Teatr Gdynia Głowna

Wesołych świąt i szczęśliwego NOWEGO ROKU!

Drodzy Widzowie! Dziękujemy za wspaniały, wspólnie spędzony rok!

W sezonie artystycznym 2016/2017 daliśmy 5 premier. Zagraliśmy z dużym sukcesem zarówno doskonale zrealizowane spektakle, oparte o teksty klasyczne jak i na wskroś współczesne. Gdyńska publiczność zobaczyła spektakle: „Burmistrz” reż. Ewa Ignaczak, „Dwoje” reż. Marek Sadowski, „MASSKA” reż. Ida Bocian i Ewa Ignaczak, „Abecadło wcale z pieca nie spadło” reż. Luba Zarembińska i „Dzielny Kapitan Ahab” reż. Grzegorz Kujawiński.

Jednak w tym roku byliśmy znacznie bliżej widzów niż zazwyczaj. Poprzez projekty „Teatr nadaje na Witomino”, „Gdynia ReAktywacja”, “paraDAradę. Kultura ReAktywuje dzielnice”, „Spektakl plenerowy MASSKA”, „Teatr Zajechał na Chylonię” i Festiwal Pociąg do Miasta docieraliśmy z kulturą do oddalonych od centrum dzielnic miasta, poznawaliśmy lokalną tożsamość, zawiązywaliśmy ścisłą relację z mieszkańcami i budowaliśmy wspólnotę wokół wspólnej sprawy.

To był naprawdę owocny rok! Kolejny na pewno tez przyniesie nam i Państwu wiele satysfakcji. Do zobaczenia w nowym sezonie 2017/2018.

Wesołych Świąt!