Teatr Gdynia Głowna

WALENTYNKI W TEATRZE GDYNIA GŁÓWNA!

Karnawał trwa!  Dla TGG to również radosny czas gdyż luty to miesiąc rozpoczynający obchody pięciolecia naszego teatru. Nasze lutowe propozycje dla dorosłych będą miały jeden wspólny mianownik – uczucia.  Walentynkowe skojarzenia są uzasadnione, tematy uczuć, miłości, związków i namiętności pojawią się jednak u nas w odważnym i nieoczywistym wydaniu.

Zaczynamy 2 lutego najbardziej pikantną propozycją w naszym repertuarze, spektaklem “Harce Kupidynowe, czyli niecne morsztyny”. Ten brawurowy monodram oparty na utworach polskiej erotycznej poezji barokowej odważnie balansuje na granicy teatru i happeningu, próbuje zachwycić soczystością rymów i lekkością barokowych metafor, i jednocześnie pokazuje zaskakujące odniesienia do współczesności.
Czternaście dni później (i dwa dni po Walentynkach!) zaprezentujemy koncert komediowo-romantyczny „Chłopem i babą stworzył nas Bóg” Marka Sadowskiego. Wspomniany koncert był wyjątkowo pozytywnie przyjęty przez naszą publiczność i został doceniony także przez krytyków. Koncert znalazł się bowiem w kulturalnym podsumowaniu roku Łukasza Rudzińskiego z portalu Trojmiasto.pl, gdzie został określony jako „Perełka 2018” roku. Krytyk docenił jakość i poziom zaprezentowanego tam przekazu i pochwał sporą dawkę inteligentnego humoru, która znalazła się w koncercie.
Jeszcze w lutym do naszego repertuaru może trafić także intrygujący spektakl – niespodzianka. Więcej informacji na ten temat ujawnimy w ciągu najbliższych tygodni.

 

BILETY ONLINE: https://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/