Teatr Gdynia Głowna

NOWY REPERTUAR JUŻ DOSTĘPNY!

Czas ujawnić nasze plany repertuarowe na najbliższe miesiące! Do końca 2019 roku czekają na Was ciekawe i intrygujące spektakle, zaplanowaliśmy 3 premiery, będziemy mieli propozycje zarówno dla małego, jak i dużego widza.
Zaczynamy już 29 września! O 12:00 zapraszamy do Stacji Bajek i kolejną morską przygodę z “Dzielnym Kapitanem Ahabem” a wieczorem o 19:00 koncert muzyczno- romantyczny w reżyserii i wykonaniu Marka Sadowskiego: “Chłopem i babą stworzył nas Bóg”.

W kolejnych tygodniach zaprezentujemy także Tchórza! (… odważną tragikomedię), świeżo po premierze “Próby Józefa K.” wg “Procesu” Franza Kafki, uwielbianą przez naszych widzów “Emigrantkę” oraz odważne “Harce kupidynowe. Czyli niecne Morsztyny”.

Zaproponujemy też dwie premiery dla najmłodszych widzów:

12 października godz. 17:00  i 13 października godz. 12:00

„Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec” wg Pierre’a Gripariego w reż. Ewy Ignaczak.
To trzecia i ostatnia część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia. Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań? Bo dotarcie do swoich ukochanych, których widziało się jedynie we śnie wydaje się zadaniem niemal niemożliwym…

16 listopada godz. 17:00  i 17 listopada godz. 12:00

„Zuchwała historia z zakurzonej półki” w reż. Grzegorza Kujawińskiego
W Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa?
Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/ Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia. W poszukiwaniu swojego finału odwiedzi Dom Spokojnej Starości dla Książek, poprosi o radę Encyklopedię i nawiąże kontakt z Bojownikami. To nie wszystkie wyzwania stające przed Dziewczynką, na starym papirusowym zwoju została bowiem spisana przepowiednia, która może mówić właśnie o niej. Czy Książce bez zakończenia uda się wypełnić przeznaczenie?

Wrócą także coniedzielne spektakle dla najmłodszych widzów w ramach Stacji Bajek.

Sezon zakończymy premierą “Potop. Pieśń o końcu świata” w oparciu o najnowszą książkę Salci Hałas i w reżyserii Ewy Ignaczak.


Bilety na wszystkie wydarzenia możecie rezerwować:

Tel. 58 351 15 12
Kom. (+48) 600 306 634
Kom. (+48) 600 306 632
E-mail : teatr@teatrgdyniaglowna.pl

 

Bilety online można kupić tutaj. KLIKNIJ!