Teatr Gdynia Głowna

Projekt zakończony - IzoRacje - Teatr Forum - ONLINE

Spektakl przygotowany specjalnie do pokazów online w czasie kwarantanny, z myślą o nastoletnich widzach. To oni zdecydują, jak potoczą się losy bohaterów!

Projekt zakończony !

Szanowni Państwo!

W świetle bieżącej sytuacji, która zmusiła nas do powszechnej izolacji poszerzyliśmy naszą ofertę spektakli realizowanych metodą Teatru Forum o spektakl realizowany online.

Spektakl „IzoRacje” prezentujemy, za pomocą komunikatora Zoom.

W Teatrze Forum prezentowane przedstawienie dotyka problemów bliskich widzom, które mogą oni odnieść do siebie i zidentyfikować jako własne.  Technika przedstawień pozwala widzom uczestniczyć w spektaklu na równi z aktorami, znajdować alternatywne rozwiązania sytuacji konfliktowych, zdobywać doświadczenie aktywnego wykazywania się własną inicjatywą. Teatr Forum bowiem rozszerza pole znaczenia roli widza z biernego obserwatora i świadka wydarzeń do roli aktywnego uczestnika. Celem nie jest znalezienie idealnego rozwiązania, ale sam proces poszukiwania i wypróbowywania różnych zachowań.

Pokaz spektaklu Teatru Forum składa się z dwóch części:

CZĘŚĆ PIERWSZA: pokaz spektaklu (prezentacja filmu na platformie Youtube), w którym główny bohater bezskutecznie próbuje rozwizaproblemy i konflikty, które sjego udziałem. 

CZĘŚĆ DRUGA: interwencja jokera – osoby prowadzcej, mediatora, który jest porednikiem midzy widownia aktorami. Uczestnicy wspólnie z jokerem analizujspektakl scena po scenie proponujc modyfikacje scenariusza. Zaproponowane przez młodziezmiany sna ywo, na scenie teatralnej, odgrywane przez aktorów. 

 

TERMINY SPEKTAKLI USTALANE INDYWIDUALNIE

Bilety:

koszt spektaklu dla 50 osób to 1 500 zł
ilość miejsc: 50

 

SZCZEGÓŁOWA OFERTA DO POBRANIA TUTAJ. KLIKNIJ!

Rezerwacja

tel. 58 3 511 512

kom. 728 899 560; 692 820 511

lub mailowo teatr@teatrgdyniaglowna.pl lub edukacja@teatrgdyniaglowna.pl

 

Aż 688 uczniów z 24 polskich miejscowości wzięło udział w naszym projekcie “IZOracje – Teatr Forum online”, zrealizowanym dzięki dofinansowaniu z Fundacji PZU. Te bezpłatne przedstawienia skierowane do młodzieży przenieśliśmy do internetu (spektakle realizowaliśmy w siedzibie teatru, a młodzież uczestniczyła w nich poprzez swoje komputery i smartfony), co umożliwiło dotarcie z projektem także do szkół oddalonych od dużych miast i jego realizację również w trakcie obostrzeń pandemicznych. Wykorzystanie metod Teatru Forum pozwoliło natomiast młodzieży (odbiorcą projektu byli uczniowie ósmych klas szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich) na angażowanie się w przedstawienie w takim samym stopniu jak aktorom i głębokie zrozumienie motywacji i emocji bohaterów.
O realizacji naszego projektu, wyzwaniach, które napotkaliśmy w trakcie jego trwania i efektach działań napisaliśmy szczegółowo w publikacji, która znajdziecie poniżej.
Zapraszamy do lektury!

PRZECZYTAJ PUBLIKACJĘ PODSUMOWUJĄCĄ PROJEKT. KLIKNIJ TUTAJ!