Czcionka - rozmiar
Kontrast
Accessibility by WAH
 

Teatr Gdynia Głowna

  • Bilety
  • Aktualności
  • Repertuar
    • Archiwum
  • Spektakle
    • Archiwum
  • O Teatrze
  • Projekty
  • EDUKACJA
  • BLOG
  • Kontakt
Teatr Gdynia Główna>>Projekty>>TEATR ZAJECHAŁ NA CHYLONIĘ 2017

TEATR ZAJECHAŁ NA CHYLONIĘ 2017

Bezpłatne pokazy spektakli TGG na Chyloni.

TEATR ZAJECHAŁ NA CHYLONIĘ 2017

Bezpłatne pokazy spektakli TGG na Chyloni.

Zdjecie do spektaklu Abecadło. Na zdjęciu lalka tancerka, ubrana w strój z cekinów i pióra na głowie. Lalka stoi na rękach.
  • Partnerzy projektu: Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Laboratorium Innowacji Społecznych.
  • „Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. Gdynia odNowa: Rewitalizacja obszaru Zamenhofa-Opata Hackiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”.

Program:

13.11.2017 poniedziałek

16:00 – Bajka o Księciu Pipo i jego czerwonym Koniku

18:00 – Epitafium dla Władzy

27.11.2017 poniedziałek

16:00 – Abecadło wcale z pieca nie spadło

18:00 – Pan Kot

11.12.2017 poniedziałek

16:00 – Czerwony Kapturek

18:00 – Dzielnice cudów

Wszystkim spektaklom dla dzieci towarzyszy mini warsztat, a przedstawieniom dla dorosłych dyskusja o teatrze.

 

13.11.2017 poniedziałek

16:00 – BAJKA O KSIĘCIU PIPO I JEGO CZERWONYM KONIKU wg Pierre’a Gripariego

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak, Obsada: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak, Teatr Stajnia Pegaza

Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu.

18:00 – EPITAFIUM DLA WŁADZY inspirowane myślą „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak, Obsada: Piotr Srebrowski, Łukasz Dobrowolski, Wojciech Jaworski, Teatr Stajnia Pegaza

Jedno z jego najbardziej znanych dzieł mistrza reportażu – „Cesarz”, stało się inspiracją do podjęcia teatralnego dialogu z zawartą w nim myślą. Uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy, niezwykle rzadko przenoszona na scenę zadaje pytania, na które odpowiedzi udzielają nieliczni, a uchyla się od niej zbyt wielu.

27.11.2017 poniedziałek

16:00 – ABECADŁO WCALE Z PIECA NIE SPADŁO

reżyseria i adaptacja tekstu: Luba Zarembińska , obsada: Tymon Bocian, Agata Mieniuk/ Ida Bocian, Teatr Stacja Szamocin oraz Studio Form Edukacyjno – Artystycznych

Żartobliwy tytuł spektaklu nawiązuje do znanego wiersza Juliana Tuwima „Abecadło z pieca spadło”. Przedstawienie inspirowane jest także tekstami Wandy Chotomskiej oraz folklorem kaszubskim. Jest to propozycja teatralnej zabawy i nauki liter polskiego alfabetu poprzez teatr lalek oraz formę przedmiotu. Dodatkowym walorem jest użycie oryginalnych, unikalnych lalek Grażyny Rigall.

18:00 –  PAN KOT wg „Kota w butach” Angeli Carter, w tłum. A. Ambros,

reżyseria: Ida Bocian, obsada: Iwo Bochat, Teatr Gdynia Główna

Maitre, Mister, Maestro, Messer, Pan… Kot. Sprytny, przewidujący, niezależny i jak wszystkie koty – to on wybiera sobie właściciela, a nie odwrotnie. I to on od tej chwili kierować będzie losem młodego oficera bez grosza przy duszy.

Alternatywna, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoją cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny…

11.12.2017 poniedziałek

16:00 –  CZERWONY KAPTUREK (TROCHĘ INNA HISTORIA)

scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski, obsada: Monika Bartoszewicz, Patrycja Pośpiech, Piotr Srebrowski, Teatr Bunszali

Dawno… a w zasadzie nie tak dawno temu, w pewnym lesie, który nie jest za daleko, razem z mamą żył sobie Czerwony Kapturek, który nie był do końca zwykłą dziewczynką. Żył tam też Wilk, który musiał emigrować z innego lasu, Gajowy – prawdziwy macho, oraz bardzo mądra Babcia. Ich losy połączyła niesamowita, zabawna i bardzo ważna przygoda.

18:00 –  DZIELNICE CUDÓW Salci Hałas

Reżyseria: Magdalena Płaneta, Ida Bocian, Ewa Ignaczak, obsada: Agata Mieniuk, Piotr Rogalski, Ida Bocian, Marta Jaszewska, Paula Łuczkiewicz, Małgorzata Polakowska

Gdzieś po obrzeżach, na osiedlach i w dzielnicach można być świadkiem niezwykłych zjawisk. Mieszkanka Oksywia zatrzymuje czas, po Meksyku spaceruje świetlisty mężczyzna, w jakichś krzakach wierzba podobno śpiewa polskie pieśni, a na Pekinie pęka ziemia i można wywróżyć sobie wynik piłkarskiego meczu. To dzielnicowa metafizyka pojawiająca się z dala od centrum Gdyni.

Teksty Salci Hałas powstały na podstawie rozmów z mieszkańcami Gdyni, w trakcie projektu „Gdynia-Reaktywacja”, realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2017.

WSTĘP WOLNY!

Miejsce: Centrum Aktywnego Mieszkańca, ul. Opata Hackiego 17A

Partnerzy projektu: Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Laboratorium Innowacji Społecznych.

„Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. Gdynia odNowa: Rewitalizacja obszaru Zamenhofa-Opata Hackiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”.

 

Więcej o projekcie:

„Teatr Zajechał na Chylonię” to projekt mający na celu zminimalizowanie barier w dostępie do dóbr kultury oraz urozmaicenie oferty kulturalnej na obszarze rewitalizacji dla mieszkańców osiedla Zamenhofa-Opata Hackiego na Chyloni.

Proponujemy prezentacje sześciu bezpłatnych przedstawień dla dzieci oraz widzów dorosłych. Spektaklom dla najmłodszych będzie towarzyszyć mini warsztat teatralny, który pomoże młodym widzom w interpretacji przedstawienia. Przedstawienia dla dorosłych połączone będą z dyskusją o teatrze. Będzie ona okazją do rozmowy z widzami o inspiracjach i przekazie każdej ze sztuk, co może być zachętą do odbioru kolejnych dzieł teatralnych.

Projekt jest również powrotem do ważnej tradycji teatru, który nie pozostaje w elitarnych kręgach, tylko wychodzi i spotyka się z odbiorcą w jego środowisku, blisko miejsca zamieszkania. Przedstawienia i wykłady oraz warsztaty będą odbywać się w Centrum Aktywnego Mieszkańca, prowadzonym przez Fundację Zmian Społecznych “Kreatywni”.

Galeria

Logo programu Teatr Zajechał na Chylonię 2017
Zdjecie do spektaklu Abecadło. Na zdjęciu lalka tancerka, ubrana w strój z cekinów i pióra na głowie. Lalka z wysunieta do przodu dłonią.
Fot. Grzegorz Kujawiński
Zdjecie do spektaklu Abecadło. Na zdjęciu lalka tancerka, ubrana w strój z cekinów i pióra na głowie. Lalka stoi na rękach.
fot. Grzegorz Kujawiński
Na zdjęciu trójka aktorów. Z lewej aktorka przebrana za królową w zielonej sukni, po srodku aktor w białej koszuli z trzema ksiazkami na głowie, po prawo aktor w czarnej marynarce z uniesioną ręką.
fot. Krzysztof Winciorek
Aktor lezy na stole i zasłania rękami uszy. Obok aktorka przebrana za królową w zielonej sukni, drugi aktor zakłada marynarkę - usmiechają się
fot. Krzysztof Winciorek
Aktorka o długich bląd włosach i czerwonych ustach z wiankiem z zielonych lisci na głowie.
Fot. Marzena Chojnowska
Dwie lalki ze spektaklu Czerwony kapturek. Mama zrobiona z fioletowej parasolki oraz gajowy złozony z czapki i rękawa.
Fot. Marzena Chojnowska
Na zdjęciu lalki ze spektaklu Czerwony kapturek. wilk z torebki połykajacy babcię z rekawicy kuchennej.
Fot. Marzena Chojnowska
Zdjęcie ze spektaklu Dzielnice cudów. Dwie aktorki przy pulpitach z tekstem. Na pierwszym planie aktorka w czerwonej sukience, na drugim aktorka przebrana jak cyganka.
Fot. Marzena ChojnowskaTea
Dwóch aktorów unosi w rekach do góry doniczkę z sielona rośliną.
fot. Krzysztof Winciorek
Zdjęcie do spektaklu Epitafium dla władzy. Trzech aktorów na schodach. Dwóch z nich z rozłozonymi rękami na przeciwko siebie. Trzeci w zółtych spodniach w tle.
fot. Krzysztof Winciorek
Teatr Gdynia Głowna

Organizatorzy

Gdynia Fundacja Klinika Kultury
  • Patroni medialni
  • Partnerzy - Współpraca
  • Strona Główna
    • Aktualności
    • O Teatrze
    • Projekty
    • EDUKACJA
    • BLOG
    • Mapa strony
    • Wyszukiwarka
  • Spektakle
    • Repertuar
    • Bilety – Stare
    • Kontakt
Designed by Studio KOZA