Teatr Gdynia Głowna

O SPEKTAKLU:

PUSZCZAŃSKIE OPOWIEŚCI

Na podstawie opowiadań Waldemara Sieradzkiego / SCENARIUSZ: Michał Jarmoszuk/REŻYSERIA: Zespół pod opieką Michała Jarmoszuka / OBSADA: Mateusz Smaczny, Michał  Jarmoszuk, Cezary Jabłoński (gościnnie), Michał Karwowski (gościnnie), Urszula Chrzanowska (gościnnie), Daniel Lasecki (gościnnie)/ BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK/ BIAŁYSTOK

Na końcu świata, bo tak się mówi o tym tajemniczym miejscu – gdzie wiecznie zabiegana ludzka stopa nie zostawiła swego śladu – następuje niezwykłe zjawisko. Raz na tysiąc lat spotykają się tam Dobre Duchy. Gdzieś w sercu pierwotnych lasów, w gęstwinach mroku pokłonią się najpiękniejszej i niczym nie skalanej dzikiej naturze. Czy wyjawi ona przed nimi swoje sekrety i tajemnice? Wyruszmy razem na wędrówkę w głąb najstarszej z puszcz – Puszczy Białowieskiej. Być może legenda krążąca od uroczyska do uroczyska zaczyna powoli umierać w ludziach. Być może, ale w Puszczy pozostanie ona wiecznie żywa.

Puszczańskie opowieści to projekt muzyczny, który narodził się ze współpracy niezależnej grupy teatralnej Kooperacja Flug oraz Białostockiego Teatru Lalek. W swojej strukturze łączy on ze sobą formę koncertu z teatralnymi środkami wyrazu. Teksty piosenek zostały oparte o legendy i opowiadania spisane przez Waldemara Sieradzkiego – wieloletniego nadleśniczego Puszczy Białowieskiej oraz Puszczy Knyszyńskiej. Muzyka zaś, a w zasadzie jej fundamenty powstawały podczas nocnych jam sessions.

7 i 8 SIERPNIA (PIĄTEK, SOBOTA) GODZ. 21:00

TARAS/ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46 ul. Tatrzańska 40

ZWIASTUN