Teatr Gdynia Głowna

WIELKIE CIASTO - 5 LAT OD PREMIERY!

1 lutego 2014 roku to ogromnie ważna data w historii Teatru Gdynia Główna. Właśnie wtedy miała miejsce pierwsza premiera w naszej pięcioletniej historii. Zaczęliśmy nietypowo – spektaklem dla dzieci „Wielkie Ciasto” Piotra Srebrowskiego inspirowanym opowiadaniem J. R.R. Tolkiena „Kowal z Podlesia Wielkiego”. Ten kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka szybko zachwycił najmłodszych widzów, został doceniony przez krytyków teatralnych i zyskał swoich wiernych fanów. Do dzisiaj wspólne gotowanie Wielkiego Ciasta prezentowano ponad 100 razy (także w wydaniu plenerowym i na terenie całej Polski), co sprawiło, że właśnie ten spektakl stał się najczęściej wystawianym w naszej historii.


SZUKAMY RÓWNOLATKÓW TEATRU!
Najbliższa okazja do wspólnego gotowania Wielkiego Ciasta będzie miała miejsce 3 lutego 2019 roku, a najmłodsi widzowie, którzy są równolatkami naszego teatru (czyli dzieci urodzone w lutym 2014 roku) otrzymają od nas darmowy bilet na to wydarzenie.
Do skorzystania z takiej oferty niezbędny będzie wcześniejszy kontakt z teatrem (e-mailem, telefonicznie lub przez social media) i przekazanie danych pięciolatka.


CZEKAMY NA HISTORIE!
Opisując najczęściej wystawiany spektakl w naszej historii nie możemy pominąć jego efektów, które utrzymywały się wiele dni po wyjściu widzów z teatru. Słyszeliśmy już o rodzinnych odgrywaniach spektaklu w domowych kuchniach i wywoływaniu nagłej pasji do gotowania u najmłodszych. Chętnie byśmy usłyszeli inne historie i wspomnienia związane z naszym kulinarno-magicznym spektaklem. Widzów, którzy chcieliby się z nami podzielić wspomnieniami (czekamy na krótkie nagrania wideo lub teksty) prosimy o ich wysyłanie na adres e-mailowy: teatr@teatrgdyniaglowna.pl
Bilety na spektakl „Wielkie Ciasto” można kupić tutaj:
https://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Opis spektaklu tutaj. Kliknij!

 

 

Piotr Srebrowski - Wywiad - 5 lat Wielkiego Ciasta