Teatr Gdynia Głowna

DODATKOWY SPEKTAKL OD WESELA DO WESELA!

Z racji bardzo dużego zainteresowania premierą “Od Wesela do Wesela” oraz wyprzedaniem się wszystkich biletów na 2 i 3 marca, wszystkich pozostałych chętnych zapraszamy na dodatkowy spektakl 18 marca o godz. 18 lub 7 kwietnia o godz. 19 !

 

Bilety do nabycia tutaj. Kliknij!

 

Napisany przeszło sto lat temu przez Wyspiańskiego dramat wciąż zadaje nam, Polakom te same niewygodne pytania. Czy Poeta i Dziennikarz wreszcie będą umieli na nie odpowiedzieć? Czy podejmą się powierzonej im przez Duchy misji? A może ponownie skażą nas na kolejne stulecie podrygiwania w takt chocholego tańca?

Esencjonalna adaptacja „Wesela” autorstwa Ewy Ignaczak, jak w soczewce skupia naszą uwagę na zadaniach, które społeczeństwo stawia przed intelektualistami i artystami. Na tym, by porzucili celebryckie flirty, snucie marzeń i planów, a zamiast tego działali i podjęli wysiłki, by odważnie opisywać i krytykować rzeczywistość. By wybudzili się ze stuletniego uśpienia i stali się przewodnikami, inspirowali, zadawali nawet niewygodne pytania. By osiągnąć ten cel mogą liczyć na kreacyjną moc kobiet. Ale czy to wystarczy by uwolnić się spod dyktatu Chochoła?

 

Szczegóły. Kliknij!

 

Czcionka - rozmiar
Kontrast