Teatr Gdynia Głowna

STACJA BAJEK NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA

5, 7 ORAZ 9 SIERPNIA GODZ. 17:00

BEZPŁATNE SPEKTAKLE DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW

Stacja Bajek to bezpłatne spektakle dla najmłodszych widzów, które będą poprzedzały  wieczorne spektakle dla dorosłych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019.

PROGRAM STACJI BAJEK

*BAJKA O KSIĘCIU PIPO I JEGO CZERWONYM KONIKU

wg Pierre’a Gripariego / REŻYSERIA: Ewa Ignaczak / OBSADA: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak / TEATR STAJNIA PEGAZA / GDYNIA

Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu. Bajka o Pipo to uniwersalna opowieść o dorastaniu, przemijaniu, wierności sobie i sile przyjaźni.
Spektakl, w którym nie brakuje żywego tempa, urokliwej scenografii, a przede wszystkim dobrej zabawy, może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Forma spektaklu ruchomego pozwoli młodym widzom doświadczyć bliskiego obcowania ze sztuką i przekonać się, że granice wyobraźni sięgają znacznie dalej niż można by przypuszczać.
5 SIERPNIA (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17.00
Dziedziniec /ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
Ul. Chwaszczyńska 26 (Karwiny)

7 SIERPNIA (ŚRODA) GODZ. 17.00
Parking/ Klub 43. Bazy Lotnictwa Morskiego
Ul. Zielona 37 (Babie Doły)

9 SIERPNIA (PIĄTEK) GODZ. 17.00
Zabytkowe kino/Polonia Skwer
Ul. Żeromskiego 45-47 (Śródmieście)

*DZIELNY KAPITAN AHAB

insp. „Moby Dickiem” Hermana Mellville’a / REŻYSERIA: Grzegorz Kujawiński / OBSADA: Piotr Rogalski, Piotr Srebrowski, Oliwer Zypper / TEATR GDYNIA GŁÓWNA / GDYNIA

Awanturnicza podróż morska!  Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz.
Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Zaczyna się przygoda na otwartym morzu!
W spektaklu ważną rolę odegra sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna spektaklu zostanie wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów.
5 SIERPNIA (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17.00
Rampa/ DeguStacja – Vintage & Art Club
Ul. Architektów 1 A(Orłowo)

7 SIERPNIA (ŚRODA) GODZ. 17.00
Plac / Plac Zabaw Zameczek
Ul. Piekarska 2-8 (Obłuże)

9 SIERPNIA (PIĄTEK) GODZ. 17.00
Ulica/ Dawny Dom Kuracyjny (Kurhaus)
Ul. Orłowska 2-6 (Orłowo)

Uzupełnieniem Stacji Bajek będzie INTERAKTYWNA ZABAWA TEATRALNA nawiązująca do obejrzanych przez najmłodszych widzów spektakli spektakli:

EKO-PRZYGODA
insp. „Dzielnym Kapitanem Ahabem” Teatru Gdynia Główna

Wciel się w rolę wynalazcy, muzyka i tancerza.
Zapewniamy:
burzliwą burzę mózgów
kreatywne konstrukcje
ruchowe improwizacje
muzyczne eksperymenty
Z pozornie niepotrzebnych rzeczy i odpadków wspólnie wykreujemy instrumenty muzyczne oraz pomysłowe sprzęty domowego użytku, które w codziennym życiu pomogą nam zadbać o naszą planetę.

Kiedy:
6 sierpnia (WTOREK) GODZ. 17.00
8 sierpnia (CZWARTEK) GODZ. 17.00
10 sierpnia (SOBOTA) GODZ. 17.00

Gdzie:
Teatr Gdynia Główna/Gdynia
pl. Konstytucji 1 (Śródmieście)

Akcja rekomendowana dla rodzin z dziećmi.

Wstęp bezpłatny.

POWRÓT
insp. „Bajką o księciu Pipo i jego czerwonym koniku” Teatru Gdynia Główna

Zostaniecie porwani w wir losowych zdarzeń, w trakcie zabawy dowiecie się:
jak pokonywać trudności
jak rozwiązywać piętrzące się problemy i przeciwności
co jest niezbędne by dotrzeć do celu
Podobnie jak Książę Pipo, będziecie zaskakiwani, a także będziecie musieli sięgnąć do swojego sprytu, odwagi i determinacji, nie zapominając o uczciwości i dobroci. Każdy dotrze do celu ale każdego podróż będzie osobną opowieścią.

Kiedy:
6 sierpnia (WTOREK) GODZ. 15.00
8 sierpnia (CZWARTEK) GODZ. 15.00
10 sierpnia (SOBOTA) GODZ. 15.00

Gdzie:
Teatr Gdynia Główna/Gdynia
pl. Konstytucji 1 (Śródmieście)

Akcja rekomendowana dla rodzin z dziećmi w wieku 6+

Wstęp bezpłatny.