Teatr Gdynia Głowna

ZRÓB SOBIE WEEKEND W TEATRZE!

Gramy podwójnie już w ten weekend. Bo my lubimy transformować emocje – i nie pozwalamy, byście trzymali/trzymały je w sobie! I powiadamy Wam, warto zrobić sobie prezent i zobaczyć dwa spektakle o kobietach. W pierwszym opowiadamy o gniewie, w drugim o pasji, sztuce i... medycynie.

Gramy podwójnie już w ten weekend. Bo my lubimy transformować emocje – i nie pozwalamy, byście trzymali/trzymały je w sobie! I powiadamy Wam, warto zrobić sobie prezent i zobaczyć dwa spektakle o kobietach. W pierwszym opowiadamy o gniewie, w drugim o pasji, sztuce i… medycynie.

 

  • Na pierwszy ogień idzie 19 kwietnia o godz. 19:00 „Wieczna komedia” według tekstów Arystofanesa i Rebbeki Solnit, w reżyserii Grzegorza Kujawińskiego. Jeśli zmęczył Was patriarchat i macie dość narracji, w których uprzedmiotawia się lub sek_alizuje się kobietę – to spektakl, który wyrazi wszystko, czego nie możecie wypowiedzić. Przy okazji pośmiejecie się nieco – bo wierzymy, że tematy obśmiane mają mniejsze pole rażenia. Nie da się też przy niektórych absurdach, które słyszymy w telewizji albo czytamy w gazetach czy internecie – nie da się nie wkurzyć – i o tym mówią cztery bohaterki naszej sztuki, ale robią to tak żywiołowo, że pierwotna antyczna konwencja przedtawienia szybo wymyka się spod kontroli.

 

  • A na drugą nóżkę, 20 kwietnia o godz. 19:00 coś pierwotnie również literackiego – „Kardiosystem” w reżyserii Ewy Ignaczak, spektakl opracowany na podstawie powieści „Kraboszki” Barbary Piórkowskiej i tekstu Ragała Matusza „Joanna M. Brzeg”. Tutaj przez ponad godzinę zobaczycie teatralny taniec dwóch profesjonalistek – lekarki i pisarki. Sytuacja choroby ukazuje wszystkie niuanse zwykłego i szpitalnego życia obu bohaterek, raz jest bardzo poważnie, a raz śmiesznie.

 

BILETY TUTAJ. KLIKNIJ!

Aktualności

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA- edycja 10- STACJA ARTYST/K/A 2024” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta 2024″.

Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA W TGG!

Magiczna przygoda dla małych i dużych! Zanurz się w wodach czarno – złotego jeziora i odkryj jego tajemnice podczas dwóch wyjątkowych spektakli składających się na opowieść o Królu, Czarownicy, dzielnym Rybaku, Wróbelku, Sułtanie i Geniuszu.

Czytaj dalej

TEATRALNY MARATON – WEEKEND KOBIET (i nie tylko) W TGG

Zapraszamy na maj – to w symbolice miesiąc Wenus, więc i u nas znajdziecie tematy związane z kobiecym oglądem spraw. Planujemy dla Was turbo weekend z matronatem bogini Wenus. Ale raczej nie spodziewajcie się pastelowych kolorków i romantycznych fraz, będziemy mieć dla Was raczej same konkretne tematy: walkę o własne prawa, wygrane starcie z chorobą, moc siostrzeństwa, pytania o tożsamość i rozrachunki z przeszłością. Pasję tworzenia także.

Czytaj dalej

PREMIERA: OFELIAKONTRAHAMLET

OFELIAkontraHAMLET to spektakl, który pokazuje, że walka płci i walka o równouprawnienie zawsze będą rządzić naszym światem. Ten konflikt jest nierozstrzygalny, ale paradoksalnie nadaje sens istnieniu człowieka, utrzymuje go w działaniu i napięciu. Nieważne, kto wygra, za chwilę i tak role się odmienią. Wszystko jest tym samym – na scenie mamy więc czasem Ofelię i Hamleta, czasem dwóch Hamletów, niekiedy dwie Ofelie. Pojedynek trwa, zmienia tylko formę.

Czytaj dalej

ZRÓB SOBIE WEEKEND W TEATRZE!

Gramy podwójnie już w ten weekend. Bo my lubimy transformować emocje – i nie pozwalamy, byście trzymali/trzymały je w sobie! I powiadamy Wam, warto zrobić sobie prezent i zobaczyć dwa spektakle o kobietach. W pierwszym opowiadamy o gniewie, w drugim o pasji, sztuce i… medycynie.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA 2024 – STACJA ARTYST/K/A”- KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

Po raz dziesiąty, jubileuszowy, Teatr Gdynia Główna organizuje Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta. Tym razem – bo przecież pełna dekada działalności zobowiązuje i chcemy uhonorować wysiłki wszystkich osób tworzących – nabór spektakli ogłaszamy pod hasłem STACJA ARTYST/K/A! Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia!

Czytaj dalej