Teatr Gdynia Głowna

ZACZYNAMY KOLEJNY SEZON! CO NOWEGO?

Czas ujawnić nasze plany repertuarowe na najbliższe 3 miesiące! W nowy sezon wejdziemy z nowymi tytułami. Szykujemy 3 premiery, a przy tym zadbamy o małego, jak i dużego widza.

Wachlarz premier 19 października otworzy znakomity komediowo-romantyczny koncert pt. „Chłopem i babą stworzył nas Bóg”. Piosenki, specjalnie napisane i skomponowane na tę okazję przez Marka Sadowskiego opowiedzą historię relacji damsko męskich z przymrużeniem oka.

24 listopada zaprezentujemy premierę, dedykowaną najmłodszym widzom. Będzie to „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku” która jest kontynuacją uwielbianej przez dzieci „Bajki o księciu Pipo i jego czerwonym koniku”. Tym razem będziemy towarzyszyć Pipo w podróży po wielkim mieście w poszukiwaniu ukochanej a Ewa Ignaczak ubierze tę historię w obrazy, dźwięki i wieloznaczności.

Tydzień później 30 listopada oraz 1 grudnia z barokową poezją zmierzy się Radosław Smużny w monodramie „Harce kupidynowe, czyli niecne morsztyny” w reżyserii Idy Bocian. W meandrach barokowej poezji polskiej odkrywać on będzie, niczym w kolejnych warstwach kobiecej sukni, sowizdrzalskie dosadności i wyrafinowaną erotykę, zmysłową fizyczność i metafizyczne głębie.

Niezmiennie zapraszamy nauczycieli i młodzież do korzystania z bogatego programu edukacji teatralnej. Cykl Lekcji Teatralnych pomoże młodym uczestnikom głębiej zrozumieć treść obejrzanego spektaklu, zaś spektakle Teatru Forum to formuły otwarte na rzeczywistość pozateatralną, nawiązujące do aktualnych wydarzeń, poruszające ważne społeczne tematy, czerpiące inspiracje z lokalności. Obok edukowania, chcemy tworzyć środowisko ludzi kulturalnie aktywnych, kształtować uważnych, krytycznych i twórczych uczestników kultury, dlatego uruchamiamy teatr studencki, łączący studentów wszystkich uczelni, którzy poprzez teatr pragną tworzyć kulturę. Jeszcze o nic usłyszycie!

Bilety na wszystkie wydarzenia możecie już nabyć przez stronę: https://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Do zobaczenia w nowym sezonie 2018/2019!