Teatr Gdynia Głowna

Gdynia ReAktywacja - Rekrutacja na Babich Dołach

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników projektu „Gdynia-ReAktywacja” w dzielnicy Babie Doły

Aktualności

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY – POCIĄG DO MIASTA – EDYCJA 7

Legendy z Wysp Owczych. Eksperymentalna opowieść o budowlach, które służyły zagładom. Minimalizm jako recepta na szaleństwo nowoczesnego świata. Spektakl o bezdomności, którego aktorzy doświadczyli jej piętna. To wybrane prezentacje festiwalu Pociąg do Miasta 2021. Siódma edycja zaprezentuje najciekawsze spektakle teatrów offowych i w sposób unikalny ujawni tematy zainteresowań i formy wypowiedzi twórców, którzy zmierzali się z sytuacją pandemiczną. Niemal wszystkie festiwalowe prezentacje powstawały bowiem w 2020 roku, a wybrane odnoszą się do tej rzeczywistości w sposób bezpośredni. Efektem pracy artystów stanie się więc mocny i bezkompromisowy teatr społeczny skupiony na tematach, które wyjątkowo rzadko trafiały na teatralne sceny.

Czytaj dalej

2021: ODYSEJA LEMOWSKA

Zapraszamy na… przyszłość!

To będzie teatralna podróż w czasie, przestrzeni i rzeczywistości. Teatr Gdynia Główna zaprasza do namacalnego kontaktu z futurystycznymi światami Stanisława Lema. W ramach projektu „2021: Odyseja Lemowska” Gdynia stanie się sceną czterech teatralnych adaptacji prozy słynnego polskiego pisarza i futurologa.

Czytaj dalej

MŁODA KRYTYKA – KONKURS NA RECENZJĘ z POCIĄGU DO MIASTA

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów Festiwalu „Pociąg do Miasta – edycja 7” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

Czytaj dalej

PREMIERA: CZY PAN ISTNIEJE, PANIE JOHNS?

Gdzie kończy się żywy człowiek, a zaczyna bezduszna maszyna? Co jest ważniejsze – prawo czy etyka?
Na te pytania spróbuje odpowiedzieć rozprawa sądowa przeciwko kierowcy rajdowemu Mr. Johnsowi, którego wszystkie fragmenty ciała wymieniono po wypadkach na nowoczesne protezy. Ich producent przekonuje, że Johns jest tak naprawdę zbiorem protez i domaga się ich zwrotu. Adwokat pozwanego będzie natomiast bronił człowieczeństwa kierowcy.

Czytaj dalej

WOLONTARIUSZE POTRZEBNI OD ZARAZ! DOŁĄCZ DO NAS!

To propozycja dla żywiołowych i ambitnych osób, które lubią pracować w zespole!
Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji:
*projektu „2021: Odyseja Lemowska” (8 terminów spektakli plenerowych na terenie Gdyni oraz działania promocyjne przed wydarzeniem w terminie od 12 lipca do 20 września)
*Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta 2021” (9-14 sierpnia 2021, łącznie dwanaście spektakli na terenie Gdyni, wszystkie zaczynają się o 21.00)
Czytaj dalej

PODWÓJNA PREMIERA: KONGRES FUTUROLOGICZNY I TEOHIPHIP

To będzie teatralna podróż w czasie, przestrzeni i rzeczywistości. Teatr Gdynia Główna zaprasza do namacalnego kontaktu z futurystycznymi światami Stanisława Lema. W ramach projektu „2021: Odyseja Lemowska” zaprezentujemy dwie premiery, dwa spektakle grane jeden po drugim, których akcja rozgrywać się będzie podczas Kongresu Futurologicznego.

Czytaj dalej
Czcionka - rozmiar
Kontrast