Teatr Gdynia Głowna

DODATKOWY SPEKTAKL OD WESELA DO WESELA!

Z racji bardzo dużego zainteresowania premierą “Od Wesela do Wesela” oraz wyprzedaniem się wszystkich biletów na 2 i 3 marca, wszystkich pozostałych chętnych zapraszamy na dodatkowy spektakl 18 marca o godz. 18 lub 7 kwietnia o godz. 19 !

 

Bilety do nabycia tutaj. Kliknij!

 

Napisany przeszło sto lat temu przez Wyspiańskiego dramat wciąż zadaje nam, Polakom te same niewygodne pytania. Czy Poeta i Dziennikarz wreszcie będą umieli na nie odpowiedzieć? Czy podejmą się powierzonej im przez Duchy misji? A może ponownie skażą nas na kolejne stulecie podrygiwania w takt chocholego tańca?

Esencjonalna adaptacja „Wesela” autorstwa Ewy Ignaczak, jak w soczewce skupia naszą uwagę na zadaniach, które społeczeństwo stawia przed intelektualistami i artystami. Na tym, by porzucili celebryckie flirty, snucie marzeń i planów, a zamiast tego działali i podjęli wysiłki, by odważnie opisywać i krytykować rzeczywistość. By wybudzili się ze stuletniego uśpienia i stali się przewodnikami, inspirowali, zadawali nawet niewygodne pytania. By osiągnąć ten cel mogą liczyć na kreacyjną moc kobiet. Ale czy to wystarczy by uwolnić się spod dyktatu Chochoła?

 

Szczegóły. Kliknij!