Teatr Gdynia Głowna

BEZPŁATNE POKAZY SPEKTAKLI TGG na Witominie

Gdzie Teatr Gdynia Główna, tam dużo się dzieje, tam poruszane są ważne tematy, tam widzowie zostają oczarowani i przeniesieni w krainę różnorodności.

Nie trzeba wielkiej sceny, drogich biletów i majestatycznie opadającej kurtyny, żeby tworzyć magię teatru. O tym ponownie przekonają się już niebawem Mieszkańcy dzielnicy Witomino – Radiostacja! Zaczynamy drugi etap wybranego przez Was projektu w konkursie „Przyjazna Dzielnica”. 25 września zaprezentujemy dwie z najciekawszych propozycji z repertuaru Teatru Gdynia Główna! Na placu przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 35 pokażemy spektakl dla najmłodszych oraz dla trochę starszych widzów. Zaproście na sztukę rodzinę i sąsiadów – wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny!

W przypadku złych warunków atmosferycznych, spektakle zostaną zaprezentowane w SP 35.

 

Harmonogram:

25 września 2017

17:00 Bajka o Księciu Pipo i jego czerwonym koniku

wg Pierre’a Gripariego, reżyseria: Ewa Ignaczak

Plac przed wejściem do SP 35, ul. Uczniowska 1

19:00 Pan Kot

wg  Kota w butach Angeli Carter, w tłum. A. Ambros, reżyseria: Ida Bocian

Plac przed wejściem do SP 35, ul. Uczniowska 1

 

NA WSZYSTKIE POKAZY WSTĘP BEZPŁATNY!

 

Szersze opisy spektakli:

25 września 2017 (poniedziałek)

17:00 Bajka o Księciu Pipo i jego czerwonym koniku wg Pierre’a Gripariego, reżyseria: Ewa Ignaczak, obsada: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak

Teatr Stajnia Pegaza

Plac przed wejściem do SP 35, ul. Uczniowska 1

„Odzyskam stracony czas i odnajdę to czego szukam”

Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu.

19:00 Pan Kot

wg  Kota w butach Angeli Carter, w tłum. A. Ambros, reżyseria: Ida Bocian, Obsada: Iwo Bochat

Plac przed wejściem do SP 35, ul. Uczniowska 1

Maitre, Mister, Maestro, Messer, Pan… Kot. Sprytny, przewidujący, niezależny i jak wszystkie koty – to on wybiera sobie właściciela, a nie odwrotnie. I to on od tej chwili kierować będzie  losem młodego oficera bez grosza przy duszy.

Alternatywna, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoją cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny…

 

Partnerzy projektu: Rada dzielnicy Witomino Radiostacja, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bałtyk”, Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Vitava, Szkoła Podstawowa nr. 35.

Projekt realizowany w ramach środków przyznanych z Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego w konkursie “Przyjazna Dzielnica”.

 

NA WSZYSTKIE POKAZY WSTĘP BEZPŁATNY!