Teatr Gdynia Głowna

Projekt zakończony - IzoRacje - Teatr Forum - ONLINE - we współpracy z Fundacją PZU

Spektakl przygotowany specjalnie do pokazów online w czasie kwarantanny, z myślą o nastoletnich widzach. To oni zdecydują, jak potoczą się losy bohaterów!

Projekt zakończony!

Szanowni Państwo!

Dzięki współpracy z Fundacją PZU możemy zaprosić państwa do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie „IZOracje – Teatr Forum online”. W ramach projektu zrealizujemy w sumie 20 spektakli. Na przełomie listopada i grudnia 2020r. przeprowadzonych zostanie 8 pierwszych lekcji.

Pokaz spektaklu Teatru Forum składa się z dwóch części:

CZĘŚĆ PIERWSZA: pokaz spektaklu (prezentacja filmu na platformie Youtube), w którym główny bohater bezskutecznie próbuje rozwizaproblemy i konflikty, które sjego udziałem. 

CZĘŚĆ DRUGA: interwencja jokera – osoby prowadzcej, mediatora, który jest porednikiem midzy widownia aktorami. Uczestnicy wspólnie z jokerem analizujspektakl scena po scenie proponujc modyfikacje scenariusza. Zaproponowane przez młodziezmiany sna ywo, na scenie teatralnej, odgrywane przez aktorów. 

Teatr Forum online realizowany jest przy wykorzystaniu programów do wideokonferencji: Zoom lub Microsoft Teams. Kilka dni przed spektaklem opiekun otrzymuje link do spotkania, który przekazuje uczniom biorącym udział w wydarzeniu (konieczne jest wcześniejsze sprawdzenie poprawności działania linku). W dniu prezentacji uczestnicy logują się za pomocą otrzymanego linku.

Priorytetowo będą traktowane zgłoszenia uczniów z terenów małych miast i wsi oraz dzielnic i osiedli oddalonych od centrów kulturalnych).
Ze względu na sztywne terminy realizacji projektu wyznaczony przez organizatora termin spotkania nie podlega negocjacjom.

 

SZCZEGÓŁOWA OFERTA DO POBRANIA TUTAJ. KLIKNIJ!

ZOBACZ ZWIASTUN PROJEKTU. KLIKNIJ!

 

Aż 688 uczniów z 24 polskich miejscowości wzięło udział w naszym projekcie “IZOracje – Teatr Forum online”, zrealizowanym dzięki dofinansowaniu z Fundacji PZU. Te bezpłatne przedstawienia skierowane do młodzieży przenieśliśmy do internetu (spektakle realizowaliśmy w siedzibie teatru, a młodzież uczestniczyła w nich poprzez swoje komputery i smartfony), co umożliwiło dotarcie z projektem także do szkół oddalonych od dużych miast i jego realizację również w trakcie obostrzeń pandemicznych. Wykorzystanie metod Teatru Forum pozwoliło natomiast młodzieży (odbiorcą projektu byli uczniowie ósmych klas szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich) na angażowanie się w przedstawienie w takim samym stopniu jak aktorom i głębokie zrozumienie motywacji i emocji bohaterów.
O realizacji naszego projektu, wyzwaniach, które napotkaliśmy w trakcie jego trwania i efektach działań napisaliśmy szczegółowo w publikacji, która znajdziecie poniżej.
Zapraszamy do lektury!

PRZECZYTAJ PUBLIKACJĘ PODSUMOWUJĄCĄ PROJEKT. KLIKNIJ TUTAJ!

 

 

Projekt IZOracje – Teatr Forum online finansowany jest ze środków Fundacji PZU.


Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Gdyni.