Teatr Gdynia Głowna

FERIE W TEATRZE GDYNIA GŁÓWNA

Ferie w Teatrze Gdynia Główna - Magiczna przygoda dla małych i dużych!

Teatr Gdynia Główna zaprasza na spektakle w ramach FERII W TEATRZE:

FERIE W TEATRZE GDYNIA GŁÓWNA!

Ferie w Teatrze Gdynia Główna – Magiczna przygoda dla małych i dużych!

Poleć z nami w kosmos, doświadcz spotkania z pozaziemską cywilizacją, zanurz się w wodach czarno – złotego jeziora i odkryj jego tajemnice podczas wyjątkowych spektakli.

Nasza podróż nie kończy się z chwilą braw, ferie w teatrze trwają, wciągając nas coraz głębiej w niesamowity świat niezwykłych historii i nietuzinkowych bohaterów. Po każdym spektaklu dla naszych najmłodszych widzów oraz ich opiekunów otwieramy drzwi do krainy kreatywności!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe działania, gdzie świat teatru staje się inspiracją do własnych odkryć. Razem z animatorami teatralnymi najmłodsi widzowie wyruszą w podróż pełną gier, zabaw i ekscytujących ćwiczeń, które rozbudzą ich wyobraźnię.

Harmonogram Ferii w Teatrze:

3 lutego (sobota), godz. 17:00 – “Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” Grzegorza Kujawińskiego

4 lutego (niedziela), godz. 12:00 – “Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” Grzegorza Kujawińskiego

10 lutego (sobota), godz. 17:00 – “Rybak i Geniusz” wg “Klechd Sezamowych” Bolesława Leśmiana

11 lutego (niedziela), godz. 12:00 – “Tajemnice Króla Wysp Hebanowych” wg “Klechd Sezamowych” Bolesława Leśmiana

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1663773524148717/1663773530815383/

 

Więcej:

Dlaczego nie lecimy do gwiazd?

w reżyserii Grzegorza Kujawińskiego

obsada: Marta Jaszewska, Piotr Mahlik, Piotr Rogalski, Filip Wójcik

FERIE W TEATRZE:

3 lutego godz. 17:00

4 lutego godz. 12:00

Podczas zimowych ferii zapraszamy do interaktywnej i fascynującej gwiezdnej podróży oraz do śledzenia losów charakternych astronautów! Nasza podróż nie kończy się z chwilą braw, ferie w teatrze trwają, wciągając nas coraz głębiej w niesamowity świat niezwykłych historii i nietuzinkowych bohaterów. Po każdym spektaklu dla naszych najmłodszych widzów otwieramy drzwi do krainy kreatywności!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe działania, gdzie świat teatru staje się inspiracją do własnych odkryć. Razem z animatorami teatralnymi dzieciaki wyruszą w podróż pełną gier, zabaw i ekscytujących ćwiczeń, które rozbudzą ich wyobraźnię.

Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych (także tego, który w 1959 roku rozbił się w basenie gdyńskiego portu) pozwalają na stworzenie szybkiego statku kosmicznego i wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci – Rosjanin Misza Gagarin, Amerykanka Barbara Armstrong i nasz rodak, Romek Twardowski. Do załogi dołącza też STASIU, czyli Samowystarczalny Towarzysz Astronauty o Sztucznej Inteligencji i Uczuciach. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym.

Spektakl Grzegorza Kujawińskiego zaprosi widzów do interaktywnej i fascynującej podróży gwiezdnej i śledzenie losów charakternych astronautów. Opisana z humorem i pełna przygód oraz nawiązań do popularnych książek i filmów podróż udowodni też, że nawet w pustce międzygwiezdnej nie można zapomnieć o całkiem ludzkich przywarach.

Czy spotkanie z obcą rasą stanie się receptą na takie bolączki? No i jak bardzo obcy są nasi przyjaciele z głębokiego kosmosu?

Przedstawienie „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” Grzegorza Kujawińskiego mimo lokalizacji w głębokiej próżni błyskotliwie i przekonująco skupia się całkowicie ziemskich tematach, zaskakuje też głębokim przesłaniem ekologicznym i społecznym.

Spektakl zrealizowano w hołdzie dla twórczości Georgese’a Mélièsa.

Wydarzenie na Facebooku:

2 lutego godz. 17:00: https://www.facebook.com/events/3744352442510981/

3 lutego godz. 12:00: https://www.facebook.com/events/1002723787495707/

 

„Rybak i Geniusz”

wg Klechd Sezamowych Bolesława Leśmiana

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

Obsada: Anna Bochnak – Fryc, Jacek Panek, Filip Wójcik

10 lutego 2024 godz. 17:00

Podczas zimowych ferii zapraszamy na opowieść o Rybaku i Geniuszu wg “Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana! Nasza podróż nie kończy się z chwilą braw, ferie w teatrze trwają, wciągając nas coraz głębiej w niesamowity świat niezwykłych historii i nietuzinkowych bohaterów. Po każdym spektaklu dla naszych najmłodszych widzów otwieramy drzwi do krainy kreatywności!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe działania, gdzie świat teatru staje się inspiracją do własnych odkryć. Razem z animatorami teatralnymi dzieciaki wyruszą w podróż pełną gier, zabaw i ekscytujących ćwiczeń, które rozbudzą ich wyobraźnię.

Opowieść o Rybaku i Geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku.

Bolesław Leśmian głównie kojarzony z twórczością poetycką pisząc Klechdy sezamowe, zaczerpnął orientalnych inspiracji i stworzył zbiór baśni przeznaczony nie tylko dla najmłodszych odbiorców.

Losy ubogiego, ale bardzo pracowitego rybaka odmienią się, kiedy zarzuci sieć po raz czwarty i wyłowi z morza tajemniczą, miedzianą szkatułkę, w której od trzystu lat uwięziony był Geniusz – Dżin. Rybak będzie musiał zmierzyć się z ogromnym niebezpieczeństwem, które dzięki swojemu sprytowi i mądrości przekształci w szansę na zdobycie bogactw. Wraz z rybakiem za czterema wielkimi wzgórzami odnajdziemy tajemnicze czarno-złote jezioro, w którym pływają ryby o nietypowych kolorach. Historia pochodzenia ryb zaprowadzi nas do kolejnej opowieści o empatii oraz dobroci serca.

Baśń ukaże najmłodszym widzom niespodziewane odwrócenie się losu, w którym nagrodzona zostanie dobroć oraz życzliwość. Szlachetność serca połączona z mądrością pokona zło i doprowadzi do odnalezienia największej wartości, jaką jest szczęście.

Czy liczba „cztery” ma w tej historii magiczne znaczenie?

Czy ukryte przed niszczycielską ciekawością człowieka jezioro odkryje przed nami swoje tajemnice?

Być może, aby uzyskać odpowiedzi na to pytanie, będziemy musieli przenieść się do kolejnej bajki…

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/7030862926952634/

 

„Tajemnica Króla Wysp Hebanowych”

wg Klechd Sezamowych Bolesława Leśmiana

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

Obsada: Anna Bochnak – Fryc, Jacek Panek, Filip Wójcik

11 LUTEGO 2024 godz. 12:00

Podczas zimowych ferii zapraszamy do baśniowego świata pełnego dziwów i czarów, gdzie czarno-złote jezioro oraz pływające w nim kolorowe ryby skrywają tajemnice, o jakich słyszeliście tylko w baśniach. Nasza podróż nie kończy się z chwilą braw, ferie w teatrze trwają, wciągając nas coraz głębiej w niesamowity świat niezwykłych historii i nietuzinkowych bohaterów. Po każdym spektaklu dla naszych najmłodszych widzów otwieramy drzwi do krainy kreatywności!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe działania, gdzie świat teatru staje się inspiracją do własnych odkryć. Razem z animatorami teatralnymi dzieciaki wyruszą w podróż pełną gier, zabaw i ekscytujących ćwiczeń, które rozbudzą ich wyobraźnię.

Zapraszamy do świata pełnego dziwów i czarów, gdzie czarno-złote jezioro oraz pływające w nim kolorowe ryby skrywają tajemnice, o jakich słyszeliście tylko w baśniach.

Król Wysp Hebanowych to dobry, ale nieszczęśliwy władca, który za sprawą złych czarów skazany jest na marne życie w zaklętym pałacu. Jego losem kieruje niecna czarownica, zaślepiona fałszywą miłością. Próbuje ona zmusić Króla do poddania się jej rozkazom. Na szczęście na ich drodze staje odważny i szlachetny Sułtan. Czy wystarczy mu sił, aby zdjąć z Króla Wysp Hebanowych ciążącą klątwę i przezwyciężyć zło głęboko zakorzenione w sercu Chryzeidy? Czy czarno-złote jezioro odkryje przed nami swoje tajemnice? Czy poznamy sekret kolorowych ryb?

Orientalne opowiadanie Bolesława Leśmiana pochodzące ze zbioru „Klechd sezamowych” pokaże, że najważniejszą wartością w życiu jest niesienie bezinteresownej pomocy oraz empatia względem drugiej osoby.

Wydarzenie na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/732049641723000/

 

Bilety: 40 zł

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna