Teatr Gdynia Głowna

TEATR FORUM

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ OFERTĘ NA LUTY – MAJ 2024 r. KLIKNIJ!

Drodzy Pedagodzy,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na najnowsze spektakle teatralne, przygotowane specjalnie z myślą o młodzieży. W proponowanych przedstawieniach podejmujemy ważne kwestie związane zarówno z procesem dorastania, jak i problemem e-uzależnieniami, które obecnie stanowią jedno z najczęstszych zagrożeń wśród uczniów.

Naszym celem przybliżenie tematów zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży, mając świadomość, że wspieramy tym nie tylko najmłodszych, ale również kadrę nauczycielską, pedagogiczną, psychologów oraz rodziców. Chcemy stworzyć bezpieczną atmosferę, która zachęci młodzież do podejmowania trudnych rozmów, a także odważnych i konstruktywnych dyskusji.

Ponadto wierzymy, że Teatr Społecznie Zaangażowany pomoże nastolatkom w zdefiniowaniu swoich myśli, zachowań, uczuć oraz uświadomi, że każda trudna sytuacja może stać się nowym początkiem.

Dla Was, Pedagogów chcemy być wsparciem w zderzeniu z dzisiejszymi problemami wychowawczymi.

Zachęcamy do skorzystania z naszego zaproszenia do Teatru Społecznie Zaangażowanego.

PRZECZYTAJ OPINIĘ PEDAGOGA O SPEKTAKLU JOMO. KLIKNIJ!

1. TEATR FAKTU

“Krok w Dorosłość” – to czytanie performatywne, które przenosi nas w świat dwóch różnych kultur – polskiej i ukraińskiej młodzieży. Przez autentyczne wspomnienia bohaterów opowiadane na scenie, poznajemy ich doświadczenia z procesu dojrzewania, które w nieprzewidywalny sposób wymusiły na nich dorosłość znacznie szybciej niż na ich rówieśnikach. Historie bohaterów opierają się na ich własnych przeżyciach, ukazując lęk, trudności (depresja, utrata bliskiej osoby, próba samobójcza, lęk przed wojną, wyobcowanie), ale też odwagę i marzenia. Przesłanie spektaklu jest uniwersalne – “krok w dorosłość” może nadejść w każdym wieku, zaskakując nas w najmniej spodziewanym momencie.

“Krok w dorosłość” to teatr na faktach, którego scenariusz oparty jest na pogłębionych wywiadach z gdyńską młodzieżą. Inspiruje on do zrozumienia i współodczuwania trudów dorastania. Z uwagi na psychologiczny aspekt przedstawienia, podczas spektaklu aktorowi towarzyszy osoba wspomagająca     w postaci reżysera, który na oczach widza pomaga dogłębnie przedstawić bohatera, kreując jego postać. Na koniec prezentacji odbywa się spotkanie z twórcami obejmujące rozmowę o genezie spektaklu oraz emocjach, jakie przy tym towarzyszyły.

 

2. TEATR FORUM

„JOMO” – spektakl oparty na formule Teatru Forum. Spektakl prezentowany w tej formule dotyka bliskich problemów młodych widzów, aby mogli oni odnieść je do siebie i zidentyfikować je, jako własne. Metoda Teatru Forum umożliwia widzom uczestniczenie w spektaklu na równi z aktorami, zdobywanie doświadczenia oraz aktywnie wykazywanie się własną inicjatywą. Spektakl jest grany dwukrotnie – najpierw przez aktorów, a potem osoba z widowni ma szansę wejść na scenę i wcielić się w jednego z bohaterów, próbując znaleźć alternatywne rozwiązania sytuacji konfliktowych.

Miejsce realizacji wydarzenia: Teatr Gdynia Główna pl. Konstytucji 1 81-354 Gdynia

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ OFERTĘ NA LUTY – MAJ 2024 r. KLIKNIJ!

TERMINY:

JOMO:

19 lutego, godz. 10.00

20 lutego, godz. 10:00

13 marca, godz. 10:00

19 marca, godz. 10:00

10 kwietnia, godz. 10:00

11 kwietnia, godz. 10:00

15 kwietnia, godz. 10:00

8 maja, godz. 10:00

21 maja, godz. 10:00

28 maja, godz. 10:00

5 czerwca, godz. 10:00

 

KROK W DOROSŁOŚĆ:

22 lutego, godz. 10:00

29 lutego, godz. 10:00

14 marca, godz. 10:00

21 marca, godz. 10:00

18 kwietnia, godz. 10:00

25 kwietnia, godz. 10:00

9 maja, godz. 10:00

21 maja, godz. 10:00

6 czerwca, godz. 10:00

 

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ OFERTĘ NA LUTY – MAJ 2024 r. KLIKNIJ!

Bilety:

uczniowie: 40 zł
opiekunowie: wstęp bezpłatny
Aby uzyskać pełne zaangażowanie widowni, niezbędna jest prezentacja spektaklu w kameralnym pomieszczeniu.

Ilość miejsc: 60

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ OFERTĘ NA LUTY – MAJ 2024 r. KLIKNIJ!

Rezerwacja

tel. 58 3 511 512

kom.692 820 511

lub mailowo: edukacja@teatrgdyniaglowna.pl