Teatr Gdynia Głowna

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA- edycja 10- STACJA ARTYST/K/A 2024” - WYNIKI KONKURSU

Po długich rozmowach oraz intensywnym oglądaniu spektakli, z ogromną radością i dumą ogłaszamy wyniki konkursu X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta – Stacja Artyst/k/a”.
W tym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń! Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Waszą pasję, zaangażowanie i twórczą energię, która przelała się przez zgłoszenia. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym Festiwalem! Taki odbiór daje nam niezwykłą motywację, aby tworzyć kolejne edycje.
Spośród wszystkich zgłoszeń, Komisja Konkursowa miała naprawdę niełatwe zadanie. Kierowaliśmy się zgodnością z tematem Festiwalu, możliwością przystosowania prezentacji do przestrzeni miasta, poziomem artystycznym prezentowanego dzieła. Po wielu godzinach dyskusji, wybraliśmy naprawdę wyjątkowe tytuły.
Z wielką radością ogłaszamy, że w dniach od 5 do 11 sierpnia 2024 r., w nietuzinkowych miejscach Gdyni, będziecie można zobaczyć następujące spektakle:

“Very Sad” – Gruba i Głupia/ Fat and Dumb

„O czynach niszczących opowieść” – Teatr Komuna Warszawa

„Kapral w Kościółku” – Kapral/Kościółek/Witkowska

„Klub anonimowych aktorów”, reż. Rafał Derkacz

„Q&A (the Polish Edition)” – Living Space Theatre

“Nasza racja” – Scena Robocza

„Wieczna Komedia” Teatr Gdynia Główna

 

Serdecznie gratulujemy i nie możemy doczekać się naszego spotkania! W najbliższym czasie ujawnimy także miejsca prezentacji wybranych spektakli i inne szczegóły naszego wydarzenia. Śledźcie naszą stronę!