Teatr Gdynia Głowna

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA MIASTO 2020” KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

CZEKAMY NA WASZE ZGŁOSZENIA DO 31 MARCA 2020!

Miasto w centrum teatralnej uwagi!  Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w szóstej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto”, która odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 roku w Gdyni.

Organizowany od 2015 roku Festiwal Teatralny POCIĄG DO MIASTA trafił już do grona najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Gdyni i regularnie gromadzi szerokie grono widzów z Trójmiasta i innych rejonów Polski.

W ramach tegorocznej, szóstej z kolei podróży „Pociąg do Miasta” stanie na stacji „Miasto”. Temat Festiwalu rozumiemy wyjątkowo szeroko, szukamy więc przedstawień opowiadających o miastach w kontekście ich historii i architektury, czy też takich, gdzie właśnie miasto będzie głównym bohaterem. Czekamy także na propozycje teatralne skupiające się na aktualnych problemach mieszkańców.

W ramach konkursu czekamy na zgłoszenia teatrów offowych z terenu całej Polski (interesują nas również pozarepertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które nie boją się działać na przekór obowiązującym trendom, świadomie balansują na granicy nowoczesnego teatru i nieustanie poszukują nowych sposobów artystycznej ekspresji.

Festiwal nie ma charakteru konkursu, pokazane w nim spektakle nie rywalizują ze sobą. Widzom zaprezentujemy propozycje teatralne, które najlepiej odpowiadają na główny temat tegorocznej edycji. Każdy ze spektakli zostanie zaprezentowany w starannie wybranym miejscu, które będzie korespondowało z jego tematyką lub formą.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, spektakle pokażemy w nietypowych i fascynujących miejscach zlokalizowanych na mapie Gdyni – ciekawych architektonicznie lub historycznie. Poprzednie edycje Festiwalu udowodniły bowiem, że teatralną sceną może być nawet podwórko gdyńskiej kamienicy i właśnie taka lokalizacja stworzy nowe konteksty, ułatwia wczucie się i zrozumienie przekazu i sprzyja budowaniu dialogu.

Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2020 r.

Wyjdziemy z teatrem do widzów i zaprosimy ich do dyskusji, fascynującego szukania kontekstów oraz wspólnego przeżywania sztuki!

Bądźcie z nami!

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 31 MARCA 2020.

REGULAMIN KONKURSU DO POBRANIA TUTAJ. KLIKNIJ!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY W FORMACIE DOC, DO POBRANIA TUTAJ. KLIKNIJ!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY W FORMACIE PDF, DO POBRANIA TUTAJ. KLIKNIJ!

 

WIĘCEJ O PROJEKCIE:

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA – STACJA MIASTO”

 

Szósta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu organizowana jest pod nazwą „Stacja Miasto” i przedstawi oryginalne, odważne i różnorodne spektakle skupione na szeroko rozumianych miejskich tematach. Nazwa zobowiązuje, wyjdziemy więc z murów teatru i zaprezentujemy przedstawienia w interesujących architektonicznie czy też historycznie i nietypowych rejonach Gdyni.

Podczas sześciu festiwalowych dni (3-8 sierpnia) zaprezentujemy gdyńskiej publiczności łącznie dwanaście przedstawień, najciekawszych propozycji polskich teatrów offowych. Forma prezentacji teatralnych ułatwi dotarcie do szerokiego grona odbiorców, którzy otrzymają szansę na zapoznanie się z twórcami, ideami we współczesnym teatrze, poznanie różnych estetyk. Rezygnacja z typowej konwencji, gdzie sztukę ogląda się w teatralnych murach i z teatralnego fotela sprawi, że festiwal stanie się miejscem otwartego dialogu, wymiany poglądów i dyskusji na tematy związane ze współczesnością.

Szóstej edycji Festiwalu towarzyszyć będzie (już po raz trzeci) krytyka teatralna. Pod okiem doświadczonego redaktora uczestnicy poznają tajniki pisania recenzji teatralnych. Powstałe podczas Festiwalu teksty będą regularnie publikowane na specjalnym blogu teatralnym.

Już po raz drugi Festiwalowi będą towarzyszyły prezentacje spektakli Teatru Gdynia Główna dla najmłodszych widzów, które poprzedzą wieczorne przedstawienia. Nasz Festiwal stanie się więc propozycją kulturalną dla całej rodziny.

Szukajcie nas w Gdyni od 3 do 8 sierpnia 2020!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

STACJA OBRZEŻA 2019

STACJA NIEPODLEGŁA 2018

EDYCJA 3

EDYCJA 2