Teatr Gdynia Głowna

CONTRATAK! - REKRUTACJA!

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do projektu "CONTRATAK!".

CONTRATAK!

gra parateatralna

w ramach projektu badawczego „Konflikt w procesach transformacji”

Uśmiechnij się i podejmij CONTRATAK!

Jesteś mieszkańcem Gdyni, miasta pełnego możliwości? Kochasz niepowtarzalny nadmorski klimat tego miejsca, ale mimo to znalazłeś się w grupie Polaków, która „rzuca mięsem” nawet 31 razy na dobę?! Masz poczucie, że życie w tym mieście jest pełne paradoksów, które są sprzeczne z Twoją intuicją? Masz pomysły na istotne zmiany, które muszą zostać wypowiedziane głośno? Świetnie się składa! Damy Ci przestrzeń, w której to Ty będziesz mieć wpływ na przyszłość.

Masz okazję wyrazić swoje zdanie i wziąć udział w wyjątkowej grze parateatralnej, opartej na lokalnej historii Gdyni! Wcielisz się w różne postaci, stawisz czoła wyzwaniom, poruszysz problemy miasta i postarasz się znaleźć ich rozwiązanie. W całym procesie, razem z doświadczonymi aktorami, będziesz mógł wyrazić swoje niezadowolenie i przekuć je w skuteczne działanie sceniczne.

Przyjmij nową rolę i przejmij kontrolę nad przyszłością tego miasta!

Terminy gry parateatralnej:

11.07.2023 (wtorek), g. 19.00-21.00

12.07.2023 (środa), g. 19.00-21.00

13.07.2023 (czwartek), g. 19.00-21.00

14.07.2023 (piątek), g. 19.00-21.00

 

 

Wstęp bezpłatny,

obowiązuje rezerwacja wejściówek:

tel. 58 351 15 12; 600 306 634

e–mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Na zaproszenie Miasta Gdynia Teatr Gdynia Główna wraz z Laboratorium Innowacji Społecznych, Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych UW oraz Fundacją IDEA Rozwoju realizuje projekt „CONTRA – Konflikt w procesach transformacji”.

„CONTRA – Konflikt w procesach transformacji” jest projektem międzynarodowym skupiającym się na badaniu sposobów, w jakie miasta mogą skutecznie radzić sobie z konfliktami społecznymi i osiągać kompromis między różnymi grupami i interesami, mieszkańcami, środowiskiem, gospodarką i władzą lokalną. Jego celem jest znalezienie innowacyjnych rozwiązań dla problemów oraz uwzględnienie głosów dotychczas marginalizowanych.

W ramach projektu, Teatr Gdynia Główna prowadzi Drama Laby, które wykorzystują techniki teatralne do pracy warsztatowej. Drama Laby angażują osoby spoza świata sztuki do twórczych działań, ich cel to próba wypracowania skutecznych metod komunikacji poprzez teatr.

W wyniku działań projektowych powstanie publikacja podsumowująco-upowszechniająca, która pozwoli innym europejskim miastom na przeprowadzenie laboratoriów teatralnych w celach konsultacyjnych w swoich krajach.

 

 

Sfinansowano przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu EN-UTC, który otrzymał dofinansowanie na podstawie Umowy Finansowej nr 101003758 w ramach Programu finansowania badań naukowych i innowacji Unii Europejskiej Horyzont 2020 (projekt nr UMO-2021/03/Y/HS5/00207). / Funded by the National Science Centre, Poland, within the EN-UTC Programme that has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under Grant Agreement No 101003758, project no UMO-2021/03/Y/HS5/00207.

Aktualności

ROZPOCZĘCIE SEZONU: TAJEMNICA CZARNO ZŁOTEGO JEZIORA

Zapraszamy na wyjątkowe, magicznie i iście baśniowe otwarcie sezonu teatralnego!

Tajemnica czarno złotego jeziora” to fascynująca podróż przez świat pełen dziwów i czarów, podczas której jednego dnia zaprezentujemy, nie jedną, ale aż dwie zachwycające opowieści – spektakl „Rybak i geniusz” oraz „Tajemnica Króla Wysp Hebanowych”, które stanowią dwie części bajki o Rybaku, Geniuszu i dzielnym Sułtanie. Na deskach teatru ożyją baśnie ze słynnego zbioru „Klechd sezamowych” autorstwa Bolesława Leśmiana. W tym wyjątkowym dniu wyjaśni się cała tajemnica czarno-złotego jeziora, zrozumiemy znaczenie czterech lilii, czterech fal oraz ryb czterech kolorów. Bądźcie w tym dniu z nami!

Czytaj dalej

ÓSMY. TRZECI NA FESTIWALU SOPOT – NON FICTION 2023

Z wielką ekscytacją zapraszamy Was na widownię sceny kameralnej Teatru Wybrzeże. (ul. Bohaterów Monte Cassino 30, Sopot), gdzie w niedzielę 27 sierpnia o godz. 19:00, spektaklem „Ósmy. Trzeci” w reżyserii Kuby Zubrzyckiego rozpoczniemy tegoroczną 12. edycję SOPOT NON-FICTION 2023.

Czytaj dalej

9 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA -STACJA WiejskoMiejska – PODZIĘKOWANIA

TEGOROCZNA, IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRALNEGO – POCIĄG DO MIASTA „STACJA WiejskoMiejska” DOBIEGŁA KOŃCA. NADSZEDŁ WIĘC MOMENT NA PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, BEZ KTÓRYCH TEN PROJEKT NIE MÓGŁBY SIĘ ODBYĆ.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY – POCIĄG DO MIASTA – EDYCJA 9 – STACJA WIEJSKOMIEJSKA

Ponownie w nietuzinkowych zakamarkach Gdyni zagości wyjątkowy Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta”. Przez siedem dni w najlepszym teatralnym towarzystwie, przy morskim klimacie zaprezentujemy najciekawsze propozycje offowe z całego kraju. Tematem przewodnim IX edycji Festiwalu jest WiejskoMiejskość. Jesteśmy przekonani, że teatrem, kierując się ku ludyczności, możemy rozpocząć poszukiwania korzeni i zastanowić się nad bogatą historią naszego pochodzenia. Tegoroczne spektakle łącząc w sobie nowoczesność i uwzględniając pewną formułę obrzędu, staną się punktem wyjściowym naszych poszukiwań. Podczas Festiwalu będziemy mieli okazję zobaczyć teatralne propozycje, które poruszają aktualne tematy, ale nie rezygnują przy tym ze słowiańskiego ducha. Skłonią nas one do refleksji nad naszą tożsamością i jej wpływem na aktualne aspekty życia. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania – jak daleko sięgają nasze korzenie we współczesnym świecie? Czy w nowoczesnym teatrze istnieje miejsce dla elementów tradycyjności? Czy „wiejskość” i „miejskość” mogą czerpać wzajemnie od siebie, uczyć się i inspirować?

SZUKAJCIE NAS W GDYNI!

Czytaj dalej

KONKURS NA RECENZJĘ- MŁODA KRYTYKA NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA 2023

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów 9 edycji Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja SWiejskoMiejska” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

Czytaj dalej

WOLONTARIUSZE POTRZEBNI OD ZARAZ! DOŁĄCZ DO NAS!

To propozycja dla aktywnych osób zainteresowanych kulturą, które lubią pracować w zespole! Współpraca w ramach wolontariatu może być szansą na zdobycie cennych doświadczeń, nawiązania interesujących znajomości, poznacie również organizację wydarzenia kulturalnego “od kuchni” Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Pociąg do Miasta – Stacja WiejskoMiejska 2023” w terminie. 7-13 sierpnia. Zgłoś się już dziś.

Czytaj dalej