Teatr Gdynia Głowna

CONTRATAK! - REKRUTACJA!

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do projektu "CONTRATAK!".

CONTRATAK!

gra parateatralna

w ramach projektu badawczego „Konflikt w procesach transformacji”

Uśmiechnij się i podejmij CONTRATAK!

Jesteś mieszkańcem Gdyni, miasta pełnego możliwości? Kochasz niepowtarzalny nadmorski klimat tego miejsca, ale mimo to znalazłeś się w grupie Polaków, która „rzuca mięsem” nawet 31 razy na dobę?! Masz poczucie, że życie w tym mieście jest pełne paradoksów, które są sprzeczne z Twoją intuicją? Masz pomysły na istotne zmiany, które muszą zostać wypowiedziane głośno? Świetnie się składa! Damy Ci przestrzeń, w której to Ty będziesz mieć wpływ na przyszłość.

Masz okazję wyrazić swoje zdanie i wziąć udział w wyjątkowej grze parateatralnej, opartej na lokalnej historii Gdyni! Wcielisz się w różne postaci, stawisz czoła wyzwaniom, poruszysz problemy miasta i postarasz się znaleźć ich rozwiązanie. W całym procesie, razem z doświadczonymi aktorami, będziesz mógł wyrazić swoje niezadowolenie i przekuć je w skuteczne działanie sceniczne.

Przyjmij nową rolę i przejmij kontrolę nad przyszłością tego miasta!

Terminy gry parateatralnej:

11.07.2023 (wtorek), g. 19.00-21.00

12.07.2023 (środa), g. 19.00-21.00

13.07.2023 (czwartek), g. 19.00-21.00

14.07.2023 (piątek), g. 19.00-21.00

 

 

Wstęp bezpłatny,

obowiązuje rezerwacja wejściówek:

tel. 58 351 15 12; 600 306 634

e–mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Na zaproszenie Miasta Gdynia Teatr Gdynia Główna wraz z Laboratorium Innowacji Społecznych, Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych UW oraz Fundacją IDEA Rozwoju realizuje projekt „CONTRA – Konflikt w procesach transformacji”.

„CONTRA – Konflikt w procesach transformacji” jest projektem międzynarodowym skupiającym się na badaniu sposobów, w jakie miasta mogą skutecznie radzić sobie z konfliktami społecznymi i osiągać kompromis między różnymi grupami i interesami, mieszkańcami, środowiskiem, gospodarką i władzą lokalną. Jego celem jest znalezienie innowacyjnych rozwiązań dla problemów oraz uwzględnienie głosów dotychczas marginalizowanych.

W ramach projektu, Teatr Gdynia Główna prowadzi Drama Laby, które wykorzystują techniki teatralne do pracy warsztatowej. Drama Laby angażują osoby spoza świata sztuki do twórczych działań, ich cel to próba wypracowania skutecznych metod komunikacji poprzez teatr.

W wyniku działań projektowych powstanie publikacja podsumowująco-upowszechniająca, która pozwoli innym europejskim miastom na przeprowadzenie laboratoriów teatralnych w celach konsultacyjnych w swoich krajach.

 

 

Sfinansowano przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu EN-UTC, który otrzymał dofinansowanie na podstawie Umowy Finansowej nr 101003758 w ramach Programu finansowania badań naukowych i innowacji Unii Europejskiej Horyzont 2020 (projekt nr UMO-2021/03/Y/HS5/00207). / Funded by the National Science Centre, Poland, within the EN-UTC Programme that has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under Grant Agreement No 101003758, project no UMO-2021/03/Y/HS5/00207.

Aktualności

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Doświadczenie teatralne – Ukojenie.

Teatr Gdynia Głowna zaprasza młodzież, również z rodzicami do akcji teatralnej, która otworzy drzwi do krainy ukojenia, wspólnoty, krainy dobrostanu i dobromyślności. Wykorzystamy techniki teatralne i kreatywne. Twórcami akcji teatralnych będą współpracujący z naszym teatrem pisarka, poetka Barbara Piórkowska i reżyser teatralny Rafał Makusz oraz sami gdynianie. Dwie trzygodzinne akcje teatralne to czas, który spędzimy w twórczej i bezpiecznej atmosferze.

Czytaj dalej

PREMIERA: KARDIOSYSTEM

Serce Akademii bije schowane gdzieś w piwnicach budynku. Na powierzchni działa tylko bezduszny system maszyn podtrzymujących życie i widać rurki kroplówek. W szpitalnej scenerii rozgrywa się straszny i śmieszny jednocześnie sparing o życie, w którym biorą udział ledwo trzymająca się na nogach, lecz zdeterminowana, by wyzdrowieć, pacjentka oraz naznaczona widokiem wnętrza wielu już ludzkich ciał pani chirurg. Między kobietami jest wielka przepaść, a składają się na nią: wykształcenie, wiek, zasobność portfela, wrażliwość oraz sposób patrzenia na świat, sytuacja osobista i rodzinna i na koniec – najważniejsze – stan zdrowia.

Czytaj dalej

PREMIERA: WIECZNA KOMEDIA

Przeplatając komedię z głębokimi przemyśleniami nad kobiecym losem, spektakl ukazuje różnorodność doświadczeń współczesnych Polek, które stają się symbolem walki o równość, prawa i zdolność do decydowania o własnym życiu.
Spektakl inspirowany komediami Arystofanesa oraz esejami Rebekki Solnit przynosi na scenę humor, ironię i absurd ukazując nam, że choć czas płynie, niektóre tematy pozostają niezmienne.

Czytaj dalej

REPERTUAR: LUTY – MARZEC 2024!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spektaklowymi dla dzieci i dorosłych od lutego do marca 2024.

 

 

 

 

Czytaj dalej

FERIE W TEATRZE GDYNIA GŁÓWNA

3, 4, 10 oraz 11 lutego 2024

Czytaj dalej

WSZYSTKO JEST FILOZOFIĄ – Hej, robocie – umysł i inteligencja to nie wszystko

dr PAWEŁ FORTUNA – 20 GRUDNIA GODZ. 17:00

Czytaj dalej