Zrealizowano ze środków Miasta Gdynia oraz Samorządu Województwa Pomorskiego
Akcja zrealizowana w ramach obchodów jubileuszu 5-lecia istnienia Teatru Gdynia Główna, w ramach projektu „Urodziny w 5 Aktach”.
O SPEKTAKLU:
Teatr Gdynia Główna często traktuje tkankę miejską jako własną scenę teatralną. W tych poszukiwaniach twórczego kontrastu pomiędzy miejscem a aktem tworzenia tym razem teatrem staną się przestrzenie dworca kolejowego Gdynia Główna. Choreografki i wykonawcy zabiorą nas w podróż, gdzie bohaterami będą architektoniczne detale stacyjnego budynku oraz fascynująca sieć relacji i zależności międzyludzkich. “W sieci” jest też swoistym eksperymentem artystyczno-socjologicznym – platformą bezpośredniej interakcji widza z artystą w nieoczywistej przestrzeni. W przedstawieniu Aleksandry Koniecznej i Agaty Gregorkiewicz zagrają nie tylko uczestnicy Teatru Studenckiego Teatru Gdynia Główna, ale i widzowie, którzy skorzystają z zaproszenia do aktywnego udziału w performansie. Akcja jest drugim artystycznym Aktem obchodów jubileuszu 5-lecia istnienia Teatru Gdynia Główna, w ramach projektu „Urodziny w 5 Aktach”
W wydarzeniu wezmą udział studenci Teatru Studenckiego TGG: Dorota Dunaj, Aleksandra Domin, Karolina Ignatowicz, Jagoda Jojczyk, Anna Kaniewska, Weronika Kumpiak, Magdalena Kowalewska, Natalia Palicka, Julia Przybojewska, Klaudia Rutkowska, Joanna Weber, Fryderyk Kunikowski, Kacper Konkol, Filip Ordakowski, Dorian Zypper, Oliwer Zypper, Piotr Zwolan
Muzycy: Paweł Siewierski- gitara, Marek Przewłocki – skrzypce
Akcja jest podsumowaniem rocznej pracy studentów Teatru Studenckiego TGG.
Projekt „Urodziny w 5 aktach” jest realizowany ze środków Miasta Gdynia oraz Samorządu Województwa Pomorskiego.
Aleksandra Konieczna
tancerz i instruktor tańca współczesnego, jazz ‘u, modern jazz’u, tańców latynoamerykańskich oraz szeroko pojętej pracy z ciałem. Intensywną edukację taneczną rozpoczęła w roku 2001, uczęszczając na liczne warsztaty w kraju i za granicą oraz współpracując z trójmiejskimi szkołami tańca. Jej rozwój taneczny w trakcie pobytu we Francji w latach 2009-2013 zaowocował współpracą̨ z francuskimi choreografami i udziałem w licznych projektach tanecznych. Aktualnie współpracuje z tancerzami trójmiejskiej sceny tanecznej, organizuje i współorganizuje warsztaty z choreografii oraz kontaktu i improwizacji nie tylko dla tancerzy, ale również̇ osób ogólnie zainteresowanych pracą z ciałem i ruchem, jak np. aktorzy, seniorzy, mamy z dziećmi.
Agata Gregorkiewicz
tancerka i nauczyciel tańca, absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień́ zapisu ruchu notacji Benesh’a w paryskim konserwatorium (CNSMDP) . Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w centrum w warszawskim Centrum w Ruchu. Autorka inicjatywy Rusz Duszę- w ramach której prowadzi zajęcia taneczne. Pracuje z rożnymi grupami wiekowymi: z dziećmi, młodzieżą̨, osobami dorosłymi i seniorami jak również̇ z osobami niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie. W trakcie pracy korzysta ze swojej wiedzy na temat tańca współczesnego, tańca terapeutycznego oraz improwizacji.