Teatr Gdynia Głowna

Teatr Nadaje na Witomino - spektakle

Gdzie Teatr Gdynia Główna, tam dużo się dzieje, tam poruszane są ważne tematy, tam widzowie zostają oczarowani i przeniesieni w krainę różnorodności.

Spektakl międzypokoleniowy „Była sobie szkoła”

Spektakl Teatru Forum „SPALONY”

Gdzie Teatr Gdynia Główna, tam dużo się dzieje, tam poruszane są ważne tematy, tam widzowie zostają oczarowani i przeniesieni w krainę różnorodności. A gdzie pojawimy się tym razem? Na Witominie! 27 maja wraz z mieszkańcami Witomina, teatralnie uczcimy dwa święta:

Obchody 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni, które uświetnimy zabawnym, wzruszającym, pełnym międzypokoleniowej energii przedstawieniem!

Trójmiejski Dzień Równości, który będziemy celebrować odważnym spektaklem, w innowacyjnej formule Teatru Forum. Tu widownia także ma wpływ na kształt przedstawienia!

Zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania!

Spektakl międzypokoleniowy „Była sobie szkoła”

Przedstawienie teatralne zostało wykreowane wraz z nauczycielami, rodzicami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni. Podczas trzech miesięcy pracy zarówno dzieci, jak i dorośli pogłębiali swoje umiejętności aktorskie, jak również tworzyli spektakl, którego inspiracją są wspomnienia pracowników i absolwentów szkoły. Przypalone mleko, sprawdzanie tarcz, jednokierunkowy ruch po szkolnych schodach pojawiają się w scenkach, które przywołują dwie metaforyczne bohaterki: Edukacja i Dyscyplina. Przy okazji spierają się o to, jakie powinny przyświecać ideały procesowi nauczania i wychowania kolejnych pokoleń.

Spektakl jest przygotowywany przez grupę osiemnastu osób – od sześciolatków po czterdziestolatków, pod artystycznym przewodnictwem reżyserki Idy Bocian i asystującego jej Jackowi Pankowi z Teatru Gdynia Główna. W role dorosłych wcielają się dzieci, a w część ról uczniów także dorośli. Wartka akcja, zabawne dialogi, ciekawe rozwiązania sceniczne oraz nuta refleksji nie pozwalają nawet przez chwilę nudzić się widzowi!

 

Spektakl odbędzie się 27 maja o godz. 13 w Szkole Podstawowej nr. 35 w Gdyni ul. Uczniowska 1. WSTĘP BEZPŁATNY.

Spektakl Teatru Forum „SPALONY”

Spektakl „SPALONY” to wypowiedź na temat poszukiwania tożsamości. Bohater naszego przedstawienia, to nie wyróżniający się niczym szczególnym uczeń gdyńskiego gimnazjum. Uczy się dobrze, ma grupę przyjaciół, oraz realizuje swoje pasje jako członek drużyny piłkarskiej w młodzieżowym klubie sportowym. Cały ten ład popada w ruinę, kiedy bohater zacznie uświadamiać sobie niezgodność własnej tożsamości z panującą w szkole i w domu „NORMĄ”. Możliwe, że słyszał o sławnych parach jednopłciowych, być może widział je w telewizji, jednak określenie własnej tożsamości wprawia go w dezorientację i duże zakłopotanie. Zapraszamy do obejrzenia współczesnej, uniwersalnej historii o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi oraz akceptacji siebie i innych.

Występują: Marta Jaszewska, Przemysław Jurewicz, Jacek Panek, Radosław Smużny

Dżoker: Małgorzata Polakowska

Propozycja skierowana do osób powyżej 13 roku życia.

Spektakl „SPALONY” odbędzie się 27 maja 2017 r. – g. 12.00 -W Osiedlowym Klubie Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Bałtyk, ul. Narcyzowa  1

 

Realizacja spektakli jest częścią projektu „Teatr nadaje na Witomino”. Projekt realizowany w ramach środków przyznanych z Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego w konkursie “Przyjazna Dzielnica”.