Innowacji Społecznych, Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych UW oraz Fundacją IDEA Rozwoju realizuje projekt „CONTRA – Konflikt w procesach transformacji”.

„CONTRA – Konflikt w procesach transformacji” jest projektem międzynarodowym skupiającym się na badaniu sposobów, w jakie miasta mogą skutecznie radzić sobie z konfliktami społecznymi i osiągać kompromis między różnymi grupami i interesami, mieszkańcami, środowiskiem, gospodarką i władzą lokalną. Jego celem jest znalezienie innowacyjnych rozwiązań dla problemów oraz uwzględnienie głosów dotychczas marginalizowanych.

W ramach projektu, Teatr Gdynia Główna prowadzi Drama Laby, które wykorzystują techniki teatralne do pracy warsztatowej. Drama Laby angażują osoby spoza świata sztuki do twórczych działań, ich cel to próba wypracowania skutecznych metod komunikacji poprzez teatr.

W wyniku działań projektowych powstanie publikacja podsumowująco-upowszechniająca, która pozwoli innym europejskim miastom na przeprowadzenie laboratoriów teatralnych w celach konsultacyjnych w swoich krajach.

 

 

Sfinansowano przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu EN-UTC, który otrzymał dofinansowanie na podstawie Umowy Finansowej nr 101003758 w ramach Programu finansowania badań naukowych i innowacji Unii Europejskiej Horyzont 2020 (projekt nr UMO-2021/03/Y/HS5/00207). / Funded by the National Science Centre, Poland, within the EN-UTC Programme that has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under Grant Agreement No 101003758, project no UMO-2021/03/Y/HS5/00207.

Aktualności

JOMO – teatr forum w ramach Gdyńskiego Tygodnia Praw Człowieka

JOMO – teatr forum w ramach Gdyńskiego Tygodnia Praw Człowieka

 

 

Czytaj dalej

ZASMAKUJ AKTORA – JUBILEUSZ 10- LECIA TGG

ZASMAKUJ AKTORA – JUBILEUSZ 10- LECIA TGG

 

 

Czytaj dalej

NFZ – Nowoczesna Forma Zrozumienia – dodatkowy termin!

NFZ – Nowoczesna Forma Zrozumienia – dodatkowy termin!

 

 

Czytaj dalej

PREMIERA: NIE PŁACZ I NIE UCZ SIĘ PŁAKAĆ

Daleko, daleko, za górą, za rzeką w pałacu, otoczonym niezwykłym ogrodem, mieszka Księżniczka Parysada. Posiada ona wszystko, czego sobie zażyczy – jest szczęśliwa, beztroska, piękna, a w dodatku otoczona bezgraniczną miłością przyjaciół. Pewnego dnia, podczas zabawy w ogrodzie dowiaduje się, że na świecie są trzy wspaniałe dziwy – dąb samograj, struga-złotosmuga i ptak Bulbulezar. Zmartwiona tym, że nie posiada wszystkich wspaniałości Świata, Księżniczka wpadła w bezgraniczny smutek, lecz nie potrafiła uronić ani jednej łzy. Jej przyjaciele pragną ją uszczęśliwić i zdobyć dla niej trofea. Mimo czyhających na nich niebezpieczeństw, jeden z nich wyrusza w nieznane, tylko po to, by Parysada odzyskała radość.

Czytaj dalej

SymulAkcja! Gdzie medycyna spotyka teatr

SymulAkcja! Gdzie medycyna spotyka teatr

 

 

Czytaj dalej

KONKURS NA RECENZJĘ- MŁODA KRYTYKA – WYNIKI KONKURSU

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów X edycji Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja ARTYST/K/A” na recenzję spektaklu.

WYNIKI!

 

Czytaj dalej