Teatr Gdynia Głowna

O SPEKTAKLU:

Punktem wyjścia, pożywką dla wyobraźni przy kreacji spektaklu, wieńczącego warsztaty teatralne w Areszcie Śledczym w Gdańsku, stała się tym razem powieść „Pieczeń dl Amfy”. Opowiemy kilka bardzo kobiecych historii kilku zwykłych Polek, żyjących w różnych czasach i w różny sposób borykających się z rzeczywistością. To, co je łączy, to niemożność wybicia się ponad otaczający krajobraz społeczny danego miejsca, skłonność do związków z nieodpowiednimi partnerami oraz trudne dzieciństwo, z którego wyniosły złe wzorce. Wysuwamy na plan pierwszy kobiety i ich historie, opowiadane przez aktorki na co dzień przebywające za murami gdańskiego „zamku”. Zapraszamy na babskie pogaduchy, pełne anegdot zasłyszanych na osiedlu, które mogłyby równie dobrze paść z naszych ust.

 

Spektakl „Podblokowe rozkminy” jest wynikiem pięciomiesięcznych warsztatów z udziałem kobiet osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Dziesięć aktorek pracowało nad realizacją przedstawienia finałowego pod okiem Ewy Ignaczak i Małgorzaty Polakowskiej.

 

BILETY:

Na ten spektakl mamy dla Państwa TYLKO 10 BEZPŁATNYCH wejściówek. Chętnych do spędzenia z nami tego popołudnia prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 583511512 lub mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

TWÓRCY:

  • Reżyseria: EWA IGNACZAK
  • Reżyseria: MAŁGORZATA POLAKOWSKA
  • Scenariusz: EWA IGNACZAK
  • Muzyka: ADRIAN GŁAŃ
  • Światło i dźwięk: MARZENA CHOJNOWSKA

RECENZJE

Cytat