Teatr Gdynia Głowna

DZIELNICA CUDÓW - bohater dzielnicy

W ramach kolejnego etapu projektu Gdynia Reaktywacja, Teatr Gdynia Główna ponownie pracuje z mieszkańcami rewitalizowanych obszarów, którym nie jest obojętny los własnej dzielnicy.

Historia Oksywia oczami mieszkańców!

Opowiedzieć dzieje dzielnicy i pokazać jej różnorodność przez pryzmat osobistych historii? Tak, bo to nie budynki, ale ludzie tworzą historię miejsca!

Sztukę teatralną, której sercem będzie Oksywie, na deski teatru przeniosą aktorzy Teatru Gdynia Główna 23 września o godz. 19:00.

Przedstawienie „Dzielnica cudów”, którego kanwą jest jej emocjonalna pamięć miejsc, zdarzeń i ludzi, wieńczy kilkumiesięczny projekt Gdynia ReAktywacja w dzielnicy Oksywie. Na potrzeby projektu zbierano opowieści i wspomnienia mieszkańców o Oksywiu. Na ich podstawie powstał scenariusz, który wyszedł spod pióra laureatki Nagrody Literackiej Gdynia Salci Hałas. 23 września zostanie zrealizowany w oparciu o siłę artystyczną Teatru Gdynia Główna.

Scenariusz: Salcia Hałas

Reżyseria: Ida Bocian

Występują: Ida Bocian, Marta Jaszewska, Agata Mieniuk, Paula Łuczkiewicz

 

Przedstawienie odbędzie się w Domu Katechetycznym przy ul. Płk. Dąbka 47

 

WSTĘP BEZPŁATNY!

Projekt „Gdynia-ReAktywacja” jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.

 

Zapraszamy na profil dedykowany projektowi: https://www.facebook.com/gdyniareaktywacja/