Teatr Gdynia Głowna

ESCAPE WORLD

ESCAPE WORLD
spektakl zrealizowany w ramach projektu „FreeDOM – ku aktywności osób zagrożonych bezdomnością”
Reżyseria: Małgorzata Polakowska, Przemysław Jurewicz
Obsada: Przemek Sędłak, Michał Stankowski, Zygmunt Żołądź
Tekst: Mariusz Babicki
Światło: Marzena Chojnowska
Video: Gaba Kucz

Nie wiadomo kto, nie wiadomo kiedy zamknął ich w nie wiadomo czym na nie wiadomo ile. Nie znają godziny, dnia tygodnia, miesiąca ani roku. Nie docierają do nich promienie słońca. Jedyne, co mogą odczuwać to nieustający chłód. Aby się stamtąd wydostać muszą zrobić COŚ… stawką w tej grze jest ich życie.

„Escape World” to wydarzenie z pogranicza teatru dokumentalnego i performance’u. To spektakl tym bardziej surrealistyczny, że oparty na faktach.  Wspomnienia uczestników projektu „FreeDOM – ku aktywności osób zagrożonych bezdomnością”, zostały złożone w scenariuszową całość przez Mariusza Babickiego, a na scenę przenieśli je Małgorzata Polakowska i Przemysław Jurewicz. W zamiarze autorów główną postać Jarosława grają wszyscy aktorzy, a jego tożsamość zbudowana jest przez wiele, nie zawsze podobnych do siebie osobowości, zwykle jednak podejmujących te same decyzje i kończących w tym samym miejscu.

Sekwencję scen spaja ze sobą cytat: Musimy zrobić coś, co by od nas zależało, zważywszy, że dzieje się tak dużo, co nie należy do nikogo (St. Wyspiański – „Wyzwolenie”)

 

Data: 19 czerwca, godz. 13:00

Miejsce: Teatr Gdynia Główna

 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez evenea: https://evenea.pl/event/feeria
Dofinansowano ze środków Miasta Gdynia