Teatr Gdynia Głowna

DZIADY - rytuał literacki Barbary Piórkowskiej

Podstawą czytania będą historie rodowe opowiedziane przez Osoby Tworzące. Prezentowane teksty zbadają, jak przeszłość Przodkiń lub Przodków ma wpływ na sytuację psychiczną i ekonomiczną artystek i artystów dzisiaj.

Barbara Piórkowska i Teatr Gdynia Główna zaprasza na:

Barbara Piórkowska pisarka i poetka wraz z Teatrem Gdynia Główna już 24 listopada zaprasza na rytuał literacki. Podstawą czytania będą historie rodowe opowiedziane przez Osoby Tworzące. Prezentowane teksty zbadają, jak przeszłość Przodkiń lub Przodków ma wpływ na sytuację psychiczną i ekonomiczną artystek i artystów dzisiaj. Przeprowadzone rozmowy zostały przez Barbarę Piórkowską przetworzone literacko i zamienione na gotowe utwory do przeczytania na scenie.
Czytanie będzie miało miejsce 24 listopada o godzinie 19.00 – wstęp wolny, ale obowiązują zapisy. Zgłoszenia podając imię oraz numer telefonu prosimy przesyłać na: teatr@teatrgdyniaglowna.pl lub rezerwować pod nr tel. (+48) 600 306 634.
Prosimy, aby osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu, przyniosły potrawę, którą podzielimy się z Przodkami i Przodkiniami (ciasto z makiem, pierogi z kapustą, potrawy niewymagające podgrzewania).

Do teatru zapraszamy między godziną 18.30 a 19.00. Prosimy o punktualność, osoby, które się spóźnią, nie będą wpuszczane na salę.

Podczas rytuału zaśpiewają zespoły Źdźbło i Akademia Głosów Tradycji, na potrzeby m.in. tego czytania zostały też skonstruowane oryginalne diabelskie skrzypce.

Projekt jest realizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.