Teatr Gdynia Głowna

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA - PODZIĘKOWANIA

Szanowni Państwo!

Tegoroczna, czwarta już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Gdynia Główna POCIĄG DO MIASTA – STACJA NIEPODLEGŁA dobiegła końca. Nadszedł więc moment na podziękowania dla wszystkich, bez których ten projekt nie mógłby się odbyć.

Jako pierwszemu dziękujemy Urzędowi Miasta Gdynia za sfinansowanie projektu, pomoc przy realizacji oraz udostepnienie jednej z przestrzeni pod pokaz spektaklu.

Dziękujemy Prezydentowi Gdyni Wojciechowi Szczurkowi za wsparcie i objęcie patronatem honorowym naszej imprezy.

Dziękujemy Programowi LECHSTARTER za ufundowanie sprzętu, dzięki któremu mogliśmy pokazać spektakle na wysokim poziomie technicznym.

Dziękujemy naszym partnerom: Polonia Skwer, Muzeum Miasta Gdyni, Automobilklub Morski, Fundacja Skatepark Gdynia, Gdynia Arena, Restauracja Zielony Rower oraz Restauracja Trafik Jedzenie i Przyjaciele za udostępnienie przestrzeni pod pokazy spektakli, wsparcie, pomoc w promocji oraz organizacji wydarzeń.

Dziękujemy naszym partnerom medialnym: Radiu Gdańsk, Trójmiasto.pl, Gazecie Wyborczej, kwartalnikowi NIETAKT, portalowi E-teatr.pl oraz Magazynowi Kobiet Mademoiselle za pomoc w promocji wydarzenia.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego za ufundowanie nagrody za najlepszą recenzję teatralną.

Dziękujemy naszym gościom: Teatrowi Trans-Atlantyk z Warszawy, Teatrowi Układ Formalny z Wrocławia, Teatrowi Wiczy z Torunia i Teatrowi Porywacze Ciał z Poznania za to, że zgodziliście się wziąć udział w naszym festiwalu i wprowadzić go na kolejny, wyższy, ogólnopolski poziom. Za podjęcie wyzwania i przeniesienie swoich spektakli w przestrzenie nieteatralne.

Dziękujemy aktorom za grę na najwyższym poziomie, za niezapomniane przeżycia, których mogliśmy doświadczyć i za budujące przemyślenia, którymi się z nami podzieliliście.

Dziękujemy wolontariuszom za dbanie o widzów i nieocenioną pomoc, zawsze, kiedy jej potrzebowaliśmy.

Dziękujemy ekipie technicznej za pracę, czasami ponad siły, za przygotowanie bezpiecznej przestrzeni gry. Bez was festiwal nie miałby szansy się odbyć.

Dziękujemy Mirosławowi Baranowi za opiekę i pokierowanie grupą młodych recenzentów oraz młodym recenzentom za wnikliwe komentarze do oglądanych spektakli.

Dziękujemy recenzentom: Tomaszowi Domagale, Annie Jazgarskiej i Justynie Arabskiej za recenzje już opublikowane oraz te, które dopiero się ukażą. Pozytywne, ale też i krytyczne oceny naszych działań pozwolą nam na rozwój festiwalu w kolejnych edycjach.

Dziękujemy Krzysztofowi Winciorkowi za wspaniałe zdjęcia z kolejnych prezentacji i za to, że jest z nami od początku festiwalu.

Dziękujemy Maćkowi Buszmanowi za dokumentację wideo i czekamy na kolejny film podsumowujący festiwal.

Dziękujemy naszym widzom. Wszystkim tym, którzy są z nami od pierwszej edycji, ale i tym, którzy byli z nami po raz pierwszy. Dziękujemy tym, którzy towarzyszyli nam w całej podróży przez miasto oraz tym, którzy zatrzymali się przy nas tylko na chwilę.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji kolejnej edycji naszego festiwalu. Bez was nie bylibyśmy w stanie dokonać tak wiele. Do zobaczenia w podziemiach Dworca PKP w Teatrze Gdynia Główna lub za rok przy kolejnej edycji festiwalu!