Teatr Gdynia Głowna

STACJA BAJEK NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA - STACJA MIASTO

3-8 SIERPNIA GODZ. 17:00

BEZPŁATNE SPEKTAKLE DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW

Stacja Bajek to bezpłatne spektakle dla najmłodszych, które będą towarzyszyły wieczornym spektaklom Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta – Stacja Miasto 2020.
Spektakle dla najmłodszych gramy w festiwalowych miejscach o godzinie 17.

ZE WZGLĘDU NA RESTRYKCJE SANITARNE WSTĘP NA SPEKTAKLE DLA DZIECI TYLKO POD OPIEKĄ RODZICA LUB OPIEKUNA!

PROGRAM STACJI BAJEK

BAJKA O KSIĘŻNICZCE POPI I SMOKU TARABISTRAKU

Wg „Histoire du prince Pipo, de Pipo le cheval et de la princess Popi” Pierre’a Gripariego w przekładzie Grażyny Szadkowskiej / REŻYSERIA: Ewa Ignaczak / OBSADA: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Piotr Mahlik / TEATR STAJNIA PEGAZA / TEATR GDYNIA GŁÓWNA/ GDYNIA

3 sierpnia (poniedziałek) godz. 17:00

DZIEDZINIEC / URZĄD MIASTA GDYNI ul. 10 Lutego 24 (wejście od ul. 3 maja)

5 sierpnia (środa) godz. 17:00

PLAC / ZSCHiE „CHŁODNICZAK” Ul. Sambora 48

7 sierpnia (piątek) godz. 17:00

TARAS / SZKOŁA PODSTAWOWA NR 26 Ul. Tatrzańska 40

ZUCHWAŁA HISTORIA Z ZAKURZONEJ PÓŁKI

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Grzegorz Kujawiński / OBSADA: Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek/ Piotr Rogalski, Dorian Zypper, Oliwer Zypper / TEATR GDYNIA GŁÓWNA/ GDYNIA

4 sierpnia (wtorek) godz. 17:00

DZIEDZINIEC / RESTAURACJA OBERŻA 86 ul. Starowiejska 30

6 sierpnia (czwartek) godz. 17:00

TARAS / 2 PIĘTRO MUZEUM MIASTA GDYNI ul. Zawiszy Czarnego 1

8 sierpnia (sobota) godz. 17:00

PODWÓRKO / Ul. 3 Maja 27/3 (wejście od ul. Batorego)

ZE WZGLĘDU NA RESTRYKCJE SANITARNE WSTĘP NA SPEKTAKLE DLA DZIECI TYLKO POD OPIEKĄ RODZICA LUB OPIEKUNA!

 

BAJKA O KSIĘŻNICZCE POPI I SMOKU TARABISTRAKU

Wg „Histoire du prince Pipo, de Pipo le cheval et de la princess Popi” Pierre’a Gripariego w przekładzie Grażyny Szadkowskiej / REŻYSERIA: Ewa Ignaczak / OBSADA: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Piotr Mahlik / TEATR STAJNIA PEGAZA / TEATR GDYNIA GŁÓWNA / GDYNIA

Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka?

Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź księżniczka Popi, główna bohaterka Bajki o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku. Dzielna i odważna księżniczka przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo i trafi do Schroniska dla Zabłąkanych Dzieci, które wyjątkowo trudno opuścić. A na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszcze…Smok. Bajka przybliży także postać ambitnego i surowego Króla, ojca Popi, który będzie chciał zmusić ją do wykorzystania unikalnego talentu. Odważna Popi może bowiem spełnić wszystkie swoje marzenia, o ile wystarczająco mocno o nich pomyśli. Historia długiej podróży Popi w sposób barwny pokaże dojrzewanie księżniczki, która pozna smak władzy i odpowiedzialności i przekona się o nieuchronności przemijania. Czy będzie gotowa, by stać się Królową?

Wyraźną zaletą bajki jest jej ton – opowieść stawia całkiem dorosłe pytania i ceniąc intuicję i mądrość dzieci nie boi się właśnie w taki sposób na nie odpowiadać. Taka forma sprawia, że opowieść staje się atrakcyjną propozycją dla całej rodziny. Tym bardziej, że na jej kartach dorośli znajdą wiele wyjątkowo aktualnych pytań i problemów.

 

3 sierpnia (poniedziałek) godz. 17:00

DZIEDZINIEC/ URZĄD MIASTA GDYNI ul. 10 Lutego 24 (wejście od ul. 3 maja)

5 sierpnia (środa) godz. 17:00

PLAC / ZSCHiE „CHŁODNICZAK” ul. Sambora 48

7 sierpnia (piątek) godz. 17:00

TARAS/ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 26 ul. Tatrzańska 40

 

ZUCHWAŁA HISTORIA Z ZAKURZONEJ PÓŁKI

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Grzegorz Kujawiński / OBSADA: Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Dorian Zypper, Oliwer Zypper / TEATR GDYNIA GŁÓWNA/ GDYNIA

W Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa?

Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/ Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia. W poszukiwaniu swojego finału odwiedzi Dom Spokojnej Starości dla Książek, poprosi o radę Encyklopedię i nawiąże kontakt z Bojownikami. To nie wszystkie wyzwania stające przed Dziewczynką, na starym papirusowym zwoju została bowiem spisana przepowiednia, która może mówić właśnie o niej. Czy Książce bez zakończenia uda się wypełnić przeznaczenie?

Aktorsko – lakowy spektakl, który mówi o odpowiedzialności, zachęca do samodzielnego myślenia oraz kwestionowania narzuconych zasad.

Wciągające niczym fascynująca lektura przedstawienie przypomni także słuszność przekonania, że nie warto oceniać książki po okładce.

4 sierpnia (wtorek) godz. 17:00

DZIEDZINIEC / RESTAURACJA OBERŻA 86 ul. Starowiejska 30

6 sierpnia (czwartek) godz. 17:00

TARAS / 2 PIETRO MUZEUM MIASTA GDYNI ul. Zawiszy Czarnego 1

8 sierpnia (sobota) godz. 17:00

PODWÓRKO ul. 3 Maja 27/3 (wejście od ul. Batorego)

Wstęp bezpłatny.