Teatr Gdynia Głowna

Teatr na Święta

spektakle dla małych i dużych z okazji Świąt

Teatr Gdynia Główna i Miasto Gdynia

zapraszają: Teatr na Święta

21 grudnia 2019 godz. 10.00, 13.00 i 16.00

 

Miasto Gdynia serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie mieli okazji być w Teatrze Gdynia Główna na przedświąteczny serial teatralny dla całych rodzin! Po raz pierwszy w historii prezentujemy sceniczny tryptyk wg baśni Pierre’a Gripariego, w reżyserii Ewy Ignaczak. Rozpoczniemy chronologicznie „Bajką o księciu Pipo i jego czerwonym koniku”, następnie zaprezentujemy „Bajkę o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku”, a cykl zakończymy tegoroczną premierą, czyli spektaklem „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec”. Po każdym spektaklu wszystkich widzów – i małego, i dużego– zapraszamy na interaktywne gry teatralne, podczas których ukoronujemy Popi i Pipo, a także nauczymy się, jak spełniać marzenia nowo wymyślonego Bohatera.

Miasto Gdynia w przedświątecznej gorączce pragnie sprezentować mieszkańcom chwilę wytchnienia i zabawy w Teatrze Gdynia Główna. Do skorzystania z „Teatru na święta” gorąco zachęcamy całe rodziny, szczególnie te, które sporadycznie mają okazję korzystać z oferty kulturalnej Miasta.

Wejściówki na każdy ze spektakli (wraz z grą teatralną) w cenie 5 zł od osoby do nabycia w kasach Teatru Gdynia Główna i na teatrgdyniaglowna.interticket.pl.

 

 

Przebieg wydarzenia:

21 grudnia 2019r.

g. 10.00 – spektakl teatralny pt. „Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku” Teatru Stajnia Pegaza wg Pierre’a Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak (czas trwania 1 h)

– interaktywna gra teatralna z cyklu Teatr Pedagoga pt. „Koronacja Pipo” (czas trwania 45 min)

g. 13.00 – spektakl teatralny pt. „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku” Teatru Stajnia Pegaza wg Pierre’a Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak (czas trwania 1 h)

– interaktywna gra teatralna z cyklu Teatr Pedagoga pt. „Koronacja Popi” (czas trwania 45 min)

– g. 16.00 – spektakl teatralny pt. „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” Teatru Stajnia Pegaza wg Pierre’a Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak (czas trwania 1 h)

– interaktywna gra teatralna z cyklu Teatr Pedagoga pt. „Marzenia Bohatera” (czas trwania 45 min)

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/581038665991609/

 

Opisy spektakli:

21.12.2019 Godz. 10:00

Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku

wg „HISTORIE DU PRINCE PIPO, DE PIPO LE CHEVAL ET DE LA PRINCESS” Pierre’a Gripariego w przekładzie Grażyny Szadkowskiej

reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak

światło i opracowanie muzyczne: Marzena Chojnowska

Teatr Stajnia Pegaza

Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu.  Bajka o Pipo to uniwersalna opowieść o dorastaniu, przemijaniu, wierności sobie i sile przyjaźni. Spektakl, w którym nie brakuje żywego tempa, urokliwej scenografii, a przede wszystkim dobrej zabawy, może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Forma spektaklu ruchomego pozwoli młodym widzom doświadczyć bliskiego obcowania ze sztuką i przekonać się, że granice wyobraźni sięgają znacznie dalej niż można by przypuszczać.

 

21.12.2019 Godz. 13:00

Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku

wg „HISTORIE DU PRINCE PIPO, DE PIPO LE CHEVAL ET DE LA PRINCESS” Pierre’a Gripariego w przekładzie Grażyny Szadkowskiej

scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Piotr Mahlik

światło i opracowanie muzyczne: Marzena Chojnowska

Teatr Stajnia Pegaza

 

Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka?
Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź księżniczka Popi, główna bohaterka Bajki o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku. Dzielna i odważna księżniczka przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo i trafi do Schroniska dla Zabłąkanych Dzieci, które wyjątkowo trudno opuścić. A na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszcze…Smok. Bajka przybliży także postać ambitnego i surowego Króla, ojca Popi, który będzie chciał zmusić ją do wykorzystania unikalnego talentu. Odważna Popi może bowiem spełnić wszystkie swoje marzenia, o ile wystarczająco mocno o nich pomyśli. Historia długiej podróży Popi w sposób barwny pokaże dojrzewanie księżniczki, która pozna smak władzy i odpowiedzialności i przekona się o nieuchronności przemijania. Czy będzie gotowa, by stać się Królową? Wyraźną zaletą bajki jest jej ton – opowieść stawia całkiem dorosłe pytania i ceniąc intuicję i mądrość dzieci nie boi się właśnie w taki sposób na nie odpowiadać. Taka forma sprawia, że opowieść staje się atrakcyjną propozycją dla całej rodziny. Tym bardziej, że na jej kartach dorośli znajdą wiele wyjątkowo aktualnych pytań i problemów. Spektakl jest adaptacją „Bajki o księciu Pipo, o koniu Pipo i księżniczce Popi” francuskiego pisarza Pierre’a Gripariego. Przedstawienie proponujemy dzieciom od lat 4.

 

21.12.2019 Godz. 16:00

Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec.

wg „HISTORIE DU PRINCE PIPO, DE PIPO LE CHEVAL ET DE LA PRINCESS” Pierre’a Gripariego w przekładzie Grażyny Szadkowskiej

scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek, Bartłomiej Sudak

światło i opracowanie muzyczne: Marzena Chojnowska

Teatr Stajnia Pegaza

„Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” to trzecia i ostatnia część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia. Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań? Bo dotarcie do swoich ukochanych, których widziało się jedynie we śnie wydaje się zadaniem niemal niemożliwym… Wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć Pipo i Popi pokażą widzom dojrzewanie tych postaci i podkreślą konieczność podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Ich historia opowie także o wytrwałości, niezbędnej do osiągania celów. Także w tym przypadku spektakl zada dzieciom całkiem dorosłe pytania i ceniąc ich intuicję, odpowie na nie szczerze i bez infantylnych uproszczeń. Trzecia część historii Pipo i Popi przyniesie również poetyckie wyjaśnienie braku jednoznacznych zakończeń poprzednich części tryptyku.

 

 

Bilety: 5 zł

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna