Teatr Gdynia Głowna

TEATR Z POLSKO- UKRAIŃSKĄ SPOŁECZNOŚCIĄ SZKOLNĄ

Teatr Gdynia Główna oraz Miasto Gdynia

zapraszają na wyjątkowy projekt:

Wsparcie, które otrzymało miasto Gdynia ze środków Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF zostało przeznaczone dla młodzieży zarówno ukraińskiej, jak i polskiej, którą dotknęła zaistniała sytuacja w Ukrainie.

Dzięki funduszom z UNICEF rozpoczęliśmy współpracę z Zespołem Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni (ul. Władysława IV 54), rozpoczynając realizację projektu „Teatr z polsko-ukraińską społecznością szkolną”. Obecnie prowadzimy warsztaty teatralno-kreatywne, które stanowią otwartą przestrzeń spotkania dla każdego, niezależnie od pochodzenia, języka, doświadczenia czy poglądów. Na zajęciach prowadzonych przez doświadczonych pedagogów pracujemy nad relaksacją oraz skupiamy dużą uwagę na poruszeniu wyobraźni poprzez sztukę, w szczególności przez teatr. Wzajemnie, pod opieką psychologa zadajemy pytania o siebie, świat i nasze relacje z drugim człowiekiem, tworząc jednocześnie przyjazną przestrzeń spotkania i porozumienia.

Projekt zakończy się w przyszłym roku, powstaniem spektaklu, którego scenariusz oparty będzie na rozmowach z jego uczestnikami. Skupimy się na tożsamości oraz jej poczucia w stosunku do obecnej na świecie sytuacji.

 

przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF
за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ