Teatr Gdynia Głowna

TEATR FORUM

Szanowni Państwo!
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w świetle bieżących problemów poruszanych w ramach działań edukacyjno – społecznych, proponujemy Państwu spektakle, realizowane metodą Teatru Forum. W Teatrze Forum prezentowane przedstawienie dotyka problemów bliskich widzom, które mogą oni odnieść do siebie i zidentyfikować jako własne.  Technika przedstawień pozwala widzom uczestniczyć w spektaklu na równi z aktorami, znajdować alternatywne rozwiązania sytuacji konfliktowych, zdobywać doświadczenie aktywnego wykazywania się własną inicjatywą. Teatr Forum bowiem rozszerza pole znaczenia roli widza z biernego obserwatora i świadka wydarzeń do roli aktywnego uczestnika. Celem nie jest znalezienie idealnego rozwiązania, ale sam proces poszukiwania i wypróbowywania różnych zachowań.

Pokaz spektaklu Teatru Forum (czas trwania do 2 godzin) składa się z dwóch części:

Część pierwsza: pokaz spektaklu bez przerywania, w którym główny bohater bezskutecznie próbuje rozwiązać problemy i konflikty, które są jego udziałem, a widownia biernie przygląda się rozwojowi wypadków.

Część druga: interwencja jokera – osoby prowadzącej forum, mediatora, który jest pośrednikiem między widownią a aktorami. Ponowne odtworzenie spektaklu, angażujące widownię do modyfikowania scenariusza. Mamy tym samym możliwość sprawdzenia w relatywnie bezpiecznych warunkach, jakie konsekwencje miałoby nasze zachowanie w rzeczywistości.

Reżyserem i jokerem jest Małgorzata Polakowska – Magister kulturoznawstwa (2013) i krytyki artystycznej ASP (2014), absolwentka Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego (2014) oraz Akademii Teatru Alternatywnego przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (2016). Ukończyła kurs Teatru Forum Drama Way (2014). Aktorka i aktywistka Teatru Gdynia Główna i Teatru Czarny Kwadrat, instruktorka teatralna w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku. Od 2015 roku realizuje projekty edukacyjno-artystyczne przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Proponowane spektakle:

LEKCJA O… PRZYJACIELSKIEJ POMOCY – „CzteryRazyPe” czyli Pierwsza Przyjacielska Pomoc Psychologiczna.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy wielu z nas doświadczyło kryzysu. Jednak szczególnie młodzież wskazywana jest jako ta grupa, która poniesie największe psychologiczne konsekwencje lockdownu. Po powrocie do szkoły wielu uczniów stawia sobie pytania nie tylko o to, jak samemu poradzić sobie w nowej sytuacji, lecz także jak wesprzeć swoich przyjaciół w przeżywaniu trudności. O tym, jak udzielać przyjacielskiej pomocy psychologicznej a jednocześnie zadbać o siebie i swoje granice, porozmawiamy w najnowszej produkcji Teatru Forum.

Ada ma 18 lat i próbuje odnaleźć się w rzeczywistości szkolnej po lockdownie. W nowym roku będzie musiała zmierzyć się nie tylko z egzaminem maturalnym, lecz także z doświadczeniem depresji u bliskiej osoby. Ada działa intuicyjnie, nie zawsze wie, co zrobić, aby pomóc. Trudno się temu dziwić – nie jesteśmy przecież uczeni, jak skutecznie wspierać i empatycznie towarzyszyć osobom w kryzysie. Dlatego podczas spotkania z widownią podejmiemy temat pierwszej przyjacielskiej pomocy psychologicznej i poprzez wspólne dzielenie się doświadczeniem, będziemy normalizować temat depresji oraz wypracowywać najlepsze narzędzia wsparcia dla osoby chorującej.

LEKCJA O… CYBERPRZEMOCY „PROFILOVE”

Internet i urządzenia mobilne zmieniły trwale nasz świat. Jak mawiają młodzi: „Jeśli nie masz „insta” „fejsa” albo „snapa”, to nie istniejesz.” Nowoczesna technologia to jednak nie tylko zabawa, ale także ryzyko uzależnienia, przemocy, upokorzenia oraz łatwego dostępu do nieodpowiednich treści.

Kamila ma 15 lat. Właśnie zmieniła miejsce zamieszkania i trafiła do nowej szkoły, w której poznaje intrygującego outsidera . Nowa znajomość rozpoczyna serię wydarzeń, w której zacierają się granice pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistością. Internet staje miejscem „polowań” i zemsty. Jakie konsekwencje będą musiały ponieść obydwie strony? O przemocy wirtualnej, prześladowaniu i stalkingu porozmawiamy przy okazji najnowszej premiery Teatru Forum pt. „ProfiLove”.

 

TERMINY SPEKTAKLI USTALANE INDYWIDUALNIE

Bilety:

uczniowie: 35 zł
opiekunowie: wstęp bezpłatny
Aby uzyskać pełne zaangażowanie widowni, niezbędna jest prezentacja spektaklu w kameralnym pomieszczeniu.

Ilość miejsc: 60

SZCZEGÓŁOWA OFERTA DO POBRANIA TUTAJ! KLIKNIJ!

Rezerwacja

tel. 58 3 511 512

kom.692 820 511, 728 899 560

lub mailowo teatr@teatrgdyniaglowna.pl lub edukacja@teatrgdyniaglowna.pl

Czcionka - rozmiar
Kontrast