Teatr Gdynia Głowna

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA 2024 – STACJA ARTYST/K/A”- KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

Teatr Gdynia Główna oraz Miasto Gdynia zapraszają

teatry oraz twórców offowych z całej Polski do wspólnego tworzenia

X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta – STACJA ARTYST/K/A

5-11 sierpnia 2024 r.

Artystycznie. Lekko/Trudno.

Po raz dziesiąty, jubileuszowy, Teatr Gdynia Główna organizuje Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta. Tym razem – bo przecież pełna dekada działalności zobowiązuje i chcemy uhonorować wysiłki wszystkich osób tworzących – nabór spektakli ogłaszamy pod hasłem STACJA ARTYST/K/A!

Festiwalowe spektakle zaprezentujemy w różnych nietypowych miejscach Gdyni. Możecie więc liczyć na scenę umieszczoną na miejskich podwórkach, w mrocznych halach, przy modernistycznych kamienicach, opuszczonych aulach oraz innych lokalizacjach, w których artystyczny potencjał wybranych w naborze sztuk będzie się mógł w pełni zaprezentować!

Zapraszamy teatry offowe i stowarzyszenia teatralne (o szczegółach poczytaj w regulaminie). Oczekujemy sztuk o wielkiej kreatywności – bo przecież tym słyną wszystkie zawody związane z branżą. „Odjazd” artystyczny i chęć niesienia pomocy i radości to misja wielu wydarzeń związanych ze sztuką. Pasja kreowania nowych światów, wizjonerstwo, szukanie nowych rozwiązań starych problemów i misja opisywania i „zaczarowywania” świata – to wszystko tematy, którymi chcemy się zająć w tegorocznej odsłonie festiwalu.

Chętnie też obejrzymy spektakle, które pokazują trud i znój pracy nad obrazem, tekstem czy inscenizacją – nad efektem końcowym, który jako ostateczny jest pokazywany widzom i widzkom po długim i spędzonym w mozole etapie tworzenia. Być może warto wyśmiać stereotyp artystki/artysty, wszystkie te uniesienia i egzaltacje, długie szaliki i zapuszczone włosy oraz długie suknie – i skonfrontować je z realiami pracy artystycznej, wymagającej dzisiaj bycia równocześnie menagerem, sprzątaczką, producentką, konferansjerem, aktorem i grantopisarką w jednym. #Sztukatopraca i wykonywany zawód, a nie mrzonki marzyciela. Choć trzeba przyznać, że wrażliwość i marzenia są nadal potrzebne w tej pracy i bez nich nie byłoby żadnej sztuki.

Zgłoszenia przyjmujemy od 7 marca do 8 kwietnia 2024 roku. Szczegółowe linki znajdziesz poniżej. Zgłaszajcie się zatem odważnie! Życzymy powodzenia!

Szykuj się zatem nasza Widownio na wspaniały sezon! W zeszłym roku, w sierpniu, festiwal odwiedziło przeszło dwa tysiące osób. Wstęp na wszystkie wydarzenia i w tym roku, jak zwykle, będzie bezpłatny.

Jeżeli czujesz, że idea Festiwalu jest Ci bliska, wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 8 KWIETNIA 2024

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Festiwalu.

REGULAMIN DOSTEPNY JEST TUTAJ. KLIKNIJ!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DOSTĘPNY JEST TUTAJ. KLIKNIJ!

 

WIĘCEJ O PROJEKCIE:

X OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY POCIĄG DO MIASTA – STACJA ARTYST/K/A

 

Szukajcie nas w Gdyni od 5 do 11 sierpnia 2024 r.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

EDYCJA 7

STACJA MIASTO

STACJA OBRZEŻA 2019

STACJA NIEPODLEGŁA 2018

EDYCJA 3

EDYCJA 2