Teatr Gdynia Głowna

DEMONSTRACJA SZTUKI W MIEŚCIE – TEATR GDYNIA GŁÓWNA

WYSTAWA TEATRU GDYNIA GŁÓWNA

Od czterech lat Teatr Gdynia Główna latem opuszcza swoją siedzibę – podziemia Dworca Głównego PKP w Gdyni, by eksplorować nietypowe przestrzenie miasta. Prezentuje swoje dzieła w dzielnicach oddalonych od centrum, a także w Śródmieściu poza uczęszczanymi szlakami turystycznymi. Widzowie plenerowych prezentacji mają więc szansę odkrywać Gdynię w nowych, artystycznych kontekstach, a wykonawcy spotykać się z publicznością blisko jej miejsca zamieszkania oraz demonstrować siłę słowa, teatru i żywej emocji aktora w zderzeniu z zastaną scenografią osiedli, bloków, podwórek i placów. To także okazja do rozpoczęcia dialogu z widzem w miejscach, gdzie na co dzień sztuka dociera incydentalnie.

Niniejsza wystawa fotograficzna dokumentuje letnie peregrynacje Teatru Gdynia Główna i spotkania z publicznością w nieoczywistych dla sztuki przestrzeniach miasta w ramach festiwalu „Pociąg do Miasta” i spektaklu „Masska”.

11 listopada 2017 godz. 10 Dworzec PKP Gdynia Główna

Wystawa wpisuję się w 99. Gdyńskie Urodziny Niepodległej. Można będzie ją zwiedzać od 11 listopada 2017 do końca miesiąca na dworcu PKP Gdynia Główna. Wstęp bezpłatny.

Na wystawie zobaczymy zdjęcia: Krzysztofa Winciorka, Michała Toczka, Marzeny Chojnowskiej i Grzegorza Kujawińskiego.

Kuratorem wystawy jest Rafał Malko.