Teatr Gdynia Głowna

WARSZTATY KRYTYKI TEATRALNEJ - REKRUTACJA

TEATR GDYNIA GŁÓWNA CZEKA NA ZGŁOSZENIA!

WARSZTATY KRYTYKI TEATRALNEJ

 Chcesz pisać recenzje teatralne? Nie wiesz, jak doskonalić swój warsztat? Brakuje Ci podpowiedzi doświadczonych redaktorów? To propozycja właśnie dla Ciebie.

Z myślą o pasjonatach teatru (uczniach, studentach i nie tylko) przygotowaliśmy warsztaty krytyki teatralnej i konkurs na najlepszą recenzję. Opiekę nad uczestnikami obejmie doświadczony i ceniony w środowisku dziennikarz i recenzent teatralny, Mirosław Baran.

Stacjonarne warsztaty będą towarzyszyć Festiwalowi Teatralnemu „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża” odbywającemu się w dniach 5-10 sierpnia 2019 roku w Gdyni. Uczestników czeka więc uważne oglądanie spektakli, pisanie recenzji z każdego wydarzenia i intensywna praca nad tekstami. Wszystkie materiały stworzone podczas festiwalu zostaną opublikowane na specjalnym blogu teatralnym, będą również rywalizować w konkursie na najlepszą recenzję.

Chcesz wziąć udział w naszych warsztatach i konkursie?  Wyślij nam próbkę swojego tekstu w postaci recenzji wybranego spektaklu. Czekamy na teksty w formie cyfrowej (plik w formacie doc lub rtf) nieprzekraczające znormalizowanej strony maszynopisu (1800 znaków ze spacjami), wysyłajcie je na adres e-mailowy: teatr@teatrgdyniaglowna.pl. Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca 2019 roku. Zaproszenie do udziału w warsztatach skierujemy do kilku autorów najlepszych lub najbardziej obiecujących recenzji. Wyników rekrutacji możecie się spodziewać 24 czerwca 2019 roku.

REGULAMIN do przeczytania tutaj. KLIKNIJ!