Teatr Gdynia Głowna

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Doświadczenie teatralne - Ukojenie. 

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

BRAK MIEJSC – LISTA REZERWOWA!

Doświadczenie teatralne – Ukojenie.

Teatr Gdynia Głowna zaprasza młodzież, również z opiekunami do bezpłatnej akcji teatralnej, która otworzy drzwi do krainy ukojenia, dobrostanu, wspólnoty i dobromyślności. Wykorzystamy do tego techniki teatralne i kreatywne. Twórcami akcji teatralnych będą osoby współpracujące z naszym teatrem – pisarka, poetka Barbara Piórkowska, reżyser teatralny Rafał Matusz oraz Wy, uczestnicy. Będzie to czas, który wspólnie spędzimy w twórczej i bezpiecznej atmosferze.

“Słowacje. Relaksowanie literami” Barbara Piórkowska

Będziemy tworzyć słowami, które dadzą nam odprężenie i odpoczynek od codziennych zadań, pozwolą zredukować poczucie zmęczenia i nadmiaru obowiązków, zrelaksują.

“Żywioły” Rafał Matusz

Poszerzymy wyobraźnię i wrażliwość młodzieży. Zwrócimy uwagę na całość człowieka, połączenia z naturą i innymi. Poprawimy komunikację, sposób wyrażania się i rozumienia siebie. Żywioły wyrażają ludzkie emocje, opisują przymioty, określają energię. Pomagają określić swój temperament, zrozumieć siebie w kontekście relacji. Umysł – uczucia> Intuicja – wiedza. Emocje – wnioski. Każde zjawisko ma swój żywioł.

Woda – refleksja

Powietrze – myśl, błyskotliwość, inteligencja

Ziemia – stabilność, logika

Ogień – emocje

 

Pomyśl o sobie

Nasze wspólne kreowanie przypomina o konieczności szukania lub/i odnawiania swojego potencjału, który jest konieczny do podejmowania dalszych wysiłków w nauce, pracy nad sobą, tworzeniu więzi z naturą i ludźmi oraz czerpania radości z życia. Skupimy się na procesie wewnętrznym uczestnika i jego poczucia regeneracji, twórczego oderwania się od codziennych obowiązków.

Poczuć ukojenie

Im szybciej zaczniemy dbać o siebie i wejdzie nam to w „krew”, tym łatwiej nam będzie uniknąć ryzyka „wypalenia”, uczucia znużenia, prokrastynacji. Zachęcamy więc, do tego, aby spojrzeć na siebie samych z empatią, zatroszczyć się o siebie pozwolić sobie na regenerację sił fizycznych i psychicznych.

Grupa docelowa i indywidualne potrzeby

Grupa docelowa to młodzież mieszkająca w Gdyni, młodzież gdyńskich szkół podstawowych (klasy VII, VIII) oraz szkół ponadpodstawowych. Do akcji zapraszamy również rodziców, opiekunów co pozwoli na zbudowanie większej więzi. Tworzymy grupę (do 14 osób), co pozwoli na skupieniu się na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży.

Teatr Gdynia Główna – to interdyscyplinarny przystanek twórczy, który skupia się głównie na kreacji nowych dzieł teatralnych, a także na edukacji kulturalnej i artystycznej oraz na działaniach społeczno-kulturalnych. Busolą, wyznaczającą bieguny poszukiwań repertuarowych teatru są zarówno komentarze, jak i riposty, udzielane współczesności, próby zwrócenia uwagi widowni na zagadnienia szczególnie istotne. Wybór ten zawsze jest nakierowany na gorącą materię życia.

BRAK MIEJSC – LISTA REZERWOWA!

3 marca g. 14:00 | Teatr Gdynia Główna | zapisy

Na spotkanie obowiązują zapisy. Wydarzenie bezpłatne. W celu zapisów prosimy o podanie imienia oraz numeru telefonu pisząc na adres e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

 

Prosimy także o dostarczenie zgody rodzica/opiekuna prawnego (dla osób poniżej 18 r.ż.) oraz podpisanej zgody RODO (dla każdego uczestnika). FORMULARZ GODY NA UDZIAŁ ORAZ UDOSTĘPNIENIE WIZERUNKU JEST DOSTĘPNY TUTAJ. KLIKNIJ!

 

03 marzec 2024 r. (niedziela)

14:00 do 16:30 – “Słowacje. Relaksowanie literami” Barbara Piórkowska

16:30 do 17:00 przerwa, poczęstunek

17:00 do 20:00 “Żywioły” Rafał Matusz

 

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Gdyni.

Aktualności

KONKURS NA RECENZJĘ- MŁODA KRYTYKA NA FESTIWALU POCIĄG DO MIASTA 2024

Młoda Krytyka. Konkurs dla widzów X edycji Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja ARTYST/K/A” na recenzję spektaklu.

Obejrzyj, zrecenzuj i wygraj!

 

Czytaj dalej

FESTIWAL POCIĄG DO MIASTA SZUKA WOLONTARIUSZY! DOŁĄCZ DO NAS!

To propozycja dla aktywnych osób zainteresowanych kulturą, które lubią pracować w zespole! Współpraca w ramach wolontariatu może być szansą na zdobycie cennych doświadczeń, nawiązania interesujących znajomości, poznacie również organizację wydarzenia kulturalnego “od kuchni” Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w organizacji X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Pociąg do Miasta – Stacja Artyst/k/a 2024” w terminie. 5-11 sierpnia. Zgłoś się już dziś.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY – POCIĄG DO MIASTA – EDYCJA X – STACJA ARTYST/K/A

Na tegorocznym wydarzeniu, odbywającym się pod hasłem Artyst/k/a, obejrzymy siedem offowych spektakli z różnych stron kraju. Przedstawienia wybrane zostały w drodze konkursu – będą to zatem sztuki na najwyższym poziomie, mówiące o różnych problemach zawodu, bez istnienia którego ludzkość nie może inspirować się i rozwijać, a który jednocześnie często jest spychany na margines społecznego i ekonomicznego zainteresowania.

W prezentowanych spektaklach zwrócimy uwagę na rolę, jaka sztuka odegrała w pandemii, poznamy artystów i artystki w chwilach wzlotu i upadku, na scenie i po godzinach pracy, poznamy ich problemy finansowe i emocjonalne, sprawdzimy, jaka stawkę trzeba dziś zapłacić, by wykonywać tak niepewne zajęcie. Właśnie – czy będzie mowa o zajęciu czy też o misji, jaką każdy tworzący i tworząca niesie swoim działaniem w świat? Wrażliwość i marzenia są nadal potrzebne w tej pracy i bez nich nie byłoby żadnej sztuki, o czym też porozmawiamy na scenie.

SZUKAJCIE NAS W GDYNI!

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA- edycja 10- STACJA ARTYST/K/A 2024” – WYNIKI KONKURSU

Wiemy już, jakie spektakle zaprezentujemy gdyńskiej publiczności podczas festiwalu „Pociąg do Miasta 2024″.

Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA W TGG!

Magiczna przygoda dla małych i dużych! Zanurz się w wodach czarno – złotego jeziora i odkryj jego tajemnice podczas dwóch wyjątkowych spektakli składających się na opowieść o Królu, Czarownicy, dzielnym Rybaku, Wróbelku, Sułtanie i Geniuszu.

Czytaj dalej

TEATRALNY MARATON – WEEKEND KOBIET (i nie tylko) W TGG

Zapraszamy na maj – to w symbolice miesiąc Wenus, więc i u nas znajdziecie tematy związane z kobiecym oglądem spraw. Planujemy dla Was turbo weekend z matronatem bogini Wenus. Ale raczej nie spodziewajcie się pastelowych kolorków i romantycznych fraz, będziemy mieć dla Was raczej same konkretne tematy: walkę o własne prawa, wygrane starcie z chorobą, moc siostrzeństwa, pytania o tożsamość i rozrachunki z przeszłością. Pasję tworzenia także.

Czytaj dalej