Teatr Gdynia Głowna

Gdynia ReAktywacja - Rekrutacja do Chóru Dzielnicowego na Chyloni

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do kolejnego etapu projektu „Gdynia-ReAktywacja” w dzielnicy Chylonia.

Aktualności

PREMIERA: SANATORIUM

Widzowie, wraz z Jakubem wybiorą się w podróż do tego osobliwego i położonego na uboczu rzeczywistości przybytku, w którym pobyt stanie się wędrówką po własnej pamięci i wyobraźni. Tutaj granica między rzeczywistością a urojeniem nie ma żadnego znaczenia; wszystko jest potencjalnością, która umożliwia ucieczkę od rutyny i szarości.

Czytaj dalej

PREMIERA: DOJRZEĆ DO DZIECIŃSTWA

Historia Józefa, który „dojrzewa do dzieciństwa” budując własną mitologię z obrazów wczesnych lat dziecięcych, zawieszonych między jawą a snem, tworząc nadświaty, przestrzeń magiczną i wierząc, że wszechmoc marzenia pozwoli kreować świat od nowa, dokonywać nowe jego stworzenie. Są to obrazy dane człowiekowi tylko na wczesnym etapie życia, znikają, bądź przeobrażają się w momencie, gdy zaczyna wchodzić on w wiek dojrzały, zawsze jednak pozostają jako wspomnienia.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA- edycja 8- STACJA SANATORIUM 2022” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta 2022″.

Czytaj dalej

NIE/ZNAJOMI – przejmująca lekcja tolerancji w Teatrze Gdynia Główna

Celem przedstawienia było przybliżenie rówieśnikom prawdziwej historii migrantów/uchodźców (kim są, skąd pochodzą, dlaczego przyjechali do Polski, jak się czują w nowym miejscu), pokazanie różnic kulturowych i tego, co jest wspólne u obu grup, apelujemy tam również o wzajemną komunikację.

Wojna w Ukrainie sprawiła, że nasza sztuka oparta na autentycznych wspomnieniach stała się wyjątkowo aktualna, bo mieszkańcy tego kraju stają się i będą stawać się coraz częściej naszymi najnowszymi znajomymi. Będziemy z nimi pracować, współpracować, sąsiadować i po prostu żyć.

Czytaj dalej

PRZEDŁUŻONY NABÓR -OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA 2022 – STACJA SANATORIUM” KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

To propozycja dla odważnych i nieszablonowych ludzi teatru! Teatr Gdynia Główna rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do ósmej edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Sanatorium”, która będzie miała miejsce w dniach 8-13 sierpnia 2022 roku.

Czytaj dalej

Akcja/ Regeneracja – Warsztaty wytchnieniowe 2022 – rekrutacja

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników do projektu “Warsztaty wytchnieniowe 2022”!

Czytaj dalej
Czcionka - rozmiar
Kontrast