Teatr Gdynia Głowna

W SIECI - MIEJSKA AKCJA W PRZESTRZENI DWORCA PKP

16 czerwca godz. 17:00

WSTĘP BEZPŁATNY

REALIZACJA:

AGATA GREGORKIEWICZ, ALEKSANDRA KONIECZNA

ORAZ STUDENCI TEATRU STUDENCKIEGO TGG

Teatr Gdynia Główna często traktuje tkankę miejską jako własną scenę teatralną. W tych poszukiwaniach twórczego kontrastu pomiędzy miejscem a aktem tworzenia tym razem teatrem staną się przestrzenie dworca kolejowego Gdynia Główna. Choreografki i wykonawcy zabiorą nas w podróż, gdzie bohaterami będą architektoniczne detale stacyjnego budynku oraz fascynująca sieć relacji i zależności międzyludzkich. „W sieci” jest też swoistym eksperymentem artystyczno-socjologicznym – platformą bezpośredniej interakcji widza z artystą w nieoczywistej przestrzeni. W przedstawieniu Aleksandry Koniecznej i Agaty Gregorkiewicz zagrają nie tylko uczestnicy Teatru Studenckiego Teatru Gdynia Główna, ale i widzowie, którzy skorzystają z zaproszenia do aktywnego udziału w performansie. Akcja jest drugim artystycznym Aktem obchodów jubileuszu 5-lecia istnienia Teatru Gdynia Główna, w ramach projektu „Urodziny w 5 Aktach”.

W wydarzeniu wezmą udział studenci Teatru Studenckiego TGG: Dorota Dunaj, Aleksandra Dunin, Karolina Ignatowicz, Jagoda Jojczyk, Anna Kaniewska, Weronika Kumpiak, Magdalena Kowalewska, Natalia Palicka, Klaudia Rutkowska, Joanna Weber, Fryderyk Kunikowski, Kacper Konkol, Filip Ordakowski, Dorian Zypper, Oliwer Zypper, Piotr Zwolan

Akcja jest podsumowaniem rocznej pracy studentów Teatru Studenckiego TGG.

Projekt „Urodziny w 5 aktach” jest realizowany ze środków Miasta Gdynia oraz Samorządu Województwa Pomorskiego.

Informacje o twórcach:

Aleksandra Konieczna

tancerz i instruktor tańca współczesnego, jazz ‘u, modern jazz’u, tańców latynoamerykańskich oraz szeroko pojętej pracy z ciałem. Intensywną edukację taneczną rozpoczęła w roku 2001, uczęszczając na liczne warsztaty w kraju i za granicą oraz współpracując z trójmiejskimi szkołami tańca. Jej rozwój taneczny w trakcie pobytu we Francji w latach 2009-2013 zaowocował współpracą̨ z francuskimi choreografami i udziałem w licznych projektach tanecznych. Aktualnie współpracuje z tancerzami trójmiejskiej sceny tanecznej, organizuje i współorganizuje warsztaty z choreografii oraz kontaktu i improwizacji nie tylko dla tancerzy, ale również̇ osób ogólnie zainteresowanych pracą z ciałem i ruchem, jak np. aktorzy, seniorzy, mamy z dziećmi.

Agata Gregorkiewicz

tancerka i nauczyciel tańca, absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień́ zapisu ruchu notacji Benesh’a w paryskim konserwatorium (CNSMDP) . Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w centrum w warszawskim Centrum w Ruchu. Autorka inicjatywy Rusz Duszę- w ramach której prowadzi zajęcia taneczne. Pracuje z rożnymi grupami wiekowymi: z dziećmi, młodzieżą̨, osobami dorosłymi i seniorami jak również̇ z osobami niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie. W trakcie pracy korzysta ze swojej wiedzy na temat tańca współczesnego, tańca terapeutycznego oraz improwizacji.

TEATR STUDENCKI: Teatr Studencki działa w TGG od września 2018. Naukę rozpoczęło u nas przeszło 120 osób. Studenci uczestniczą w kolejnych zajęciach rozwijając swoje pasje. Pierwszy cykl warsztatów dla studentów przeprowadziły tancerki i instruktorki tańca, Agata Gregorkiewicz i Aleksandra Konieczna. Instruktorkom udało się zintegrować grupę studentów, pobudzić ich kreatywność i stworzyć warunki do realizacji osobistego i zespołowego procesu. Takie przygotowanie było niezbędne, aby uczestnicy mogli sprostać wymogom intensywnych warsztatów teatralnych prowadzonych przez Marka Kościółka, twórcą Teatru Krzyk z Maszewa (województwo zachodniopomorskie). Praca w grupie, zajęcia ruchowe, budowanie zaufania do partnerów scenicznych, improwizacje- to tylko wybrane elementy zajęć Marka Kościółka, który pozytywnie ocenił naszych studentów.
– Dotyka mnie różnorodność tych ludzi i ich zaangażowanie. To pięknie móc pracować z taką energią – podkreślał po zajęciach.
Studenci brali także udział w zajęciach wokalnych – szkolenie z emisji głosu przeprowadziła z nimi Alina Jurczyszyn. Niedawno zakończyły się warsztaty z logopedą Aleksandrą Kanią. Kolejnym wyzwaniem dla uczestników Teatru Studenckiego były warsztaty aktorskie prowadzone przez Jacka Bałę, reżysera i aktora teatralnego obecnie związanego z TGG oraz Teatrem Miejskim im. Gombrowicza w Gdyni. Rok studenci kończą przygotowując akcję miejską pod okiem Agaty Gregorkiewicz i Aleksandry koniecznej, którą zobaczymy 16 czerwca o godz. 17:00.