Teatr Gdynia Głowna

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Doświadczenie teatralne - Ukojenie. 

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

BRAK MIEJSC – LISTA REZERWOWA!

Doświadczenie teatralne – Ukojenie.

Teatr Gdynia Głowna zaprasza młodzież, również z opiekunami do bezpłatnej akcji teatralnej, która otworzy drzwi do krainy ukojenia, dobrostanu, wspólnoty i dobromyślności. Wykorzystamy do tego techniki teatralne i kreatywne. Twórcami akcji teatralnych będą osoby współpracujące z naszym teatrem – pisarka, poetka Barbara Piórkowska, reżyser teatralny Rafał Matusz oraz Wy, uczestnicy. Będzie to czas, który wspólnie spędzimy w twórczej i bezpiecznej atmosferze.

“Słowacje. Relaksowanie literami” Barbara Piórkowska

Będziemy tworzyć słowami, które dadzą nam odprężenie i odpoczynek od codziennych zadań, pozwolą zredukować poczucie zmęczenia i nadmiaru obowiązków, zrelaksują.

“Żywioły” Rafał Matusz

Poszerzymy wyobraźnię i wrażliwość młodzieży. Zwrócimy uwagę na całość człowieka, połączenia z naturą i innymi. Poprawimy komunikację, sposób wyrażania się i rozumienia siebie. Żywioły wyrażają ludzkie emocje, opisują przymioty, określają energię. Pomagają określić swój temperament, zrozumieć siebie w kontekście relacji. Umysł – uczucia> Intuicja – wiedza. Emocje – wnioski. Każde zjawisko ma swój żywioł.

Woda – refleksja

Powietrze – myśl, błyskotliwość, inteligencja

Ziemia – stabilność, logika

Ogień – emocje

 

Pomyśl o sobie

Nasze wspólne kreowanie przypomina o konieczności szukania lub/i odnawiania swojego potencjału, który jest konieczny do podejmowania dalszych wysiłków w nauce, pracy nad sobą, tworzeniu więzi z naturą i ludźmi oraz czerpania radości z życia. Skupimy się na procesie wewnętrznym uczestnika i jego poczucia regeneracji, twórczego oderwania się od codziennych obowiązków.

Poczuć ukojenie

Im szybciej zaczniemy dbać o siebie i wejdzie nam to w „krew”, tym łatwiej nam będzie uniknąć ryzyka „wypalenia”, uczucia znużenia, prokrastynacji. Zachęcamy więc, do tego, aby spojrzeć na siebie samych z empatią, zatroszczyć się o siebie pozwolić sobie na regenerację sił fizycznych i psychicznych.

Grupa docelowa i indywidualne potrzeby

Grupa docelowa to młodzież mieszkająca w Gdyni, młodzież gdyńskich szkół podstawowych (klasy VII, VIII) oraz szkół ponadpodstawowych. Do akcji zapraszamy również rodziców, opiekunów co pozwoli na zbudowanie większej więzi. Tworzymy grupę (do 14 osób), co pozwoli na skupieniu się na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży.

Teatr Gdynia Główna – to interdyscyplinarny przystanek twórczy, który skupia się głównie na kreacji nowych dzieł teatralnych, a także na edukacji kulturalnej i artystycznej oraz na działaniach społeczno-kulturalnych. Busolą, wyznaczającą bieguny poszukiwań repertuarowych teatru są zarówno komentarze, jak i riposty, udzielane współczesności, próby zwrócenia uwagi widowni na zagadnienia szczególnie istotne. Wybór ten zawsze jest nakierowany na gorącą materię życia.

BRAK MIEJSC – LISTA REZERWOWA!

3 marca g. 14:00 | Teatr Gdynia Główna | zapisy

Na spotkanie obowiązują zapisy. Wydarzenie bezpłatne. W celu zapisów prosimy o podanie imienia oraz numeru telefonu pisząc na adres e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

 

Prosimy także o dostarczenie zgody rodzica/opiekuna prawnego (dla osób poniżej 18 r.ż.) oraz podpisanej zgody RODO (dla każdego uczestnika). FORMULARZ GODY NA UDZIAŁ ORAZ UDOSTĘPNIENIE WIZERUNKU JEST DOSTĘPNY TUTAJ. KLIKNIJ!

 

03 marzec 2024 r. (niedziela)

14:00 do 16:30 – “Słowacje. Relaksowanie literami” Barbara Piórkowska

16:30 do 17:00 przerwa, poczęstunek

17:00 do 20:00 “Żywioły” Rafał Matusz

 

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Gdyni.

Aktualności

ZRÓB SOBIE WEEKEND W TEATRZE!

Gramy podwójnie już w ten weekend. Bo my lubimy transformować emocje – i nie pozwalamy, byście trzymali/trzymały je w sobie! I powiadamy Wam, warto zrobić sobie prezent i zobaczyć dwa spektakle o kobietach. W pierwszym opowiadamy o gniewie, w drugim o pasji, sztuce i… medycynie.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA 2024 – STACJA ARTYST/K/A”- KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

Po raz dziesiąty, jubileuszowy, Teatr Gdynia Główna organizuje Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta. Tym razem – bo przecież pełna dekada działalności zobowiązuje i chcemy uhonorować wysiłki wszystkich osób tworzących – nabór spektakli ogłaszamy pod hasłem STACJA ARTYST/K/A! Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia!

Czytaj dalej

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Doświadczenie teatralne – Ukojenie.

Teatr Gdynia Głowna zaprasza młodzież, również z rodzicami do akcji teatralnej, która otworzy drzwi do krainy ukojenia, wspólnoty, krainy dobrostanu i dobromyślności. Wykorzystamy techniki teatralne i kreatywne. Twórcami akcji teatralnych będą współpracujący z naszym teatrem pisarka, poetka Barbara Piórkowska i reżyser teatralny Rafał Makusz oraz sami gdynianie. Dwie trzygodzinne akcje teatralne to czas, który spędzimy w twórczej i bezpiecznej atmosferze.

Czytaj dalej

PREMIERA: KARDIOSYSTEM

Serce Akademii bije schowane gdzieś w piwnicach budynku. Na powierzchni działa tylko bezduszny system maszyn podtrzymujących życie i widać rurki kroplówek. W szpitalnej scenerii rozgrywa się straszny i śmieszny jednocześnie sparing o życie, w którym biorą udział ledwo trzymająca się na nogach, lecz zdeterminowana, by wyzdrowieć, pacjentka oraz naznaczona widokiem wnętrza wielu już ludzkich ciał pani chirurg. Między kobietami jest wielka przepaść, a składają się na nią: wykształcenie, wiek, zasobność portfela, wrażliwość oraz sposób patrzenia na świat, sytuacja osobista i rodzinna i na koniec – najważniejsze – stan zdrowia.

Czytaj dalej

PREMIERA: WIECZNA KOMEDIA

Przeplatając komedię z głębokimi przemyśleniami nad kobiecym losem, spektakl ukazuje różnorodność doświadczeń współczesnych Polek, które stają się symbolem walki o równość, prawa i zdolność do decydowania o własnym życiu.
Spektakl inspirowany komediami Arystofanesa oraz esejami Rebekki Solnit przynosi na scenę humor, ironię i absurd ukazując nam, że choć czas płynie, niektóre tematy pozostają niezmienne.

Czytaj dalej

REPERTUAR: LUTY – MARZEC 2024!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spektaklowymi dla dzieci i dorosłych od lutego do marca 2024.

 

 

 

 

Czytaj dalej