Teatr Gdynia Głowna

CONTRATAK! - REKRUTACJA!

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do projektu "CONTRATAK!".

CONTRATAK!

gra parateatralna

w ramach projektu badawczego „Konflikt w procesach transformacji”

Uśmiechnij się i podejmij CONTRATAK!

Jesteś mieszkańcem Gdyni, miasta pełnego możliwości? Kochasz niepowtarzalny nadmorski klimat tego miejsca, ale mimo to znalazłeś się w grupie Polaków, która „rzuca mięsem” nawet 31 razy na dobę?! Masz poczucie, że życie w tym mieście jest pełne paradoksów, które są sprzeczne z Twoją intuicją? Masz pomysły na istotne zmiany, które muszą zostać wypowiedziane głośno? Świetnie się składa! Damy Ci przestrzeń, w której to Ty będziesz mieć wpływ na przyszłość.

Masz okazję wyrazić swoje zdanie i wziąć udział w wyjątkowej grze parateatralnej, opartej na lokalnej historii Gdyni! Wcielisz się w różne postaci, stawisz czoła wyzwaniom, poruszysz problemy miasta i postarasz się znaleźć ich rozwiązanie. W całym procesie, razem z doświadczonymi aktorami, będziesz mógł wyrazić swoje niezadowolenie i przekuć je w skuteczne działanie sceniczne.

Przyjmij nową rolę i przejmij kontrolę nad przyszłością tego miasta!

Terminy gry parateatralnej:

11.07.2023 (wtorek), g. 19.00-21.00

12.07.2023 (środa), g. 19.00-21.00

13.07.2023 (czwartek), g. 19.00-21.00

14.07.2023 (piątek), g. 19.00-21.00

 

 

Wstęp bezpłatny,

obowiązuje rezerwacja wejściówek:

tel. 58 351 15 12; 600 306 634

e–mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Na zaproszenie Miasta Gdynia Teatr Gdynia Główna wraz z Laboratorium Innowacji Społecznych, Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych UW oraz Fundacją IDEA Rozwoju realizuje projekt „CONTRA – Konflikt w procesach transformacji”.

„CONTRA – Konflikt w procesach transformacji” jest projektem międzynarodowym skupiającym się na badaniu sposobów, w jakie miasta mogą skutecznie radzić sobie z konfliktami społecznymi i osiągać kompromis między różnymi grupami i interesami, mieszkańcami, środowiskiem, gospodarką i władzą lokalną. Jego celem jest znalezienie innowacyjnych rozwiązań dla problemów oraz uwzględnienie głosów dotychczas marginalizowanych.

W ramach projektu, Teatr Gdynia Główna prowadzi Drama Laby, które wykorzystują techniki teatralne do pracy warsztatowej. Drama Laby angażują osoby spoza świata sztuki do twórczych działań, ich cel to próba wypracowania skutecznych metod komunikacji poprzez teatr.

W wyniku działań projektowych powstanie publikacja podsumowująco-upowszechniająca, która pozwoli innym europejskim miastom na przeprowadzenie laboratoriów teatralnych w celach konsultacyjnych w swoich krajach.

 

 

Sfinansowano przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu EN-UTC, który otrzymał dofinansowanie na podstawie Umowy Finansowej nr 101003758 w ramach Programu finansowania badań naukowych i innowacji Unii Europejskiej Horyzont 2020 (projekt nr UMO-2021/03/Y/HS5/00207). / Funded by the National Science Centre, Poland, within the EN-UTC Programme that has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under Grant Agreement No 101003758, project no UMO-2021/03/Y/HS5/00207.

Aktualności

KONKURS NA RECENZJĘ- MŁODA KRYTYKA NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA 2024

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów X edycji Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja ARTYST/K/A” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

Czytaj dalej

FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA SZUKA WOLONTARIUSZY! DOŁĄCZ DO NAS!

To propozycja dla aktywnych osób zainteresowanych kulturą, które lubią pracować w zespole! Współpraca w ramach wolontariatu może być szansą na zdobycie cennych doświadczeń, nawiązania interesujących znajomości, poznacie również organizację wydarzenia kulturalnego “od kuchni” Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Pociąg do Miasta – Stacja Artyst/k/a 2024” w terminie. 5-11 sierpnia. Zgłoś się już dziś.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY – POCIĄG DO MIASTA – EDYCJA X – STACJA ARTYST/K/A

Na tegorocznym wydarzeniu, odbywającym się pod hasłem Artyst/k/a, obejrzymy siedem offowych spektakli z różnych stron kraju. Przedstawienia wybrane zostały w drodze konkursu – będą to zatem sztuki na najwyższym poziomie, mówiące o różnych problemach zawodu, bez istnienia którego ludzkość nie może inspirować się i rozwijać, a który jednocześnie często jest spychany na margines społecznego i ekonomicznego zainteresowania.

W prezentowanych spektaklach zwrócimy uwagę na rolę, jaka sztuka odegrała w pandemii, poznamy artystów i artystki w chwilach wzlotu i upadku, na scenie i po godzinach pracy, poznamy ich problemy finansowe i emocjonalne, sprawdzimy, jaka stawkę trzeba dziś zapłacić, by wykonywać tak niepewne zajęcie. Właśnie – czy będzie mowa o zajęciu czy też o misji, jaką każdy tworzący i tworząca niesie swoim działaniem w świat? Wrażliwość i marzenia są nadal potrzebne w tej pracy i bez nich nie byłoby żadnej sztuki, o czym też porozmawiamy na scenie.

SZUKAJCIE NAS W GDYNI!

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA- edycja 10- STACJA ARTYST/K/A 2024” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta 2024″.

Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA W TGG!

Magiczna przygoda dla małych i dużych! Zanurz się w wodach czarno – złotego jeziora i odkryj jego tajemnice podczas dwóch wyjątkowych spektakli składających się na opowieść o Królu, Czarownicy, dzielnym Rybaku, Wróbelku, Sułtanie i Geniuszu.

Czytaj dalej

TEATRALNY MARATON – WEEKEND KOBIET (i nie tylko) W TGG

Zapraszamy na maj – to w symbolice miesiąc Wenus, więc i u nas znajdziecie tematy związane z kobiecym oglądem spraw. Planujemy dla Was turbo weekend z matronatem bogini Wenus. Ale raczej nie spodziewajcie się pastelowych kolorków i romantycznych fraz, będziemy mieć dla Was raczej same konkretne tematy: walkę o własne prawa, wygrane starcie z chorobą, moc siostrzeństwa, pytania o tożsamość i rozrachunki z przeszłością. Pasję tworzenia także.

Czytaj dalej